10 gražiausių Europos kaimų

Halštatas, Austrija

Halštatas

Mažytis knygų miestelis centrinėje Austrijoje mėgaujasi nuostabiu peizažu. Halštato – miestelį supa nuostabaus grožio ežeras ir sodrūs kalnai, kurių didingas vaizdas atsiveria nuo vandens paviršiaus. Druskos kasybos istorija čia siekia tūkstančius metų, o jos dėka miestelis tapo turtingas ir lankomas.

Manarola, Italija

Manarola

Tai mažas miestelis, Riomaggiore bendrijos vienetas, įsikūręs La Spezia provincijoje, Ligurijoje, šiaurinėje Italijos dalyje. Tai antras mažiausias iš populiariųjų Cinque Terre miestelių pagal lankytojų skaičių.

Biburis, Anglija

Biburis

Kalnuotasis Kotsvaldo regionas įsikūręs pietvakarinėje Anglijos dalyje, o žemiausiame region taške plyti Biburio kaimas. Jis žavi savo išskirtinėmis žaliuojančiomis pievomis ir senoviniai mūriniais namukais, su stačiais šlaitiniais stogais. Kolno upėje, kuri eina per kaimą, knibždėte knibžda upėtakių. Tačiau vaizdingiausia kaimo vietovė – Arlingtono gatvė, linija kotedžų, kuriuos dar 17a. pastatė čia gyvenę audėjai iš netoliese stovinčio Arlingtono malūno.

Kolmaras, Prancūzija

Kolmaras

Prancūzų ir vokiečių kultūros permaišytas Elzaso kaimas, kur vietinės kepyklos parduoda skaniausius raguolius ir pyragus, o restoranai specializuojasi žąsu kepenėlių pašteto ir raugintų kopūstų gamyboje. Architektūros stiliai, nuo vokiškos gotikos iki prancūziškojo neo – baroko, gali būti aptinkami visame mieste. Didžioji miesto dalis liko nepaliesta per II Pasaulinį karą, todėl čia išliko akmenimis grystos gatvės, vandens kanalai ir nuostabūs karkasiniai namai.

Reinas, Norvegija

Reinas

Į šiaurę nuo Arktinio rato, Reinas vadinamas žvejų kaimeliu, įsikūrusiu Lofoteno salyne, nuostabioje vietovėje, kur safyro spalvos įlankas skirai fiordai ir kalnai. Daugybė ryškiai raudonų žvejų kabinų buvo pakeistos į patogius svečių namelius turistams, kuriems siūloma priega prie Norvegijos jūros. Tai nuostabaus grožio vietovė, kur vasaros laiku galite stebėti vidurnakčio naktyje pasirodančia saulę, o žiemą stebėti stebuklingą šiaurės pašvaistę.

Pusica, Kroatija

Pusica

Autobusai ir kruiziniai laivai, kurie sustoja prie saulėtosios Dalmatinos pakrantės Kroatijoje mielai patenkina turistų norą pasimėgauti Dubrovniku ir senuoju Hvaro salos kaimu. Tie, kurie netingi, randa kelią į Pusicos vietovę, įsikūrusią Bračo saloje. Čia jų laukia pakrantėje nusidriekęs nestandartinio grožio kaimas – baltų akmenų vilos ir akmenimis grįstos siauros alėjos.

Telčas, Čekija

Telčas

Telčo, mažo miestelio pietų Moravijoje, gyventojai kažkada varžydavosi dėl to, kurio būtas gražesnis. Tačiau šiandien pastatai miestelio centre gražesni vienas už kitą. Baroko – Renesanso stiliaus fasadai, nudažyti pastilės spalvos dažais, apsupti kavinių ir smulkių parduotuvėlių. Čia taip pat stovi Renensanso laikų pilis, gausu tvenkinių, kuriuose apstu žuvies.

Kongas, Airija

Kongas

Apsuptas upelių, vaizdingas Kongo kaimas kerta sieną tarp Mayo grafystės ir Galvėjaus ežerų regiono, apsupto žalių pievų, kuriuose ganosi ožkos. Čia daugybė akmeninių tiltų, viduramžių vienuolynų griūvėsių, namų šiaudiniais stogais. Taip pat stūgso Ašfordo pilis, Viktorijos laikų statinys, kuris dabar yra prabangus romantiškas viešbutis.

Gruyere, Šveicarija

Gruyere

Gruerė žinoma dėl savo vardinio sūrio, kurio švelnus, riešutinis primena fondiu. Jis įsikūręs viduramžių tipo kaimelyje aukštutiniame slėnyje, Sonos upės papėdėje, vakarinėje Šveicarijos dalyje. Plačios, akmenimi asfaltuotos gatvės veda prie įspūdingos 13a. Gruyeres pilies.

Bledas, Slovėnija

Bledas

Šis mažas Alpių miestelis šiaurės vakarų Slovėnijoje įsikūręs prie Bledo ežero pakrantės, kurio vadenys supa mažą salelę ir joje stovinčią Baroko laikų bažnyčią. Po keletos valandų pasivaikščiojimo aplink salą, galite nukakti į viduramžių laikų pili, iš kurios atsiveria nuostabi panorama. Čia taip pat galite paskanauti vietinių skanėstų – kremšnitos, cukrumi aplietos tešlos, įdarytos grietinėle ir kremu, kurie jau ilgą laiką yra patiekiami “Hotel Park” meniu.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą