Renas

Renas – šiaurės vakarų Prancūzijoje esantis miestas. Jis pasaulyje žinomas kaip mažiausias pasaulio miestas. Nepaisant to Renas yra labai populiarus. Kanalas jį jungia su Lamanšo sąsiauriu. Turistai čia atranda daugelio amžių istoriją, pamato gražiąją architektūrą bei gali grožėtis apylinkių gamta.

2

3Bretanės parlamento rūmai

Reno mieste stovi Bretanės parlamento rūmai. Juose nuo 1561 metų vyko šio regiono parlamento narių susirinkimai. Šiuo metu parlamento rūmai yra Reno simbolis ir lankomiausias objektas. Jeigu lankėtės Liuksemburgo rūmuose, tai būtinai pastebėsite šių rūmų panašumus. Prancūzų manierizmo stilius atsispindi architektūroje. Įžengus į vidų pakerės interjeras. Juk rūmų puošybai ir interjero kūrimui buvo kviečiami patys geriausi to laikmečio meistrai. Gaila, bet 1994 metais įvykusio gaisro metu labai nukentėjo pastato konstrukcija. Dabar po penkerius metus trukusios rekonstrukcijos lankytojai kviečiami į atnaujintus rūmus.

Palais-du-Parlement-de-Bretagne-Rennes

Duchesne bokštas

Senovinis Duchesne bokštas buvo pastatytas 15 amžiuje. Tuomet jis buvo miesto gynybinės sienos dalis. Šiame bokšte gyveno Duchesne, kurio vardu ir buvo pavadintas bokštas. Iki šiol yra išlikę lankai skirti šaudymui. Anksčiau čia buvo rengiamos šaudymo iš lankų varžybos, o dabar čia rengiamos ekskursijos.

 Duchesne Тower in Rennes

Šv. Pjero katedra

Šv. Pjero katedra žinoma daugelį amžių. Šioje dalyje, kurioje ji stovi, nuo 12 amžiaus prasidėjo įvairūs statybos darbai tarp kurių buvo ir katedros statyba. Vėliau greta buvo pastatyta varpinė ir papildomi priestatai. Beveik 2 šimtmečius statomas fasadas išliko iki mūsų dienų. Taip per daugelį metų buvo sukurtas svarbus architektūros paminklas, kuris iki šiol žavi lankytojus. 1906 metais Šv. Pjero katedra buvo įtraukta į nacionalinių istorijos paminklų sąrašą. Daugelyje turistinių maršrutų galima išvysti šią katedrą, kurią gausiai lanko turistai. Ne tik išorė, bet ir vidus pakerės didingumu ir grožiu.

Cathedral_Rennes

Cathédrale_de_Rennes_-_Vue_de_la_nef_-_mai_2010Reno merija

Pačiame miesto centre stovi Reno merija. Baroko stiliaus trijų aukštų statinys tapo traukos objektu. Čia visuomet daug lankytojų, kurie domisi miesto istorija ir architektūra. Miesto rotušės aikštė ir merija sudaro vieningą architektūros kompleksą. Pastatas buvo pastatytas 1733 metais. Po rekonstrukcijų darbų merija buvo įtraukta į Prancūzijos saugomų architektūros paminklų sąrašą. Šiuo metu čia organizuojamos įdomios ekskursijos.

Façade de l'hôtel de ville, Rennes, France

Mordelaises vartai

Mordelaises vartai yra išlikusio Reno miesto gynybinės sienos dalis. Tai viena iš lankomiausių šio miesto vietų. Pirmoji gynybinė siena buvo pastatyta 3 amžiuje, tačiau dabar išlikusi dalis siekia 15 amžių. Mordelaises vartai yra pagrindinis įėjimas į miestą, o pavadinimas suteiktas dėl to, kad pro juos ėjo kelias į Mordelaises miestą. Iš abiejų pusių galima pamatyti du bokštus ir arką jų viduryje. Pakėlus galvą į viršų virš įėjimo galima pamatyti ant akmenų esantį Monfor herbą. Jų šeima valdė Bretanės regioną nuo 1364 iki 1514 metų.

Rennes_-_Portes_Mordelaises_vues_de_l'extérieur_des_remparts_-_20080706

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą