Piranas

Piranas – senovinis Slovėnijos miestas, kuriame kiekvienas kampelis spinduliuoja romantišką atmosferą. Jis įkurtas gražioje vietoje – ant Adrijos jūros pakrantės. Pasivaikščiojimas ja ilgai išliks atmintyje. Čia daugybė kavinių, barų ir klubų. Taip pat ir geriausi viešbučiai, kuriuose galima apsistoti. Ne mažiau žavios akimirkos laukia pasivaikščiojimo mieste metu. Siauros gatvelės ir jose stovintys senieji namai sukuria nepakartojamą atmosferą. Kiekvieno Pirano miesto lankytojo laukia daug lankytinų objektų, kuriuos verta aplankyti.

IMG_1291Piran,_Slovenia

Tartini aikštė

Viena iš lankomiausių Pirano miesto vietų – Tartini aikštė. Joje nuolat sutiksite daugybę žmonių tarp kurių tiek smalsūs turistai, tiek ir vietiniai gyventojai. Aikštėje stovi keletas svarbių paminklų, kuriuos gausiai lanko keliautojai. Jos centre – iš marmuro pagaminta platforma ant kurios yra D. Tartini skulptūra. Jis garsus kompozitorius ir smuikininkas, kurio garbei Pirano miesto aikštėje pastatytas paminklas. Prieš daugelį metų čia buvo uostas, kuriame buvo daugybė laivų. 1894 metais jis buvo užpiltas dėl skleidžiamo blogo kvapo ir daugybės purvo. Šiuo metu dėl to nerimauti nebereikia. Dabar Tartini aikštė pasižymi tvarka ir švara.


Piran_Giuseppe_Tartini_Platz_10032007_11Tartini_Square,_Piran,_September_2006

Šv. Georgijaus bažnyčia

Šv. Georgijaus bažnyčia verta kiekvieno turisto dėmesio. Juk tai viena iš gražiausių ir seniausių Adrijos pakrantės bažnyčių. Nuostabus gamtos ir architektūros derinys, kurio neįmanoma nepastebėti atvykus į Piraną. Bažnyčia stovi ant kalno netoli nuo garsiosios Tartini aikštės. Iki šio vykdomi apylinkių archeologiniai tyrinėjimai, kurių metu randami įvairūs vertingi radiniai priklausę bažnyčiai. Jie liudija apie jos istoriją nuo 12 amžiaus. Per šį ilgą laikotarpį ji buvo ne vieną kartą restauruojama ir plečiama. Dabartinė išvaizda buvo sukurta 1637 metais. Baroko stiliaus Šv. Georgijaus bažnyčia pakeri savo grožiu. Galime įžvelgti ir kai kuriuos renesanso elementus. Šalia stovi varpinė, kurios istorija prasidėjo 17 amžiuje. Tai puikus architektūros derinys.

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????piran___the_st__george_cathedral_by_pingallery-d4s4sch

Pirano akvariumas

Didysis Pirano akvariumas yra senojoje Pirano miesto dalyje. Jis įkurtas nuo 1964 metų senojoje mokykloje ir turi 25 konteinerius, kurių kiekvieno talpa po 12 kubinių metrų. Įspūdinga tai, kad juose naudojamas tik jūros vanduo. Jis paduodamas ir išleidžiamas vėl į jūrą. Po 2009 metų rekonstrukcijos kiekvieno lankytojo laukia atsinaujinęs akvariumas. Lankytojai gali mėgautis gražiais vaizdais ir stebėti jūros gyventojų gyvenimą. Čia gyvena daugybė rūšių žuvų, kurios būdingos Adrijos jūrai. Pirano akvariumas yra puiki vieta ne tik pasigrožėti jūros gyventojais, bet ir iš arčiau pamatyti jų gyvenimą.

ausgrabungphoca_thumb_l_becken_gross

Šv. Pranciškaus bažnyčia

Šv. Pranciškaus bažnyčia yra nedidelė katalikų bažnyčia, kuri Pirane stovi nuo 14 amžiaus. Baltos spalvos fasadas puikiai dera su kitais miesto statiniais. Čia visuomet gausu turistų, kurie nori pasigrožėti ne tik pastato išore, bet ir vidumi. Ne mažiau graži aplinka sukurta aplink bažnyčią. Gražūs vazonai, kuriuose žydi rožės, o šalia yra galerija, kurioje laukia malonus pasivaikščiojimas.

piran-church-of-st-francis

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą