Potsdamas

Brandenburgo federalinės žemės sostinė Potsdamas įsikūręs ant Havelo upės krantų. Jis yra į Pietvakarius nuo Berlyno. Miesto istorija siekia 10 amžių ir jis žinomas kaip prūsų karalių žemė. Per daugelį metų čia buvo pastatyta nuostabių istorinių ir architektūrinių paminklų, įkurti gražūs parkai ir sodai. Potsdamas labai gražus ir daug lankytinų vietų turintis miestas, kurį labai mėgsta lankyti turistai.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPotsdam_TMB-Fotoarchiv_Boldt_05

Brandenburgo vartai

Daugeliui Brandenburgo vartai primena įvairias arkas, kurias galima pamatyti didžiuosiuose garsių šalių miestuose. Mažieji Brandenburgo vartai stovintys Potsdame yra senesni už garsiuosius Berlyno Brandenburgo vartus. 1770 metų karo laimėjimui atminti jie buvo pastatyti šiame mieste Brandenburger gatvėje. Pagal architektūrinį projektą statinys primena garsiąją Triumfo arką, nes buvo remtasi romėnų Konstantino arkos pavyzdžiu. Atkreipkite dėmesį, kad iš abiejų pusių ji skiriasi, nes abi jos fasado dalis kūrė skirtingi architektai.

Brandenburg Gate

Potsdamo sodas

Potsdamo sodas – vienas iš gražiausių gamtos kampelių visame mieste. Jis netgi įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą dėka unikalaus kraštovaizdžio. Beveik prieš 3 šimtmečius Potsdamas buvo paverstas į gražiausią Europos karalių rezidenciją. Apie tai byloja iki šiol lankytojus priverčiantis stebėtis Potsdamo sodas. Beveik 500 hektarų žemės ploto užimanti gamtos oazė turi net 150 istorinių paminklų. Tai nuostabi vieta pasivaikščiojimams. Kasmet šiame sode apsilanko milijonai turistų.

Potsdamo sodasPotsdam Gardens 3

Šv. Nikolaikirche bažnyčia

Šv. Nikolaikirche bažnyčia yra neoficialus Potsdamo simbolis. Ji nuo 1837 metų stovi Senojo turgaus aikštėje. Klasikinio stiliaus bažnyčia statyta pagal prancūzų Panteono projektą. Lankytojus ypatingai žavi didelis kupolas, kuris buvo ne iškart pastatytas. Šv. Nikolaikirche bažnyčia turi graikiško kryžiaus formą. Ją puošia P. Korneliuso meno kūriniai. Vidaus interjeras nustebins gražiais vitražais ir kupolu, kuris atrodo šiuolaikiškai. Nors bažnyčia karo metu nukentėjo, tačiau ji buvo restauruota ir šiuo metu kasdien laukia lankytojų.

Šv. Nikolaikirche bažnyčia

Potsdamo rotušė

Pats ryškiausias Potsdamo simbolis yra senoji Potsdamo rotušė. Ji stovi istorinėje miesto dalyje – Senojo turgaus aikštėje. Duris rotušė atvėrė 1755 metais. Tiesa prieš tai čia stovėjo rotušės pastatas, kuris nukentėjo 1524 metų gaisre. Per daugelį amžių statinys keitė savo pirmapradę išvaizdą ir spėjo pabuvoti banku, kultūros namais, teatru ir restoranu. Šiuo metu Potsdamo rotušė yra svarbus kultūros centras, kuriame rengiami įvairūs renginiai. Taip pat pastatas puikiai tinka norintiems pamatyti miesto panoramą, nes pakilus į rotušės viršų, rasite apžvalgos aikštelę.

Rathaus_zu_PotsdamSONY DSC

Potsdamo miesto rūmai

Potsdamo miesto rūmai buvo oficiali karalių žiemos rezidencija. Per Fortūnos vartus galima praeiti ir pamatyti 17 amžiaus baroko stiliaus architektūros paminklą, kuris yra labai lankoma vieta. Taip pat rūmų teritorijoje buvusiose arklidėse yra įkurtas Kino muziejus. Potsdamo miesto rūmai yra atrestauruoti ir toliau žavi į miestą atvykusius turistus.

40Neues Palais im Park Sans Souci

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą