10 gražiausių gamtos stebuklų

Sahara

Sahara

Tai didžiausia pasaulyje dykuma, kuri užima didžiąją dalį šiaurinės Afrikos, o jos dydis beveik toks pat, kaip Jungtinių Valstijų. Priešingai populiariems įsitikinimams, didelės smėlio kopos suformuoja tik mažą dalį Saharos. Didžioji dykumos dalis yra sudaryta iš nederlingos, kietos, uolėtos plynaukštės, kurioje yra labai mažai smėlio. Kiekvienais metais dykumoje iškrenta vos keli coliai vandens, net ir pačiose drėgniausiose Saharos vietose gali palyti vos keletą kartų per savaitę, o sausra tęstis ištisus metus.

Ha Long įlanka

Ha Long įlanka

Ši įlanka yra šiaurinėje Vietnamo pusėje, o jos pakrantė tęsiasi apie 120km. Įlankoje yra tūkstančiai salų, kurių kiekviena užpildyta džiunglių augmenija, o visos kartu suformuoja nuostabų jūros peizažą. Keleta salų yra apleistos ir tuščios, jose galima rasti milžiniškų urvų, kitose salose apstu ežerų bei žvejų kaimelių.

Everestas

Everestas

Beveik 9km aukščio, Everestas yra aukščiausias kalnas pasaulyje, įsikūręs tarp Tibeto ir Nepalo sienos. Kiekvienais metais Everestas pritraukia įvairiausios lygio kalnų entuziastus iš viso pasaulio. Tačiau šis gamtos stebuklas yra vis dar nenuspėjamas ir pavojingas – dėl aukščio ligų, oro ir vėjo.

Antarktida

Antarktida

Tai šalčiausias, sausiausias ir vėjuočiausias žemynas visame pasaulyje. Nors beveik 98% viso žemyno yra padengta ledu, techniškai tai yra dykuma (didžiausia pasaulyje ) su labai mažai kritulių. Antarktidoje yra šalčiau nei Arktyje, nes didžioji žemyno dalis yra iškilusi daugiau nei 3km virš jūros lygio ir dėl to, nes Arkties vandenynas padengia didžiąją dalį šiaurės poliarinio rato, tokiu būdu pernešdamas šilumą per ledo paketą. Antarktidoje klesti jūrinis gyvenimas – čia gyvena pingvinai, mėlynieji banginiai, orkos ir jūrų ruoniai.

Didysis barjerinis rifas

Didysis barjerinis rifas

Tai didžiausia koralinių rifų sistema pasaulyje, kurios dydis apima daugiau nei 3 tūkst. Km teritoriją. Tai vienintelis rifas žemėje, kuris matomas iš kosmoso, ir didžiausia vientisa struktūra, sudaryta iš gyvų organizmų. Pats rifas sudarytas iš milijardų įvairiausių mažyčių organizmų. Čia taip pat klesti laukinis gyvenimas – galite pamatyti žaliuosius jūrų vėžlius, delfinus, banginius, jūros gyvates ir žuvis.

Didysis kanjonas

Didysis kanjonas

Didysis kanjonas yra šiaurinėje Arizonoje bei yra vienas labiausiai lankomų objektų Valstijose. Milijonus metų griaužiamas Kolorado upės, kanjonas yra 1.6km gylio ir 446km ilgio. Šis kanjonas nėra didžiausias pasaulyje, tačiau savo grožiu ir spalvingu kraštovaizdžiu sugeba pritraukti lankytojus iš viso pasaulio.

Iguazu kriokliai

Iguazu kriokliai

Šie kriokliai stove tarp Brazilijos ir Argentinos sienos ir yra vieni iš didingiausių gamtos darinių pasaulyje. Krioklių sistema sudaro 275 kriokliai, einantys palei Iguazu upę. Didžioji dauguma krioklių yra 64m aukščio, o įspūdingiausias iš visų – “velnio liežuvis”, kuris yra 82m aukščio, 150m pločio ir 700m ilgio.

Amazonė

Amazonė

Tai ilgiausia pasaulio upė, kurios vandens tėkmė sudaro vieną penktąją viso pasaulio vandens. Upėje gyvena daugiau nei 3000 žuvų rūšių, tačiau nuolat aptinkamos naujos. Amazonėje taip pat yra daugiau nei pusė visų drėgnųjų pasaulio miškų.

Galapagų salos

Galapagų salos

Tai smulkus vulkaninių salų archipelagas Ramiajame vandenyne, kuris priklauso Ekvadorui. Šis salynas yra izoliuotas ir atskirtas, aptinkamas 1000km į pietus nuo Pietų Amerikos žemyno. Šis archipelagas žinomas dėl savo unikalios ekosistemos, kuri įkvėpė net patį Čarlzą Darviną. Norėdami pamatyti visa salos grožį ir laukinį gyvenimą, leiskitėsį kelionę valtimi.

Serengetis

Serengetis

Seregenčio ekosistema yra šiaurės vakarų Tanzanijoje ir tęsiasi iki pietvakarinės Kenijos. Šiame regione vyksta didžiausias laukinių gyvūnų judėjimas pasaulyje ir vienas įspūdingiausių įvykių visoje gyvūnų karalystėje. Afrikos safari turas suteikia progą pamatyti milijoną gnu ir 200tūkst. Zebrų, kurie keliauja 500km ilgio kelionę nuo pietinio Serengečio iki vakarinės Masai Mara nacionalinio rezervato Kenijoje, dallies. Didžioji migracija yra tikrai kvapą gniaužiantis reginys.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą