Ventspilis

Latvijos šiaurės vakaruose šalia Baltijos jūros įkurtas Ventspilis yra vienas iš trijų šalies uostų. Tai svarbus turistinis ir prekybinis miestas. Miesto svečiai čia apsilanko dėl nuostabių paplūdimių. Verta paminėti, kad Ventspilio paplūdimiui yra suteiktas Mėlynosios vėliavos statusas. Taip pat miestas lankomas dėl architektūrinių ir istorinių statinių. Kaimyninėje šalyje galima puikiai pailsėti ir pamatyti daug įdomių vietų.

Ventspilis20Panoramaefoventspils

Ventspilio senamiestis

Apsilankę Ventspilyje pažintį su miestu pradėkite nuo senamiesčio. Čia išlikę autentiški architektūriniai ir istoriniai statiniai, siauros akmenimis grįstos gatvelės ir miesto fontanai sukuria senovės miesto atmosferą. Viena iš svarbiausių senamiesčio dalių – Rotušės aikštė, kurioje stovi miesto puošmena Šv. Nikolajaus bažnyčia. Taip pat čia dažnai rengiamos miesto šventės, koncertai ir kinas po atviru dangumi.

32-ventspils-old-town-hall

Livonijos ordino pilis

Nuo XIII amžiaus Ventos upės pakrantėje stovi Livonijos ordino pilis. Šiuo metu čia įsikūręs Ventspilio muziejus. Jame galima apžiūrėti skaitmeninę ekspoziciją „Gyvoji istorija“. Tai pat Jūsų laukia įdomus pasivaikščiojimas po Vaiduoklių rūsį ir buvusį pilies kalėjimą. Jeigu atvyksite gegužės mėnesį, tai galėsite dalyvauti kasmetinėje pilies šventėje, kurios metu rengiamas riterių turnyras, vyksta koncertai ir įvairūs renginiai.

4342248179-ventspils_ventspils_pils_14

Pietinis molas

Pietinis molas – mėgstama miesto gyventojų ir svečių pasivaikščiojimo vieta. Beveik pusantro kilometro ilgio molas pasitinka į Ventspilio uostą įplaukiančius laivus. Jo gale stovi švyturys, kuris ypatingai gražiai atrodo vakare, kuomet apšviečiamas žibintais. Dienomis galima pakilti į 19 metrų aukščio Apžvalgos bokštą ir nusifotografuoti šalia Karvės Jūreivės skulptūros. Taip pat besidomintys laivyba gali pamatyti 1967 metų žvejybos laivą „Azova“. Smalsūs lankytojai gali įlipti į denį ir apžiūrėti jį iš vidaus.

4_Dienvidu_mols_Sinicinsmols

Renkio parkas

Norite pasijusti tarsi būtumėte atsidūrę milžinų šalyje? O galbūt Jums patinka ramūs pasivaikščiojimai gamtoje? Ventspilyje yra įkurtas gražus, didelių šimtamečių medžių apsuptyje Renkio parkas. Tai unikalus ir neįprastas skulptūrų parkas. Vasaromis čia galima surengti iškylas ant žaliuojančios pievos, ateiti į organizuojamas parodas ir spektaklius, kurie vyksta po atviru dangumi. Taip pat čia rengiami įvairūs koncertai ir festivaliai.

57_Renka_darzs_Presnikovs6954274545_b

Turgaus aikštė

Turgaus aikštė pasitinka lankytojus nauju grindiniu, kuriame pažymėtos XVIII amžiaus turgaus ūkinių pastatų vietos ir pamatų kontūrai. Atkreipkite dėmesį į miesto herbais papuoštą aikštės šulinį, kuris saulėtomis dienomis veikia kaip saulės laikrodis, pačiame aikštės centre yra pastatytas varpų ir laikrodžių bokštas.

Dobeles_tirgus_laukums_aka

Irbenės radioastronomijos centras

Netoli nuo Ventspilio esančioje Irbenėje stovi radioteleskopas. Jis yra aštuntas pagal dydį pasaulio ir didžiausias Šiaurės Europoje teleskopas. Net 32 metrų pločio radioteleskopas yra naudojamas moksliniais tikslais. Čia tiriamas ir stebimas dangus ir žvaigždės. Anksčiau Irbenės radioteleskopas buvo naudojamas kariniais šnipinėjimo tikslais, nes juo buvo stebimi ir šnipinėjami Vakarai.

61544842

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą