Velingtonas

Pietinėje Naujosios Zelandijos dalyje yra sostinė – Velingtonas. Tai jaukus ir svetingas miestas, kuriam labai svarbus turizmas. Ne veltui į jį norisi vis sugrįžti. Daugybė tiltų, viadukų, tunelių, parkų ir skverų puošia istorinį Velingtoną. Turistai čia ras įdomių vietų, kurios vertingos tiek architektūra, tiek ir istorija bei grožiu. Taip pat verta dėmesio Naujosios Zelandijos virtuvė, o populiariausi yra įvairūs pyragėliai su mėsos įdaru.

Wellington-1Wellington_NZ-cablecar-topview

Velingtono miesto rotušė

Velingtono rotušė – elegantiškas istorinis statinys, kuris šiandien puikiai sujungia koncertų salės ir konferencijų, parodų ir šventinių renginių funkcijas. Pastatas buvo pastatytas pagal D. Čarlzvorso projektą. Naujoji rotušė buvo labai svarbi miestui, o  pirmąjį akmenį į jos pamatus, 1901 metų birželio 18 dieną, įdėjo pats karalius Georgijus V. Šiuo metu Velingtono miesto rotušė džiugina puikia architektūra ir vidaus interjeru.

Town Hall Wellingtontownhall

Kuko sąsiauris

Audringas Kuko sąsiauris yra tarp Naujosios Zelandijos Šiaurės ir Pietų salynų. Jis laikomas vienu iš nenuspėjamiausių pasaulyje. Taip pavadintas jis buvo dėka garsaus jūrininko Džeimso Kuko, kuris 1770 metais pirmą kartą perplaukė jį. Pačioje siauriausioje vietoje sąsiauris siekia 22 kilometrus. Šiuo metu turistams organizuojamos ekskursijos po šį nuostabų gamtos kampelį. Sąsiauris turi vienintelį kalnų masyvą siekiantį 1200 kilometrų.

Cook Strait1

Tasmanijos ledynas

Tasmanijos ledynas yra didžiausias Naujojoje Zelandijoje. Tai sudėtingas ledynas, kurio ilgis yra 27 kilometrai, plotis 3 kilometrai ir 610 metrų storis. Jis išsidėstęs ant aukščiausio Naujosios Zelandijos kalno – Kuko kalno, kurio aukštis siekia 3764 metrus. Tasmanijos ledynas žinomas dėl šalia jo esančio amžinai žaliuojančio miško, kuris išsikerojo iki pat ledyno papėdės. Tai labai unikalus gamtos grožis, kurį būtina pamatyti apsilankius Naujojoje Zelandijoje.

tasman_glacier_2tasman_glacier_2008

Naujosios Zelandijos gyvūnų centras

Naujosios Zelandijos gyvūnų centras, dar vadinamas Karori draustiniu, – vieta, kur galima pamatyti nykstančius įvairų rūšių paukščius, žuvis ir kitus faunos atstovus. Šis centras buvo įkurtas 2001 metais. Jo bendras plotas užima daugiau kaip 252 hektarus žemės ploto. Jame gyvena nykstantys ir labai reti gyvūnai. Lankytojų smalsumui patenkinti ekskursijos organizuojamos naktimis. Jos prasideda likus pusvalandžiui iki nusileidžiant saulei. Tai viena iš svarbiausių Velingtono miesto lankytinų vietų. Jis yra vos 15 minučių ėjimo pėstute atstumu nuo sostinės centro.

Naujosios Zelandijos gyvūnų centras

Karališkasis botanikos sodas

Šis botanikos sodas yra priskiriamas nacionalinės reikšmės objektams ir yra saugomas Karališkojo Naujosios Zelandijos universiteto. 1844 metais jam buvo suteiktas 5,26 hektarų žemės plotas. Vėliau teritorija plėtėsi. Čia augantys medžiai iki šiol yra patys seniausi egzotiniai augalai visoje Naujojoje Zelandijoje. Čia lankytojai ateina ramiai pasivaikščioti, pasigėrėti gamta ir rengti iškylas. Karališkasis botanikos sodas yra puiki vieta ramiam ir turiningam poilsiui visai šeimai.

The Wellington Botanic GardenThe Wellington Botanic Garden1

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą