Roma

Amžinuoju miestu vadinama Roma mielai sutinka visus savo svečius. Turtinga istorija ir architektūra mena žymiausius karus, ir valdovus. Ne tik pasaulio istorijai Roma turėjo didžiulę įtaką. Meno ir sporto šakos taip pat turi gilias tradicijas, kurias perėmėme iš Italijos sostinės. Romos centras yra įtraukas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Todėl nenuostabu, kad visais metų laikais čia lankosi minios turistų.

roma-guay

Romos koliziejus

Romos koliziejus stūksantis Romoje yra įtrauktas į naująjį septynių pasaulio stebuklų sąrašą. Tai miesto simbolis, kuris yra vienas iš labiausiai lankomų turistų objektų. Senasis Romos koliziejus žymus tuo, kad yra didžiausias statinys, kuris buvo pastatytas per visą Romos imperijos valdymo laikotarpį. Tai architektūros ir inžinerijos stebuklas. Visiems žinomi pasakojimai apie gladiatorių kovas, kurias čia ateidavo stebėti minios romiečių.

koliziejus

Panteonas

Senovės Graikijos ir Romos šventovė – Panteonas senaisiais laikais buvo skirtas dievams. Jis vienintelis architektūrinis statinys, kuris nuo Romos imperijos iki mūsų dienų puikiai išsilaikė. Jo nepalietė net ir daugybė žemės drebėjimų. Panteonas Jus sužavės savo daugelio amžių istorija, didinga architektūra ir jį supančia Romos miesto dvasia.

pantheon

Šv. Pauliaus bazilika

Šv. Pauliaus bazilika yra ypatingo grožio architektūros statinys. Jos viduje apima ramybės ir didingumo jausmas. Apaštalas Paulius buvo garsus Evangelijos skelbėjas antikinio pasaulio regionuose. Pasigrožėję bazilikos vidaus interjeru galite užeiti į jos vidinį kiemelį, kuris vadinamas chiostro. Jame nustebsite pamatę meno kūrinius – galerijų arkadas.

rome_st_pauls_basilica

paul-bone_1433084c

Venecijos aikštė

Venecijos aikštė yra Romos centre, Corso gatvės gale. Ji pavadinta Kardinolo Venezia garbei, kuris užsakė Venecijos rūmų statybas. Šioje aikštėje pamatysite Bonaparto rūmus, San Macro bažnyčią ir I – ojo Italijos karaliaus Viktoro Emanuelio II paminklą.

VeneziaRoma_Piazza_

Trevi fontanas

Pats gražiausias visos Italijos fontanas puošia Romos miestą. Tai garsusis baroko stiliaus Trevi fontanas. Net 26 metrus aukščio ir 20 metrų pločio siekiantis statinys yra ypatingas turistų traukos centras. Pasak legendos, jeigu norite sugrįžti į amžinąjį miestą – Romą, turite mesti monetą į Trevi fontaną. Tuomet Jūs tikrai dar sugrįšite į šią nuostabią vietą.

trevi_fountain_rome_italy-normal

Siksto koplyčia

Siksto koplyčia – garsiausia Apaštalų rūmų koplyčia ir viena garsiausių meno galerijų Vakarų pasaulyje. Ji yra oficiali popiežiaus rezidencija Vatikano mieste. Įspūdingos sienų freskos, kurios vaizduoja Biblijos scenas ir šiuolaikinius popiežius. Tai garsiausių renesanso epochos menininkų darbai – Sandro Botticelli, Pietras Perudžinas, Pinturikjas ir kiti.

sikst

Hadriano mauzoliejus

Hadriano mauzoliejus dar vadinamas Castel Sant‘ Angelo – Šventojo Angelo pilimi. Tai cilindro formos pastatas, kurį pastatė Romos Imperatorius Hadrianas. Mauzoliejus skirtas jam ir jo šeimos nariams. Hadriano mauzoliejus daugelį metų buvo naudojamas kaip pilies tvirtovė, o šiuo metu jis veikia kaip muziejus.

hadrians-mausoleum

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą