Šefildas

Šiaurės Anglijos miestas Šefildas yra vienas didžiausių šalyje. Per miestą tekanti Dono upė sukuria gražų kraštovaizdį. Pasaulyje Šefildas puikiai žinomas ir futbolo gerbėjams, kadangi čia yra seniausias futbolo klubas „Sheffield FC“. Miestas garsėja ne tik sportiniais žaidimais, bet ir savo architektūra, istorija bei kultūra.

SONY DSC3

Šv. Marijos katedra

Šv. Marijos katedra yra puikus Viktorijos epochos neogotikinio stiliaus pavyzdys. Ji Šefildo mieste buvo pastatyta 1850 metais. Labiausiai dėmesį traukia bokštas su aukštu smaigaliu. Katedra žavi praeivius ne tik iš išorės. Įžengus į vidų lankytojus apsupa prabangus interjeras. Įspūdingi vitražai su Biblijos motyvais, didingos kolonos, altoriai su raižybos elementais. Taip pat galima pasigrožėti marmuro skulptūromis ir paveikslais. Dalis Šv. Marijos katedros yra atrestauruota. Joje organizuojami kultūriniai ir religiniai renginiai. Be to, katedra labai mėgstama turistų.

Cathedral Church of St Marie, Sheffield

Šefildo rūmų runos

Šefildo rūmų runos yra pietinio Šefildo žinomiausias architektūrinis paminklas. Jie buvo pastatyti 16 amžiaus viduryje. Išlikusios runos leidžia prisileisti prie istorijos ir architektūros paminklo. Geriausiai išlikęs karalienės Marijos bokštas, kuriame daugiau kaip 14 metų ji buvo saugoma. Tai trijų aukštų statinys. Jame yra senoviniu interjeru dekoruotos dvi bokšto salės. Čia stovi raižytos medienos baldai, galima pasigrožėti dekoruotomis lubomis ir laiptais iš marmuro. Jais galima pakilti į apžvalgos aikštelę skirtą lankytojams. Šiuo metu Šefildo rūmų runų vietoje yra atidarytas tematinis viduramžių Norfolk parkas. Jame rengiami įvairūs kultūriniai renginiai.

sheffield_manor_lodge_c_mike_williams_470_365x470

Margery piliakalnis

Peak District nacionaliniame parke yra Margery piliakalnis. Tai senovinis Šefildo gamtos paminklas. Jis – populiarus lankytinas objektas. Margery piliakalnis yra 546 metrų. Aplink jį galima išvysti akmenis. Mokslininkai teigia, kad šis piliakalnis nėra natūraliai susiformavęs. Manoma, kad jis buvo supiltas bronzos amžiuje. Taip pat verta žinoti, kad Margery piliakalnis yra aukščiausias taškas visame Šefilde. Turistai ekskursijų metu gali sužinoti daug įdomių faktų apie šią vietą bei grožėtis nuostabiais vaizdais. Be to, nuo piliakalnio atsiveria kerinti senojo miesto panorama.

Margery_Hill_cairnMargery Hill Summit

Karlo Warko fortas

Unikalus istorinis paminklas – Karlo Warko fortas esantis Šefilde yra lankomiausias objektas šiose apylinkėse. Tai 230 metrų ilgio ir 60 metrų pločio kalnas su akmenimis. Šis fortas buvo tinkamas gynybai. Manoma, kad jis buvo suformuotas geležies amžiuje. Tai vieta, kuri turi labai ilgą ir įdomią istoriją. Nors iki šiol nėra aišku, kam jis buvo skirtas.

Carl_Wark_rampart_face_20090912

Lokslio namas

Lokslio namas – istorinis 19 amžiaus pastatas. Tai Šefildo architektūros paminklas. Čia buvo Jūrų laivyno mokymo įstaigos padalinys. Vėliau pastatas buvo atnaujintas ir tapo prabangiais apartamentais. Tiek iš išorės, tiek iš vidaus namas atrodo prabangiai. Vidaus interjeras įrengtas labai skoningai. Nors šiuo metu Lokslio namas yra privati nuosavybė, tačiau bent iš išorės pasigrožėti šiuo architektūros paminklu galima bet kuriuo metu.

Lokslio namasLokslio namas1

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą