10 gražiausių Europos paplūdimių ir juos supančių teritorijų

Cala d'en Serra, Ibiza

Cala d'en Serra

Gražiausias Ibizos paplūdimys yra balto smėlio, ilgas, pusmėnulio formos, kuriame gausu klubinių barų ir nuostabių žmonių. Tai atokesnės salos vietos, esančios šalia įlankėlių, kurias itin vertina vietiniai gyventojai. Cala d'en Serra galima apibūdinti kaip ramybe dvelkiančia vietą su nuošalia įlanka ir smėlėtu paplūdimiu. Šiaurinėje rytų Ibizos pusėje, visai netoli Portinax kurorto šeimoms, esantį Cala d'en Serra pasieksite važiuodami žemyn uolėtu keliu, kuris vėliau taps nebepravažiuojamas, todėl turėsite prisiparkuoti ir keliauti pėsčiomis. Visai netrukus, pro spygliuotas pušis, galėsite mėgautis įlanka, su jos skaidriu, mėlynu vandenimi, kuri remiasi į stačias uolas – tuomet atrodo, tarsi būtumėte atskirtas nuo likusio pasaulio. Čia taip yra įsikūrusi kavinė, kurią valdo Vokiečių pora. Įsitikinkite, jog turite nardymo įrangą (po vandeniu verda nuostabus jūros gyvvenimas), patogiai įsitaisykite prie vieno iš staliukų, užsisakykite šviežiai keptos žuvies ir mėgaukitės tobula diena prie jūros kranto.

Kuršių Nerija, Lietuva

Kuršių Nerija

Siauru, į Baltijos jūrą besidriekiantis žemės ruožas, 98km ilgio Kuršių Nerija, yra vienas iš gražiausių paplūdimių visoje Europoje. Ją galima pasiekti vos per 10min, persikėlus su keltu iš Lietuvos didžiausio uosto – Klaipėdos. Tai nuostabi pušynų ir kopų praturtina vieta, kur laisvai klajoja vilkai ir briedžiai, o šis pusiasalis vis dar išlieka paslaptis daugeliui užsienio turistų. Išsinuomokite dviratį iš žvejų kaimelio Nidoje ir keliaukite per geltoną paplūdimio smėlį. Vasaros metu jūra pakankamai išyla, kad joje būtų galima maudytis, o saulė danguje išsilaiko iki 21h vakaro. Jeigu pavargote nuo paplūdimių, Nidoje galite įsigyti gintraro dirbinių, o vietinėse kavinėse paragauti atšaldytos burokėlių sriubos, kepto ungurio, silkės arba koldūnų su grietine.

Caños de Meca, Ispanija

Caños de Meca

Caños de Meca paplūdimys driekiasi nuo Cabo de Trafalgar, vietovės kur anglų maršalas Nelsonas nugalėjo Napoleono kariauną pries 200 metų. Nuo tada viskas pasikeitė. Canos de Meca tapo puikiai žinoma hipių pasisedėjimo vieta vėjuotoje Ispanijos Costa de la Lu srityje. Šalia paplūdimio esanti miesto dalis nėra iki galo išvystyta, išskyrus La Jaima, milžinišką palapinių vietovę, kuri driekiasi žemyn nuo kelio iki smėlio. Viduje rasite puikų rytietišką restoraną ir nuostabius Mojito kokteilius, o vėliau galėsite prisijungti prie vietinų surengtų vakarėlių.

Barleycove, Korko grafystė, Airija

Barleycove

Saule apdovanotas paplūdimys gali konkuruoti su bet kuo, nepaisant to, kad šioje šalyje lija net 225 dienas per metus. Vis dėlto, ar taip svarbu kepti saulėje, kuomet yra gausybė kopų, kurias galite tyrinėti, upės, mėgautis jūros bangomis ar džiaugtis pasivaikščiojimais švariu smėliu. Paplūdimys, su jį supančiomis kopomis ir lagūnomis, yra speciali saugoma teritorija – čia galite išvysti kormoranus, nebyliasias gulbes, kirus ir, žinoma, nuostabų gamtos kraštovaizdį.

Cap Ferret, Prancūzija

Cap Ferret

Cap Ferret yra įsikūręs The Lège-Cap Ferre pusiasalyje, ilgame ruože, kuriame gausu smėlio, pušų 10 mažų austrių kaimelių, be to, už valandos kelio su automobiliu yra Bordo miestas. Šioje Atlanto vandenyno pakrantėje, kopos ir paplūdimiai gali bematant išgaruoti dėl didelio karščio, o smėlis čia tiesiog nuostabus. Bassin d'Arcachon pusėje jūra ramesnė ir susiduria su du Pilat kopa – didžiausia smėlio kopa Europoje. Cap Ferret apibūdinama kaip “Gališkoji Rytų Hamptono versija”, itin populiari Bordo buržuazijos vieta. Čia taip pat apstu prabangių ir ištaigingų restoranų.

Scopello, Sicilija

Scopello

Vakarinėje Sicilijos pakrantėje esanti Scopello paplūdimys yra tiesiog idiliška vietovė. Beveik vien tik iš akmenų pastatyte kaimelyje gausu senstelėjusių vyrukų su juodomis berėtimis ir žavingų ledų parduotuvių. Už dvidešimties minučių kelių galite rasti mažą užutėkį su vanilės spalvos smėliu ir švariu, melsvu vandeniu bei uolėtas kalvas. Šioje vietove be galo ramu ir tuščia, todėl viskas ko jums reikia – tai daug vandens ir paplūdimio kilimėlis. Ne sezonu metu, Jums gali atrodyti, kad paplūdimys priklauso tik Jums, tačiau rugpjūtį galite būti pasirengę įtrinti pečius saulės kremu. Dienos pabaigoje, kai jausitės mieguistas ir pavargęs, patraukite į Scopello - XIII a. pastatą, kuriame galėsite patogiai įsitaisyti po eukalipto medžiu.

Three Cliffs Bay, Gower, Velsas

Three Cliffs Bay

Tai paplūdimys, kurio vienoje pusėje plyti smėliu nupustytas kelias, kuris veda į žolė apaugusį kyšulį. Čia verta sustoti ir pažvelgti U formos auksinį įlankėlę. Pasiekti paplūdimį nėra lengvai nes vienintelis kelias veda per medžiais apaugusį Parkmill mišką arba žemyn nuo Penard pilies , kur lietinguoju sezonu ši vieta būna ganėtinai apleista. Kalvose virš Penardo pilies esantys griuvėsiai siūlo puikią iškylą su panorama į žvaigždėtą dangų. O jeigu vis dar turite jėgų, galite greitai nusileisti nuo stataus pylimo tiesiai į smėlėtą pakrantę.

Sopotas, Lenkija

Sopotas

Žodžiai purus baltas smėlis ir Lenkija neatrodo kaip atitikmenys, tačiau būtent tai rasite kurortiniame Sopoto mieste, įsikūrusiame prie Baltijos jūros pakrantės: nuostabų paplūdimį, kuris yra toks didelis, jog net vasarą nebūna perpildytas žmonių. Kažkada buvusi Prūsijos aristokratų pasilinksminimo vieta, šis miestas jau beveik šimtmetį yra madingiausias Lenkijos kurortas. Nuo Šaltojo karo pabaigos jis tapo vakarėlių sostine, su nuostabia klubine kultūra ir daugybe barų. Čia taip pat galite rasti ilgiausią medinę Europos prieplauką, dviračių takus ir miško kelius.

Egremni, Lefkada, Graikija

Egremni

Egremni paplūdimys yra Jonijos saloje, Lefkadoje. Jį pasieksite sukorę apie 350 žingsnių žemyn aukšta uola. Viduržiemio jūros vanduo čia nuostabus ir atrodo tarsi būtų nudažytas, o akmenukai prie pakrantės smėlio atrodo itin prabangiai. Ilgą laiką ši vietovė buvo izoliuota, tačiau dabar yra padaryti keliai turistams. Nors čia nėra vandens sporto pasirinkimų, ši vieta vistiek yra nuostabi. Nors Egremni paplūdimys ir nėra pats gražiausias Graikijoje, tačiau jame galite rasti lauko kavinių ir dar keletą įspūdingų paplūdimių – Porto Katsiki, Agios Nikitas and Pefkoulia.

Warnemünde, Vokietija

Warnemünde

Nors tai nėra pats geriausias paplūdimys Vokietijoje, tačiau jis gali pasiūlyti įsimintinas atostogas prie Baltijos jūros pakrantes – čia gausu balto smėlio paplūdimių, senamadiškų, pintų kėdžių, žinomų kaip Strandkörbe bei rūkytos žuvies. Kaip dauguma buvusios komunistinės Vokietijos paplūdimių, čia tebėra išlikusios nudistų zonos.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą