Zakopanė

Lenkijos pietuose esanti Zakopanė dažnai vadinama šalies žiemos sostine. Tatrų kalnų apsuptyje, šalia Gubaluvkos kalno, esantis miestas yra puiki vieta ne tik slidinėjimui, bet ir poilsiui. Čia visiems norintiems pažinti apylinkių gamtą siūlomi pėsčiųjų maršrutai ir ekskursijos. Aukščiausiai šalyje esantis kurortas virš jūros lygio svetingai pasitinka svečius, kurie gali pažinti jo architektūrą ir istoriją. Tai puiki atostogoms.

16280_t_13067814002

Gubaluvkos kalnas

Gubaluvkos kalnas – vienas iš žinomiausių Lenkijos kalnų. Jis siekia 1123 metrus virš jūros lygio. Tai lankomiausias šalies kalnas, kuris lengvai pasiekiamas. Į jį pakilti galima funikulieriumi, kuris pradeda kilti iš Zakopanės centro. Visi gali pamatyti gražiausias kurorto ir gamtos vietas. Iš Gubaluvkos kalno viršūnės stebima nepakartojama apylinkių panorama. Slidininkams čia tikras rojus. Jie gali slidinėti nuo šio kalno slidinėjimo trasų net ir prie +8 °C, nes čia veikia dirbtinio sniego sistema.

gubalkow big_zjezdzgubGubalowka--Gubalowka-to-

Krupowki gatvė

Pėsčiųjų gatvė Krupowki populiari gatvė, kuri patenka į žinomiausių Lenkijos gatvių penketuką. Ji driekiasi apie 1 kilometrą link garsiojo Gubaluvkos kalno. Čia visuomet šurmulys. Daugybė žmonių ateina pasivaikščioti ir pamatyti gatvės muzikantus ir artistus. Norintys įsigyti meno kūrinių ar suvenyrų tai galės padaryti čia, nes gatvės prekeiviai yra ne tik čia esančiame populiariame Zakopanės turguje, bet ir bet kurioje šios gatvės vietoje. Taip pat Krupowki gatvėje yra keli geriausi miesto viešbučiai.

KrupowkiKrupowki 2

Karola Szymanowskiego muziejus

Zakopanėje esantis Karola Szymanowskiego muziejus yra viloje, kurioje gyveno ir kūrė garsus lenkų kompozitorius. Pastatas buvo pastatytas 19 amžiuje ir iki šiol puikiai atrodo. Gražios gamtos apsuptyje muziejaus lankytojai mėgsta pasivaikščioti ir pasigėrėti gražia vila ir augmenija. Muziejuje rengiami koncertai ir įvairūs seminarai.

willa-atma-muzeum-karola

Zakopanės turgus

Pačioje gyvybingiausioje Zakopanės Krupowki gatvėje yra populiarus turgus. Čia didelis pasirinkimas įvairiausių rankų darbo papuošalų ir suvenyrų, drabužių ir avalynės. Turistus čia viliojo vietinių gaminami maisto produktai. Ypatingai sūriai ir medus. Sakoma, kad Zakopanės turgaus prekeiviai labai mėgsta derybas, todėl dėl visų prekių galima derėtis ir gauti geromis kainomis norimas prekes.

Krupówki market zakopane

Zakopanės vandens pramogų parkas

Zakopanės vandens pramogų parkas puiki vieta po slidinėjimo ar ekskursijų atsikvėpti. Maloni atmosfera kviečia puikiai praleisti laiką. Viena pramogų parko pastato siena yra iš stiklo, todėl visi gali grožėtis Lenkijos gamta. Čia lankytojai randa ne tik baseinus ir pirčių kompleksus, bet ir puikius vandens atrakcionus. Mėgstamiausias – Wild river, kuris imituoja kalnų upę ir jos tėkmę. Atviro baseino plotas užima 391 kvadratinius metrus, o uždaras turi 25 metrų plaukiojimo takelius. Net ir su vaikais čia diena neprailgs, nes mažiesiems lankytojams yra puikių pramogų ir šildomas baseinas. Zakopanės vandens pramogų parkas – puiki vieta visiems, kurie nori puikaus poilsio ir vandens pramogų.

453

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą