Potsdamo rūmai

Gražusis Vokietijos miestas Potsdamas saugo daug gražių architektūros ir istorijos paminklų. Tarp jų galima rasti tokių, kurie ne veltui vadinami architektūros perlais. Per daugelį metų miestas keitėsi ir gražėjo. Buvo statomi prabangūs ir reikšmingi statiniai. Tarp jų galima atrasti ypatingus rūmus, kuriuose verta aplankyti, kuomet atvyksite į Potsdamą.

potsdam3potsdam2

Krongut Bornstedt rūmai

Krongut Bornstedt rūmai – svarbiausi rūmai Potsdame. Tai vienas iš reikšmingiausių istorijos, kultūros ir architektūros statinių. Rūmų ansamblį sudaro prabangus rūmų pastatas ir parkas. Šį architektūros perlą rasite netoliese nuo garsiojo San Susi parko. Išskirtiniai baroko stiliaus rūmai buvo pastatyti 19 amžiuje. Tuo metu jie buvo princo Fridriko III rezidencija. Krongut Bornstedt rūmai priklauso UNESCO pasaulio paveldo sąrašui, todėl jis yra lankomiausias objektas Potsdamo mieste. Šiuo metu jis atviras visuomenei, čia rengiami įvairūs kultūros renginiai.

krongut1

Marble rūmai

Ankstyvojo klasicizmo stiliaus Marble rūmai buvo mėgstamiausia Fridriko Vilgelmo II rezidencija. Iš tiesų čia nuostabi vieta. Rūmai buvo pastatyti 1792 metais. Raudonų plytų pastatas turi du aukštus, o fasadas dekoruotas pilkos ir baltos spalvos marmuru, kurio dėka rūmams buvo suteiktas toks pavadinimas. Marble rūmai ant stogo turi puikią rotondą. Iš čia galima stebėti gražios gamtos apsuptas apylinkes. Šiuo metu rūmuose dirba muziejus, kuriame galima apsilankyti.

marmorpalais-potsdam-f8ea8e26-d29c-40ba-82c1-33579302e16ePotsdam, Neuer Garten, Marmorpalais. Grottensaal, Blick von einer Seitennische zur anderen

Mažieji rūmai

Babelsbergo parke, ant Tiefer ežero pakrantės, stovi Mažieji rūmai. Nors tai nedidelis statinys, tačiau jis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. 1842 metais pastatyti rūmai buvo princo Fridriko vasaros rezidencija. Nedideliame dviejų aukštų pastate šiuo metu yra įkurtas restoranas, kuriame po pasivaikščiojimo gražiame parke ateina pavalgyti lankytojai.

mažieji rūmai Babelsbergo

Lindstedt rūmai

Lindstedt rūmai yra vieni iš lankomiausių Potsdamo rūmų. 19 amžiaus vėlyvojo klasicizmo statinys išsiskiria išraiškingu bokštu. Daugeliui šie rūmai primena bažnyčią. Verta paminėti, kad jiems priklausanti kolonada įspūdingai atrodo nuotraukose. Lindstedt rūmai yra labai vertingas istorinis ir architektūrinis pastatas. Jis saugomas Prūsų rūmų ir sodų fondo draugijos. Taip pat rūmai yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jeigu esate buvote sužavėti „Absoliutus blogis“ kino filmo siužetu, tai būtinai apsilankykite rūmuose, nes būtent čia buvo filmuojamos scenos su paslaptingu laboratorijų kompleksu po žeme.

lindstedt_schloss_panoramaLindstedt Castle

Sacrow rūmai

1773 metais Potsdame iškilo Sacrow rūmai. Tai dviejų aukštų baroko stiliaus statinys, kuris puikiai perteikia to laikotarpio architektūros stilių. Nedidelės ir niekuo neišsiskiriančios durys puikiai dera su daugybe langų, kurie iškart traukia žvilgsnius. Rūmų pavadinimas reiškia „išganytojas“. Tokį pavadinimą suteikė jos šeimininkas, taip pat jis įsakė pasatyti šalia rūmų Išganytojo bažnyčią. Ji iki šiol čia stovi, todėl galėsite ir ją apžiūrėti. Sacrow rūmai kartu su bažnyčia puikiai dera tarpusavyje. Nepamirškite pasivaikščioti po gražų parką, kuris supa šį architektūros ansamblį.

Sacrow_palace

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą