Žymiausi Birmingemo statiniai

Birmingemas – centrinės Anglijos miestas garsėjantis visoje šalyje, kaip turistų traukos centras. Tai puiki vieta istorijos ir architektūros gerbėjams. Mieste stovi daugybė gražių ir įdomių statinių, kurie traukia praeivių žvilgsnius. Turistai čia atranda ir žymiausius Birmingemo statinius, kurie įtraukti į daugelio lankytinų objektų sąrašus.

23

Grand viešbutis

Nuo 1879 metų Birmingemo centre stovi Grand viešbutis. Tai nuostabus Viktorijos laikotarpio architektūros paminklas. Jis yra vienas iš žymiausių miesto statinių. Šiame viešbutyje lankėsi žymiausi politikai ir kino žvaigždės. Taip pat čia viešėjo ir karališkosios šeimos nariai. Jame nuolat organizuojami įvairūs kultūros renginiai ir pokyliai. Nuo 2002 metų Grand viešbutis yra uždarytas ir nuo 2014 metų jame priimami svečiai. Atsinaujinęs viešbutis atrodo dar gražiau ir prašmatniau, nei prieš tai.

grand_hotel_birmingham_s300412Grand Hotel, Birmingham

1–7 Constitution Hill

1–7 Constitution Hill – garsus Birmingemo pastatas. Jis dar vadinamas „Raudonaisiais rūmais“. Namas stovi ant Constitution Hill ir Hamptono gatvių sankryžos. Nuo 1896 metų statinys traukia praeivių žvilgsnius. Tuo metu jis buvo skirtas lordo Roberto Kandagaro atminimui. Raudonų plytų fasadas ir šiuo metu labai svarbus miesto architektūroje. 1–7 Constitution Hill pastatas yra įtrauktas į Anglijos architektūros ir istorijos ypatingos reikšmės statinių sąrašą. Visi norintys ne tik iš išorės pasigrožėti jo architektūra, gali užeit į čia esantį restoraną.

1–7 Constitution Hill, Birmingham220px-1-7_Constitution_Hill

Big Brum bokštas

Tarybos rūmų komplekse esantis Big Brum bokštas su laikrodžiu yra vienas iš lankomiausių objektų mieste. Statinys buvo pastatytas 1885 metais. Bokštas iškilo virš Meno galerijos – muziejaus. Tai gražus architektūros kompleksas. Birmingeme stovintis Big Brum bokštas yra garsiojo Londono Big Beno „brolis“. Verta paminėti, kad Birmingemo gyventojams labai svarbus šis statinys, ne būtent „Brum“ reiškia miesto gyventojų tautybę ir dialektą. Bokšte yra laikrodis, kuris visuomet rodo tikslų laiką. Tai dažna susitikimų skyrimo vieta.

Big_Brum,_Birmingham,_-_DSC08794

Kubas

Kubas – 25 aukštų pastatas stovintis Birmingemo centre. Šiuolaikiškas statinys buvo pastatytas 2010 metais. Jame įsikūrę ofisai, prekybos vietos ir viešbutis. Taip pat Kubo lankytojai čia gali rasti puikių restoranų, kavinių ir SPA centrų. Architektūrine prasme tai statinys, kuris simbolizuoja Birmingemą. Aukso ir bronzos spalvos metalas simbolizuoja miesto pramonę, kuris daugelį metų klesti ir plečiasi. Viduje esantis stiklas ir jo elementai reiškia Birmingemo juvelyrikos tradicijas, nes statinys dėka stiklo primena kristalus.

Cube1Cube,_Birmingham,_looking_north_west

BT bokštas

Pats aukščiausias Birmingemo pastatas – BT bokštas. Jis siekia 152 metrus aukščio. Bokštas buvo pastatytas 1965 metais ir atspindi klasikinę praėjusio šimtmečio architektūrą. 26 aukštų pastate yra penkių aukštų galerija palydovinėms antenoms statyti. Jos stovi pačiame viršuje. BT bokštas yra vienas iš žymiausių šio pramoninio miesto pastatų, kurį labai lanko turistai.

 bt_tower_after_paintBT bokštas

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą