Piza

Centrinės Italijos Toskanos regione įkurtas Piza miestas yra provincijos sostinė. Ji garsėja tuo, kad yra įtraukta į Pasaulio paveldo sąrašą. Turistai šį miestą pamėgo dėl puikaus itališko maisto ir svyrančio garsiojo Pizos bokšto. Nuostabios gamtos ir istorinių pastatų apsuptyje laukia įdomi pažintis su šiuo ypatingu miestu.

Mirrored-Pisa-Italy-1-1600x1200001

Pizos bokštas

Šalia Pizos katedros stovi svyrantis Pizos bokštas. Jis yra vienas žymiausių statinių pasaulyje, kurį pamatyti kasmet atvyksta daugybė turistų iš viso pasaulio. 1173 metais pradėtas statyti Pizos bokštas vienoje pusėje siekia 55,86 metrų aukščio ir 56,70 metrų kitoje. Jis kasmet svyra, o priežastys liko neišaiškintos. Manoma, kad dėl to kalta žemė, kurioje kadaise buvusi pelkė. Įdomu tai, kad kai kurie kiti šio miesto statiniai taip pat svyra. Pizos Bokšto viduje yra 294 laipteliai, kuriais galima užkopti į viršų. Iš čia atsiveria nuostabi miesto panorama.

ItalyPisa

Pizos katedra

Romaninio architektūros stiliaus šedevras – Pizos katedra stovi Piazza dei Miracoli aikštėje šalia garsiojo Pizos bokšto. Ji buvo pradėta statyti 1093 metais. Iš nuostabaus marmuro pastatytoje katedroje yra Giovanni Pisano sakykla, kuri buvo pastatyta 1302–1311 metais. Tai laikoma ypatingu meno kūriniu. Vidaus interjeras savo grožiu nenusileidžia išoriniam spindesiui.

duomo-di-pisa

Borgo Stretto gatvė

Apsilankius Pizoje būtina ateiti į Borgo Stretto gatvę, kuri prasideda nuo Piazza Garibaldi aikštės. Tai pati elegantiškiausia ir brangiausia miesto gatvė. Borgo Stretto gatvė yra komercinis Pizos centras. Pėsčiųjų Borgo Stretto gatvė labai mėgiama turistų, nes čia yra įsikūrusios brangiausios boutique parduotuvėlės, populiarūs barai, kavinės ir restoranai. Taip pat italų garsieji makaronai yra parduodami tradicinių makaronų parduotuvėse, kurios vadinamos Salza.

img_1007lo-sfizio

Guinigi bokštas

125 pėdų aukščio Guinigi bokštas yra vienas iš lankomiausių objektų Toskanos regione. Jį galima rasti maždaug už 20 kilometrų nuo Pisos miesto nutolusioje Lukoje. 1384 metais iš raudonų plytų pastatytas statinys ant stogo turi įkurtą sodą, kuriame auga ąžuolai. Į viršų galima pakilti įveikus 230 laiptelių. Nuo bokšto stogo esančio sodo matomos trys pagrindinės Lukos miesto sienos, romėnų miesto centras ir keletas kitų išlikusių bokštų.

Guinigi-Towertumblr_l2dltzgXq61qzkp97o1_500

Riterių aikštė

Riterių aikštė yra Pizos miesto politinis centras. Joje istovi Carovana dei Cavalieri rūmai, kurie buvo miesto rotušė ir Santo Stefano dei Cavalieri bažnyčia, kuri žinoma kaip prabangios architektūros statinys. Aikštė tinka ramiems pasivaikščiojimas, kurių metu galima iš arčiau apžiūrėti istorinius statinius.

piazzacavalieripiazza_dei_cavalieri_760

Pizos botanikos sodas

Pizos botanikos sodas buvo įkurtas 1543 metais.  Tai Pizos universiteto botanikos sodas, kuris yra seniausias universiteto botanikos sodas Europoje. Vienintelis senasis institutas, kurio fasadas dekoruotas kriauklėmis ir koralais, išlaikė originalią išvaizdą. Jame auga daugybė įvairiausių augalų rūšių, tarp kurių yra itin retų ir saugomų.

Orto_botanico_di_Pisa_5orto_botanico_pisa_600x

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą