Vaducas

Vaducas – Lichtenšteino, oficialiai vadinamo Lichtenšteino Kunigaikštystė, sostinė. Tai ne tik Nacionalinio parlamento buveinė, bet ir nuostabus istorinis miestas, kuriame gausu kultūros, tradicijų ir architektūros pėdsakų. Istoriniuose šaltiniuose Vaducas pirmą kartą paminėtas 12 amžiuje, todėl kiekvienas atvykęs į šį nedidelį, bet labai gražų miestą, galės pamatyti daug įdomių lankytinų vietų bei susipažinti su jo istorija.Vaduz1

Vaduz_Liechtenstein_5515

Vaduco pilis

Ankstyvųjų viduramžių Vaduco pilis šiuo metu yra Lichtenšteino sostinės simbolis. Ji yra labiausiai lankomas objektas, kurio nepraleidžia turstai. Pagrindinis statinys – Šv. Anos bažnyčia, kuriame puikiai išsilaikė istorinis gotikos altorius. Įspūdinga architektūra traukia smalsius lankytojus, o visi norintys gali dalyvauti rugpjūčio mėnesį organizuojamoje šventėje. Tiesa, turistai prieš apsilankymą turi pasidomėti kada galima atvykti, nes nuo 1938 metų Vaduco pilis yra oficiali šalies kunigaikščio rezidencija.

vaduz-schloss-Vaduz_REschloss-

Vaduco miesto rotušė

Vaduco miesto rotušėje vyksta svarbūs miesto valdžios pasitarimai. Tai miesto centre stovintis istorinis pastatas. Architektūra primena viduramžių laikotarpio stilių. Ant rytinės pastato pusės galima pamatyti miesto herbą, kuris buvo pastatytas 1983 metais. Viduje interjeras žavi visus savo neįprastomis detalėmis. Ypatingo dėmesio sulaukia posėdžių salė, kurioje ant sienų nutapyti didieji Lichtenšteino Kunigaikštystės vadovai, pradedant nuo viduramžių. Vaduco miesto rotušėje organizuojami svarbūs renginiai, rengiamos pažintinės ekskursijos ir parodos.

town hall vaduztown hall inside vaduz

Nacionalinis Lichtenšteino muziejus

1953 metais įkurtas Nacionalinis Lichtenšteino muziejus saugo vertingus viduramžių laikų eksponatus. Tarp jų gausu senovinių ginklų, baldų, keramikos ir meno dirbinių. Muziejaus eksponatai paskirti istorijos, geografijos ir biosferos temoms. Lankytojai gali pamatyti archeologinius eksponatus ir vertingus artefaktus. Vaikščiojant po sales galima pamatyti ir itin vertingus radinius bei meno kūrinius. Be pastovios ekspozicijos čia organizuojamos ir laikinosios parodos. Nacionalinis Lichtenšteino muziejus pristato ne tik istorines vertybes, bet ir šiuolaikinius meno kūrinus.

national lichtensteinLiechtenstein National Museum

Stadtle gatvė

Pačioje Vaduco širdyje esanti Stadtle gatvė yra viena iš žinomiausių miesto vietų. Žengiant ja pamatysite gražiai sutvarkytą aplinką ir neįprastas skulptūras, kurios puošia ją. Čia gausu lankytinų objektų, jaukių kavinių, restoranų ir barų. Taip pat daug parduotuvėlių. Gatvėje yra Pašto muziejus, kuriame nepraleidžia progos apsilankyti kolekcionieriai ir Miesto susirinkimų rūmai su gražiomis skulptūromis. Taip pat einant gražiąją Stadtle gatve pamatysite Anglijos namą. Senasis pastatas naudojamas ne tik verslui, bet ir jame saugoma vertinga meno kolekcija.

StädtleStaedtle-Vaduz-Liechtenstein-a32401412

Drei Schwestern kalnas

Drei Schwestern kalnas yra tarsi siena atskirianti Lichtenšteiną nuo Austrijos. Jie priklauso Alpių kalnų masyvui. Šio kalno papėdėje įsikūrusi šalies sostinė Vaducas. Pats pavadinimas reiškia trijų seserų kalną. Turistams siūlomi keli maršrutai, kurių metu galima ne tik pasigrožėti panoraminiais vaizdais, kvėpuoti grynu oru ir ilsėtis. Drei Schwestern kalnas saugo senovinę pilį, kuri buvo pastatyta 9 amžiuje ir kitos pilies runas.

The Three Sisters Mountain)The Three Sisters Mountain)2

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą