Kuko Salos

Ramiojo vandenyno pietuose yra nuostabaus gamtos grožio Kuko Salos. Salyną sudaro 15 mažų salų, o Rarotongos saloje yra sostinė – Avarua. Jos skirstomos į šiaurines ir pietines. Šiaurinės salos yra vulkaninės kilmės, o pietinės – koraliniai atolai. Dėka puikaus klimato ir gražios gamtos Kuko Salose kasmet apsilanko daugybė turistų. Planuodami kelionę žinokite, kad nuo lapkričio iki balandžio mėnesio salose yra lietaus sezonas. Tai puiki galimybė susipažinti su polineziečių kultūra.

cook_islands-normalcook-islands-harbour

Avarua

Šiaurinėje Rarotongos salos dalyje yra Avarua, kuri paskelbta Kuko Salų sostine. Ši sala yra pati didžiausia salyne. Tai svarbus ekonominis ir administracinis centras. Jeigu atvyksite savaitgalį į Avarua, tai būtinai nueikite į šeštadieniais veikiantį turgų, kuriame galima rasti originalių suvenyrų ar kitų daiktų. Vaikščiojant mieste pamatysite vienoje vietoje esančias septynias kokosų palmes. Tai vienas iš sostinės simbolių. Šešios palmės pasodintas taip, kad sudaro apskritimą, o septintoji yra pačiame jo centre.

Avaruaavarua cook

Raka urvas

Atiu saloje yra Raka urvas. Tai didelis požeminis urvų kompleksas, kurį sudaro 15 salių. Kadaise čia gyveno Rakanui šeima, nuo kurios ir kilo urvo pavadinimas. Dabar Raka urvas yra svarbiausia Atiu salos lankytina vieta. Ją sudaro stalaktitai ir stalagmitai, o prie įėjimo pasitinka kalkakmenio rifas. Viduje saugomos mumijos čia gyvenusių žmonių. Tai mėgstama vieta požemių tyrinėtojų, nes dar ne visos paslaptys, glūdinčios urve, yra atskleistos.

Rakas-Cave-2a-sharper-smaller-saturated

The_Raka_burial_caves_AtiuTe Rua Manga kalnas

Te Rua Manga kalnas yra vienintelis Rarotongos saloje. Tai neįprastos formos, daugiau kaip 400 metrus aukščio siekiantis kalnas. Jis ypatingas tuo, kad pakilus į viršų atsiveria nuostabus vaizdas į Rarotongos salos šiaurės rytus ir pietus. Šiose apylinkėse labai populiarūs pėsčiųjų žygiai į Te Rua Manga kalną. Tiesa, kai kurie maršrutai yra labai sudėtingi, nes ne visi takai yra lengvai praeinami, todėl tenka ieškoti kito būdo juos apeiti.

Te Rua Manga kalnas

Mangaia sala

Mangaia sala yra pati šiauriausia sala visame salyne. Ramiajame vandenyne ji yra pati seniausia ir Kuko Salose Mangaia – antra pagal dydį. Jos aukščiausias taškas – Rangimotija vulkanas. Jis yra salos centre ir siekia 169 metrus aukščio. Mangaia mėgstama turistų dėl daugybės urvų, gražaus Tiriara ežero ir paplūdimių.

MangaiaMangaia sala

Aitutaki sala

Aitutaki sala priklauso pietinėms saloms. Jos centre yra vulkaninės kilmės masyvas. Nors sala nedidelė, bet pakeri savo gamtos grožiu. Taip pat čia yra didelė lagūna, kurios dėka žvejai pagauna daug žuvies. Aplink ją yra daug nedidelių neapgyvendintų salų, kurios puikiai tinka turistų poilsiui. Aitutaki saloje galima pamatyti daug religinių statinių, kurie buvo sukurti dar prieš į salas atplaukusius europiečius. Kiekvienas iš jų turi savo pavadinimą ir turtingą istoriją. Aitutaki sala idealiai tinkanti vieta romantikos pasiilgusioms poroms.

Aitutaki_Island_Cook_Islands_04Aitutaki-Island_E51HVB

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą