Mariboras

Mariboras – antras pagal dydį Slovėnijos miestas, kuris įsikūręs ant gražiosios Dravos upės. Turistai atvykę į šią šalį dažniausiai kelionės maršrutu pasirenka jos sostinę Liublianą ir nepamiršta Mariboro. Daug lankytinų vietų sudaro puikias galimybes visiems atvykėliams atrasti čia įdomybes bei pažinti jo istoriją.

maribor_2155348bn26jhqj

Mariborsko Pohorje slidinėjimo kurortas

Mariborsko Pohorje slidinėjimo kurortas yra puiki vieta visiems tiems, kurie ieško pramogų. Tai didžiulis ir puikiai išvystytas kurortas su geromis slidinėjimo trasomis. Visas bendras plotas yra apie 220 hektarų. Mėgstantiems žiemos pramogas visuomet įdomu, koks bendras trasų ilgis. Mariborsko Pohorje slidinėjimo kurortas turi per 60 kilometrų trasų. Aukščiausias taškas 1347 metrų. Čia puikiai laiką leidžia tiek suaugusieji, tiek ir vaikai. Jūsų patogumui yra slidinėjimo mokykla, vaikų darželis ant ledo, trasos pradedantiems ir profesionalams, barai, kavinės ir apgyvendinimas. Slidinėjimo sezonas šioje vietoje trunka nuo gruodžio iki balandžio mėnesio.

Untitled

Maro bokštas

Religinis paminklas, kuris atspindi baroko stilių – Maro bokštas dar vadinamas Maro kolona. Jis randama pagrindinėje Mariboro aikštėje priešais rotušės pastatą. Tokius bokštus galime pamatyti daugelyje centrinės Europos miestų aikštėse. Kaip ir priklauso tokiems paminklams, taip ir šis turi Mergelės Marijos statulą, kurią supa kitų šventųjų statulos. Ji pastatyta ne be reikalo. 17 amžiuje čia siautė maro epidemija, kuri pasiglemžė daugiau, kaip trečdalį miesto gyventojų. Jų atminimui pagrindinėje miesto aikštėje iškilo šis paminklas.

IMG_4023_maribor_glavni_trg_kuzno_znamenje_jezuitski_kolegij_big

Lent pakrantė

Maribore esanti Lent pakrantė yra traukos centras ne tik miesto gyventojams, bet ir turistams. Kiekvieną vasarą čia organizuojamas ypatingas renginys į kurį atvyksta daugybė dalyvių. Tai tarptautinis festivalis, kurio metu savo pasirodymus rodo alternatyvios muzikos atlikėjai iš įvairiausių pasaulio šalių. Ne tik muzika, bet ir nuostabi Dravos upė ir aplink esanti gamta čia traukia lankytojus. Ypatingai čia daug įsimylėjėlių, kurie čia atranda romantišką atmosferą, tačiau ne tik jie pamėgo šią vietą. Daugybė turistų čia ateina pasivaikščioti, nes Lent pakrantė yra įtraukta į daugelio turistų lankytinų objektų sąrašus.

lent1_slovenia_slovenija_maribor_pohorje_matej_vranic_sto

Centrinė Mariboro aikštė

Centrinė Mariboro aikštė 15 amžiuje vadinosi Turgaus aikšte. Šioje vietoje tuo metu buvo didžiulis turgus, o dabar – turistų traukos objektas. Čia ir dabar vyksta prekyba, tik ji visai kitokia nei anuomet. Dabar visi atėję į Centrinę Mariboro aikštę ras Eko turgelį, kuriame susirenka visi sveiko maisto propaguotojai. Verta paminėti ir šios vietos architektūrą, kuri, deja, po Antrojo pasaulinio karo buvo stipriai pažeista. Praėjusio amžiaus pabaigoje architektūra buvo atnaujinta. Iš svarbiausių istorinių ir architektūrinių objektų galima išskirti rotušę, kuri nepaliks abejingų.

Glavno-trg-zrak2_v_31258Kuzno_znamenje1_Slovenia_Slovenija_Maribor_Pohorje_Marko_Petrej

Rotušės aikštė

Lankantis Maribore neverta praleisti galimybės ir neateiti į vieną iš mažiausių šio miesto aikščių. Tai – Rotušės aikštė. Ji randama apėjus iš pagrindinės Rotušės pusės į galinę jos dalį. Čia ir randama nedidelė erdvė, kurioje sukurta labai jauki atmosfera. Miesto rotušės aikštė buvo pastatyta 1515 metais ir iki šiol sulaukia daugybės lankytojų. Tuomet ji buvo skirta mirties bausmių atlikimui. Šiuo metu čia sukurta atmosfera nė iš tolo neprimena blogų laikų. Čia ne tik gausu turistų, bet ir visuomet galima sutikti jaunavedžius, kurie būtinai šioje vietoje nusifotografuoja.

670x420_trg2

Senasis Mariboro tiltas

Per Dravos upę driekiasi Senasis Mariboro tiltas. Tai pagrindinis miesto tiltas, todėl jis toks svarbus miesto gyventojams. Taip pat jis yra gausiai lankomas turistų. Nėra nė vieno turistinio maršruto, kuris neitų per Lent pakrantę, iš kurios atsiveria vaizdas ir į šį tiltą. Inžinerinis statinys tapo ir pagrindiniu kelionių nuotraukų objektu, kurį stengiasi įamžinti visi turistai atvykę į šį miestą.

Untitled

Mariboro vandens bokštas

Mariboro vandens bokštas yra vienas iš lankomiausių objektų. Jis čia stovi nuo 16 amžiaus. Nors tai vandens bokštas, tačiau jis taip ir neatliko savo paskirtos funkcijos – niekada miesto neaprūpino vandeniu. Taip buvo dėl to, kad tikrasis bokšto tikslas buvo atlikti gynybinį vaidmenį. Jis iki šiol yra vienas iš keturių miesto gynybos bokštų. Verta paminėti, kad renesanso stiliaus architektūros statinys iki šiol puikiai išsilaikė ir yra gražiausias, ir seniausias iš visų likusiųjų.

DSC02435DSC02480

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą