Zalckamerguto lankomiausios pilys

Zalckamergutas yra istorinė Austrijos dalis, kuri garsėja kurortais ir daugybe lankytinų vietų. Į ją įeina Štirija, Aukštutinė Austrija ir Zalcburgas. Zalckamergutas priklauso UNESCO pasaulio paveldo sąrašui. Atvykus į Austriją, kuri garsėja daugybe istorinių ir architektūrinių objektų kiekiu, neįmanoma praleisti galimybės apsilankyti Zalckamerguto pilyse. Architektūra su nuostabia gamta pakerės keliautojus.

9c1134a56e00a2e46ce9f60deb413dd6_largeSchloss_Ort_003

Puchstein pilis

Puch bei Hallein stovi Puchstein pilis. Tai ryškus klasikinis vėlyvosios gotikos architektūros stiliaus statinys. Pirmieji paminėjimai buvo užfiksuoti 10 amžiuje. Taigi, ši pilis čia stovi ne tiek jau ir mažai. Po ja yra tunelių sistema, kuri kadaise tarnavo, kaip gynybos priemonė užpuolus priešams. Nors iš išorės pilis neatrodo taip, tarsi tai būtų prabangi pilis, tačiau vertinantys istoriją ir architektūrą tikrai supranta jos žavesį. Įžengus į vidų randamas kuklus interjeras. Sienos ir lubos dekoruotos tamsiomis spalvomis, kurios kartu su gotikos stiliumi atrodo labai puikiai. Šiuo metu Puchstein pilis priklauso miesto valdžiai, tad visi norintys gali čia lankytis ir sužinoti jos istoriją.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reichenau pilis

Reichenau pilis pirmą kartą paminėta 1256 metais, kaip Pitten lordų rezidencija. Šiuo metu ji priklauso Reichenau miesto valdžiai. Jos dėka architektūros paminklas sėkmingai organizuoja tiek Austrijoje, tiek ir kitose šalyse esančias viduramžių laikotarpio parodas. Klasicizmo stilius puikiai dera prie esančios aplinkos. Juk pilis stovi greta kalnų, o aplink ją sukurtas nuostabaus grožio anglų stiliaus sodas. Tai išryškina patį pastatą. Šviesios spalvos fasadas traukte traukia užeiti.

1155731627SchloReichenau

Scharnstein pilies runos

Aukštutinėje Austrijoje stovi Scharnstein pilies runos. 12 amžiuje pastatyta pilis stovėjo ant kalno ir grėsmingai perspėjo priešus apie tai, kad gyvenvietę saugo ypatingai gerai. Jos pavadinimas laikui bėgant perėjo ir kietiems netoliese esantiems objektams. Net ir miestas pavadintas šiuo vardu. Akmens pilis buvo apsupta vandens kanalų, o į vidinį kiemą galima buvo patekti tik perėjus daugybę vartų. Keitėsi amžiai, keitėsi ir savininkai bei pilies išvaizda. Tarp savininkų buvo ir garsusis Maksimilianas I, kuris 1499 metais ją įsigijo. Šiuo metu Scharnstein pilies runos yra gausiai lankomos turistų. Tai ilga istorija, įdomūs faktai ir kerintys apylinkių vaizdai, kurie matomi pakilus į pilies runas.

Scharnstein_Burgruine_Palas_und_Kapelleburg_reichenstein_hochburg

Ort pilis

Ort pilis – nedidelio kurorto Gmundeno simbolis. Ji buvo pastatyta 1053 metais ant senosios romėnų tvirtovės. Sakoma, kad čia sklando romantiška nuotaika, todėl nenustebkite, kad vakarais pamatysite daugybę romantiškai nusiteikusių porų vaikštinėjančių gatvelėmis ir sėdinčių jaukiose kavinukėse. Pilyje lankosi ne tik turistai, bet ir jaunavedžiai. Tai viena iš populiariausių vietų tuoktuvėms. Ežeras supantis baltą pilį ir aplink esantys kalnai sukuria nepakartojamą vaizdą. Į ją galima patekti tiek pėsčiomis einant tiltu, tiek ir kateriu.

WebsitePicture-gmunden-schloss-ortuntitled

Mattsee pilis

Viena iš gražiausių ir lankomiausių pilių yra Mattsee pilis, kuri stovi to paties pavadinimo mieste. Šis architektūros statinys stūkso nuo pat 1100 metų. Per daugelį amžių jos paskirtis buvo daugiausia, kaip vasaros poilsio rezidencija. Pilies baltos spalvos fasadas su daugybe nedidelių langų, kurie dekoruoti, neįmanoma nepastebėti. Nors jis buvo rekonstruotas, tačiau pirmapradis vaizdas išliko nepakitęs. Marmuro imitacijos grindys, sienų ir lubų tapyba puošia pilies vidų. Tai populiari lankytina vieta.

553-1d11eXII005-650x435

Pfaffsteta pilis

Aukštutinėje Austrijoje stovinti Pfaffsteta pilis buvo minima laiškuose jau nuo 1150 metų. Pastatytas ankstyvųjų viduramžių laikotarpiu jis perėmė visas tuometines statybų tendencijas. Nuo 1830 metų Pfaffsteta pilis paskelbta architektūros paminklu ir yra saugoma valstybės. Dviejų aukštų statinį puošia šeimos herbas. Į pilies kompleksą įeina gyvenamieji pastatai, kuriems jau būtina atlikti remontą. Įžengus į pilies vidų galima pamatyti pakankamai tvarkingą interjerą. Čia išlikę senoviniai dekoro elementai ir meno kūriniai.

Schloss_Pfaffsteta

stacks_image_417

Sighartstein pilis

Sighartstein pilis yra Neimarkte. Ji buvo pastatyta 15 amžiaus pirmoje pusėje. Tai populiarus to laikotarpio baroko stilius, kuris atrodo prabangiai. Pilis priklausė garsioms ir turtingoms šeimoms, tad čia prabanga buvo būtina. Fasadas puikiai perteikia ryškaus baroko ir klasicizmo stiliaus elementus. Daugybė dekoratyvių puošmenų pagyvina bendrą vaizdą. Sighartstein pilis labai mėgstama turistų. Anksčiau čia buvo viešbutis, tad vidiniam interjerui tai turėjo didelės įtakos. Nepaisant to, ši vieta sukuria senųjų laikų atmosferą.

Schloss_Sighartstein-Gesamtanlagesighartstein472_5058945

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą