Vatikanas

Vatikano Miesto Valstybė yra Italijos sostinės Romos vakaruose. Tai popiežiaus rezidencija. Ant Vatikano kalvos įkurtas miestas – valstybė yra mažiausia pasaulio valstybė pagal plotą ir gyventojų skaičių. Vatikano pilietybę turi apie 350 žmonių, o visa valstybė yra paskelbta kultūros paminklu. Pajusti ypatingą didingumo atmosferą ir apsilankyti visame pasaulyje žinomose Vatikano vietose būtina nors vieną kartą per gyvenimą.

gty_vatican_city_pope_window_thg_130226_wblogswiss-guards-vatican

Šventojo Petro bazilika

Šventojo Petro bazilika – pagrindinė Romos katalikų bažnyčios šventovė Vatikano mieste – valstybėje. Tai yra ta vieta, kurią reikia pirmiausia aplankyti atvykus į Vatikaną. Bazilika yra viena iš keturių Romos bazilikų, didžiausia pasaulyje katalikų bažnyčia. Iš paukščio skrydžio galima pamatyti, kad visas šventovės kompleksas simbolizuoja kryžių. Bazilikos aikštė užima 15 tūkstančių kvadratinių metrų. Įspūdingą architektūrą vainikuoja kupolas, kuris tik šiek tiek mažesnis nei Romos panteono. Tai garsiojo Mikelandželo kūrinys. Pakilus į kupolo apžvalgos aikštelę galima stebėti nepakartojamą Romos panoramą. Vienu metu bazilikoje gali lankytis iki 100 tūkstančio lankytojų.

piazza-san-pietro13811333344_180fab7c4e

Vatikano sodai

Vatikano sodai užima daugiau kaip puse visos valstybės ploto. Jų istorija prasideda 14 amžiuje. Tai graži ir prižiūrėta teritorija, kuria pravažiuodavo popiežiai, politikos ir pasauliniai veikėjai. Turistai šiuos sodus pamėgo dėl čia vyraujančios ramybės ir pakilios atmosferos. Tai puiki vieta pasivaikščiojimams ir apmąstymams.

3538666904_2db0857977_bVatican_Gardens_2

Vatikano muziejus

Net 9 kilometrus besitęsiantis Vatikano muziejus saugo faraonų statulas, etruskų dekoruotas puodynes, paslaptingas mumijas, Mikelandželo freskas ir daugelį kitų svarbių eksponatų. Iš įvairių salių ir muziejaus komplekso dalių sudarytas Vatikano muziejus yra labai svarbus mūsų visų istorijos ir kultūros pažinimui. Išėję į vidinio kiemelio gatvę būtinai užeikite į požeminę salę, kurioje saugomos karietos ir šiuolaikinis Romos popiežiaus Mercedesas.

museum vaticanVaticanMuseumStaircase

Šv. Angelo pilis

Šiuo metu Šv. Angelo pilis yra Nacionalinis muziejus ir Karinės istorijos muziejus, kuriuose saugomos katalikų bažnyčių brangenybės, biblioteka, ginklai. 135 – 139 metais imperatoriaus Adriano įsakymu buvo pastatyta pilis. Tai labai svarbus architektūrinis paminklas, kuris nors ir nukentėjo, bet išliko iki mūsų dienų.

st_angel_castle-big

Vatikano rūmai

Visos Vatikano gatvelės veda link Popiežiaus rūmų, kurio oficialus pavadinimas – Siksto V rūmai. Tai oficiali popiežiaus rezidencija. Į šį kompleksą įeina popiežiaus apartamentai, Romos katalikų bažnyčios, Vatikano muziejus, Vatikano biblioteka ir kelios koplyčios. Didingi Vatikano rūmai – ypatingai gausiai lankoma vieta. Šalia jų nuolat išvysite minias lankytojų iš įvairiausių pasaulio kampelių.

800px-Watykan_Plac_sw_Piora_kolumnada_Berniniego

Žemės gaublio skulptūra

1990 metais Vatikanas įsigijo šiuolaikinio meno kūrinį – Žemės gaublio skulptūrą. Išorėje jos skersmuo siekia 4 metrus. Tai Arnaldo Pomodoro šedevras, kuris turi gilią filosofinę prasmę. Stovint ir apžiūrint iki veidrodžio spindesio nublizgintą žemės rutulį matomi juodi įskilimai. Jie simbolizuoja Žemės naikinimą. Matydamas savo atspindį skulptūroje tu staiga supranti, kad ir tu priklausai tiems, kurie naikina žemę.

globe

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą