5 gražiausi Europos ežerai

Tyla, ramybė ir natūralus supančių vietovių grožis – trys pagrindiniai reikalavimai, dėl kurių kai kurie žmonės yra labiau linkę jūras ir vandenynus iškeisti į poilsį prie ežero. Nesvarbu, norite atsipalaiduoti ar pamedituoti apsuptas gamtos, ar tiesiog norite suorganizuoti savo šeimai puikias atostogas, pateikiame penkis natūralius gamtos stebuklus, kurie suteiks Jūsų atostogoms ypatingo žavesio:

1. Plitvicos ežerai

Plitvicos ežerai

Plitvicos ežerai

Vienas iš gražiausių natūralios kilmės parkų Žemėje. Plitvicos ežerai yra harmoningas miškų, pievų ir krioklių derinys, kurie suteka žemyn į 16 turkių (nepermatomas, mėlynai žalios spalvos mineralas), randamus mėlynuosiose arba pilkuosiose ežeruose. Tai seniausias natūralus rezervatas rytinėje Pietų Europoje, kuris dėl savo kvapą gniaužiančių vaizdų į Plitvicos ežerų nacionalinį draustinį kasmet pritraukia daugiau nei 1 mln. lankytojų. Jeigu planuojate aplankyti Plitvicos ežerų draustinį, nepamirškite su savimi pasiimti kameros. Tik tokiu būdu kitiems galėsite įrodyti, jog pasaulyje egzistuoja tokia nuostabi vieta.

2. Bledo ežeras

Bledo ežeras

Įsikūręs vaizdingoje aplinkoje, apsuptas iš pažiūros nesibaigiančių miškų Julijos Alpėse, Slovėnijoje, Bledo ežeras yra vienas iš žavingiausių reginių Senajame žemyne. Netoli ežero stovi mažytis Bledo miestelis, šimtmečio senuno kurortas, kuris kažkada tapo namais karališkajai Jugoslavijos šeimai, bei vasaros residencija prezidentui Josipui Broz Tito. Pačiame ežero viduryje stūkso vienintelė sala Slovėnijoje, o joje stovi maža Šv. Marijos bažnyčia, kurioje ir po šiolei rengiamos vestuvių ceremonijos.

3. Komo ežeras

Komo ežeras

Labiausiai žinomas dėl ežero pakrantėse įsikūrusių stilingų vilų, Komo ežeras ilgą laiką buvo mėgstamiausia turtuolių ir įžymybių vieta. Vos 45min. kelio iki Milano, šis ežeras yra puiki vieta tiems, kurie nori ištrūkti iš nesibaigiančio miesto šurmulio. Bent vienai dienai. Tai trečias pagal dydį Italijos ežeras, taip pat vienas iš giliausių ežerų Europoje. Komo ežeras glūdi kalnuose, iki Alpiniame kraštovaizdyje, tačiau sugebėjo išsiplėtoti iki Viduržiemio jūros žavesio.

4. Ohrido ežeras

Ohrido ežeras

Tyvuliuojantis Balkanų kalnuose, tarp Makedonijos respublikos ir Albanijos, Ohrido ežeras yra vienas iš seniausių ir giliausių Europoje. Šiame vandens telkinyje gyvena daugiau nei 200 endeminių rūšių, kurios šį ežerą sugretina su tokiais milžinais kaip Baikalas ar Tanganika. Nors šis ežeras labiausiai žinomas kaip vienas didžiausių Europos biologinių rezervų, vis dėlto, Ohrido ežero grožis ir jo apylinkės neliko nepastebėtos. Vis daugiau ir daugiau turistų keliauja į šį kalnų apsuptą rojų, kuriame ieško tylos ir ramybės.

5. Saimaa ežeras

Saima ežeras

Apimantis daugiau nei 4400 kvad. km. plotą, Saimos ežeras yra didžiausias ežeras Suomijoje ir ketvirtas pagal dydį visoje Europje. Didžioji ežero dalis yra nusėta 14000 mažų, įvairių formų salelių, kurios atrodo tarsi vandens labirintas. Šis ežeras leidžia pasigrožėti stulbinančiais Suomijos vaizdais ir yra vienas iš labiausiai turistų lankomų objektų šiaurės Europoje. Neįtikėtina, tačiau žole apaugusias salas galima ir įsigyti, žinoma, jeigu galite sau leisti tokią prabangą.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą