Varšuva

Šiuolaikinė Varšuva yra ne tik Lenkijos sostinė, bet ir didžiausias šalies miestas. Istorija, kultūra ir architektūra žavi visus čia apsilankiusius. Nuo 1980 m. Lenkijos sostinės senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Varšuvoje Jūsų laukia įdomi pažintis su šiuo miestu.

vars

Warsaw

Varšuvos karališkoji pilis

Varšuvos karališkoji pilis puošia senamiestį. Architektūrinis statinys yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.  Tai labai svarbus edukacijos ir turizmo traukos centras, nes ši pilis buvo istorinė rezidencija. Šiuo metu ji yra labai svarbus istorijos ir kultūros nacionalinis paminklas, ir lenkų valstybingumo simbolis. Ekspozicijoje pamatysite labai vertingus pilies interjerui priklausančius baldus, aksesuarus ir Lenkijos nacionalinio banko pinigus (monetas, banknotus, medalius).

Warsaw1 the-royal-castle-polish

Koperniko mokslo centras

Koperniko mokslo centras yra vienas didžiausių ir moderniausių visoje Europoje. Nuo 2010 metų jame galima susipažinti su įdomiais eksponatais ir patiems atlikti eksperimentus. Čia netgi turėsite galimybę patirti žemės drebėjimą ar įsijausti į skęstančio laivo kapitono vaidmenį. Koperniko mokslo centras savo lankytojams leidžia pažinti kiekvieną eksponatą pačiam jį liečiant, klausantis ar net ragaujant.

kopernic

kopernik

Varšuvos zoologijos sodas

Net 40 hektarų plote įsikūręs Varšuvos zoologijos sodas stebina lankytojus apie 500 skirtingų rūšių gyvūnais, čia gyvenantis smėlinis ryklys yra vienintelis Lenkijoje. Sode įkurta 6 tūkst. kvadratinių metrų užimanti dramblių zona, kurioje įrengtas specialus aptvaras su išoriniais ir vidiniais baseinais, dramblių namu ir pasivaikščiojimų zona. Beždžionių name įsikūrė gorilos ir šimpanzės, o hipopotamai ramiai plaukioja tik jiems skirtame baseine.

Stately_Lions_Warsaw_Zoo_reg

Lazienki parkas

Lazienki parkas susijungia su Karališkaisiais Rūmais, oranžerijomis, šventyklomis, amfiteatru ir vandens bokštu. Čia atvykę Šopeno muzikos gerbėjai apžiūrės kompozitoriaus garbei pastatytą paminklą ir galės pasiklausyti jo muzikos. Lazienki parkas įkurtas 1918 m. ir nuo to laikotarpio yra didžiausias parkas Varšuvoje. 76 hektarų žemės plote kiekvienas lankytojas ras tai ko ieško: pramogas, ramybę, kultūrą ar įvairius renginius.

parkas1

Senamiesčio Turgaus aikštė

Senamiesčio Turgaus aikštė yra tarsi padalinta į dvi dalis: praeitį ir dabartį. Iki pat XIX a. tai buvo Varšuvos visuomeninio gyvenimo centras, kuris užėmė vieną iš svarbiausių miesto vietų. Dauguma spalvingų namų, kuriuos pamatysite joje buvo pastatyti turtingų miesto pirklių. Senamiesčio Turgaus aikštė yra strategiškai geroje vietoje apgaubta pastatų, todėl visi čia apsilankę nustemba tvyrančia ramybe.

Rynek-Starego-Miasta--Rynek-Starego-Miasta

warsaw-s-old-town-market

Wilanow rūmai

Wilanow rūmai – kultūros paminklas ir įvairių renginių vieta. Jie yra vieni iš lankomiausių Varšuvos lankytinų objektų. Įspūdingas architektūrinis paminklas, atspindi baroko stilių. Ši buvusi karališkoji rezidencija yra vienas iš svarbiausių Lenkijos kultūros paminklų. Verta paminėti, kad nuo 2006 m. Wilanow rūmai yra Europos karališkųjų rezidencijų tarptautinės asociacijos narys. Juose veikia muziejus, kuris yra įkurtas senose arklidžių patalpose. Jame bus galima pamatyti paveikslų ir skulptūrų kolekciją.

wilanov

Wilanow_Palace_in_the_spring_Warsaw

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą