Talinas

Talinas ne tik Estijos sostinė, bet ir svarbiausias visos šalies uostas. Miestas įsikūręs nuostabaus grožio Suomijos įlankos pakrantėje sužavi visus čia apsilankiusius. Nuo 1997 metų Talino senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Estijos sostinėje yra daugybė muziejų, nuostabių parkų, istorinių ir architektūrinių statinių, ir kitų lankytinų objektų.

Old Town

Talino senamiestis

Talino senamiestis nepalieka abejingų, ne veltui tai yra viena iš lankomiausių šio nuostabaus miesto vietų. Vaikščiojant akmenimis grįstomis siauromis gatvelėmis pasijusite tarsi patekę į viduramžius. Senamiestis yra vienas geriausiai išlikusių senamiesčių Europoje, kuris išsaugojo viduramžių dvasią. Jame stovi senosios pirklių rezidencijos ir viduramžiais statytos bažnyčios. Tai puiki pažintis su Talinu.

tallinn27

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Miesto rotušė

Visoje šiaurės Europoje yra išlikusi vienintelė gotikos stiliaus rotušė. Ją pamatyti galima Taline. Miesto rotušė jau daugiau kaip 700 metų yra svarbiausia šio miesto vieta. Čia pamatę aštuonkampį bokštą, kuris yra puikus gotikos stiliaus pavyzdys, galite pakilti į bokšto viršūnę ir pasigrožėti senamiesčio panorama.

estonia_tallinn_town_hall

Tompea kalva

Virš Talino Senamiesčio iškilusi Tompea kalva buvo svarbiausia miesto vieta, kurioje buvo įsikūrusi miesto valdžia. Šiuo metu ant šios kalvos stovinčioje Tompea pilyje yra įsikūręs Estijos Parlamentas. Žinomiausias Tompea pilies statinys – Ilgojo Hermano bokštas. Jo ilgis siekia 45 metrų aukštį. Ant Tompea kalvos yra įrengtos kelios apžvalgos aikštelės. Iš čia atsiveria Senamiesčio ir Talino uosto panorama.

toompea_linnus_jpg_800x800_q100

Miesto siena

Beveik 2 kilometrų ilgio Miesto siena jungiasi su bokštais, kurie vadinasi Nunna, Sauna ir Kuldjala. Tai puikiai išlikusi autentiška siena, kuri yra viena seniausių Europoje. Ji yra itin vertinamas architektūrinis statinys, kurį kasmet aplanko daugybė turistų iš įvairių pasaulio šalių.

Estonia_Tallinn_Town_Wall_Towers_a342e89d34b74b25a5e3368be275aead

Estijos jūrų muziejus

Estijos jūrų muziejus yra vienas iš populiariausių muziejų visame Talino mieste. Jo ekspozicija skirta laivybai ir interaktyvioms pramogoms. Didžiausio susidomėjimo sulaukia Hidrolėktuvų uosto angarai. Juose stovi realaus dydžio jų modeliai. Taip pat čia lankytojų laukia interaktyvios pramogos.

juru muziejus

Talino televizijos bokštas

Talino televizijos bokštas yra turistų kultūros ir laisvalaikio centras. Jo aukštis siekia 314 metrų. Pakilus į 22 – ąjį aukštą Jūsų laukia terasa, kurioje vyksta interaktyvios pramogos. Jų metu lankytojai supažindinami su Estija ir Talinu. Iš 170 metrų aukščio atsiveria nuostabus panoraminis vaizdas. Pasigrožėję nepakartojamu vaizdu galite užsukti į čia dirbantį restoraną.

tv

Oleviste bažnyčia

Žinomiausia Talino Oleviste bažnyčia nuo XIII amžiaus garsėja turinti ilgiausią bokšto smaigalį. 124 metrų aukščio bokštas ir šiuo metu yra svarbus Estijos sostinės simbolis. Pakilus į jo viršų galima pasigrožėti nuostabiais senamiesčio, uosto ir Toompea pilies bei kalvos vaizdais. Oleviste bažnyčia pakeri savo vidaus interjero stiliumi, kuris atspindi viduramžių laikotarpį.

Olaf's_church,_Tallinn,_July_2008

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą