Pafosas

Pietvakarių Kipre esantis Pafosas yra vienas iš lankomiausių šalies miestų. Daugelis metų istorijos leidžia pasinerti į kitokį kultūrinį pasaulį. Einant gatvėmis išvysite įspūdingus architektūros ir istorijos paminklus. Taip pat pasigrožėsite nuostabia gamta, kuri iš visų pusių supa miestą. Pafosas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, todėl nenuostabu kodėl čia tiek daug turistų.

paphos-akamasPaphos-Cyprus1

Lara Bay Turtle gamtos rezervatas

Lara Bay Turtle gamtos rezervatas – garsiausias Kipro nacionalinis parkas. Kasmet čia atvyksta milijonai turistų. Ši vieta ypatinga tuo, kad čia deda kiaušinius vėžliai. Šios vėžlių rūšys yra nykstančios Kipre, todėl labai saugomos. Būtent dėl jų čia atvyksta daugybė lankytojų. Taip pat verta paminėti ir nuostabią Lara Bay Turtle gamtos rezervato gamtą. Čia yra gražus paplūdimys, kuris yra įtrauktas į pačių gražiausių šalies paplūdimių sąrašą. Tiesa reikia žinoti, kad čia laukinis paplūdimys ir nerasite jokių patogumų.

Lara Bay Turtle ReserveLara Bay Turtle Reserve2

Duck Pond turgus

Vietinių gyventojų ir turistų apsipirkimo rojus – Duck Pond turgus labai mėgstama vieta. Tik čia galima rasti pačių įvairiausių ir įdomiausių prekių visoje apylinkėje. Turguje parduodami rankų darbo skanumynai, papuošalai, dirbiniai. Taip pat galite rasti kokybiškų drabužių bei avalynės. Reikia suvenyrų? Būtinai ateikite ir rasite įvairiausių lauktuvių bei suvenyrų. Duck Pond turgus turi dar vieną privalumą. Tai žemos kainos. Taip pat, jeigu pavargsite nuo apsipirkinėjimo galėsite atsikvėpti vienoje iš čia esančių kavinių.

Duck Pond MarketDuck Pond Market2

Šv. Pauliaus paminklas

Šv. Pauliaus paminklas yra vienas iš lankomiausių visame Pafoso mieste. Tai senovinis stulpas pagamintas iš marmuro akmens. Jis turi didžiulę istorinę ir kultūrinę reikšmę. Nors iš išorės paminklas nėra įspūdingas, nes dydžiu jis nenustelbia kitų paminklų, tačiau krikščionių pasaulyje jis ypatingai vertinamas. Kasmet milijonai tikinčiųjų atvyksta jo pamatyti. Pasak legendos būtent ant šio stulpo buvo pririštas apaštalas Paulius. Manoma, kad Šv. Pauliaus paminklas buvo sukurtas 1 a. pr. m. e. Kipro saloje jis yra svarbiausia kultūrinė lankytina vieta.

St PaulsCyprus, South, Paphos, St Paul's Pillar and Agia Kyriaki

Pafoso archeologijos muziejus

Tam, kad pažinti Pafoso istoriją būtina apsilankyti Pafoso archeologijos muziejuje. Tai pats įdomiausias salos muziejus, kuriame rasite tiek daug įdomių ir labai vertingų eksponatų. Salėse pamatysite radinius, kurių amžius siekia neolito laikotarpį. Pafoso archeologijos muziejus supažindina lankytojus su įdomia ir kontrastinga istorija. Tarp radinių išvysite įdomiausius šio muziejaus eksponatus – Afroditės biustas ir Asklepijos skulptūrą.

1 - Marion-Arsinoe Archaeological Museum (2)

paphos-district-museum

Dive Point nardymo centras

Dive Point nardymo centras patiks visiems, kurie pasiilgo ne tik aštrių pojūčių, bet ir ypatingų gamtos vaizdų. Centre patyrę instruktoriai organizuoja nardymą pačiose gražiausiose Viduržemio jūros vietose. Tai labai populiari pramoga. Dive Point nardymo centras suteikia galimybę visiems norintiems pasinerti į nepažintą povandeninį pasaulį. Įspūdžiai dar ilgai išliks Jūsų atmintyje!

Dive Point nardymo centrasmarine-divers-dive-centre

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą