Arekipa

Peru pietuose esanti Arekipa yra antras pagal svarbą šalies miestas. Jis vadinamas „Baltuoju miestu“, nes beveik visi jame esantys statiniai pasatyti iš baltos vulkaninės uolienos. 1540 metais įkurtas miestas yra El Misti ugnikalnio papėdėje. Vertas dėmesio į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas senamiestis. Taip pat ne mažiau gražūs kiti mieste esantys statiniai, o gamta pakeri visus čia apsilankiusius.

arequipa_03_garequipa-peru

Arekipos senamiestis

Arekipos senamiestis nuo 2000 metų yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pasivaikščiojimo metu pamatysite ne tik siauras ir gražias gatveles, bet ir kolonijinio laikotarpio pastatus, kurie pastatyti iš baltos vulkaninės uolienos. Vienodos spalvos sukuria vientiso miesto įvaizdį. Taip pat architektūroje aiškiai matomi ir ispaniški elementai bei medžio ir akmens raižiniai. Arekipos senamiestis puikiai perteikia senovės dvasią bei kultūrą.

historic-pedestrian-avenues

El Misti vulkanas

El Misti vulkanas yra visai netoli nuo Arekipos. Tai vis dar seismiškai aktyvus vulkanas, kuris paskutinį kartą buvo išsiveržęs 1985 metais. Jis įdomus ne tik geologams tuo, kad yra aktyvus, bet ir tuo, kad šalia vieno iš trijų kraterių buvo rastos mumijos ir artefaktai. Jie siekia inkų laikotarpį. Šiuos eksponatus galima apžiūrėti Arekipoje esančiame Santuarios Andinos muziejuje. Pakilti į El Misti vulkaną galima bet kuriuo metų laiku, nors žiemos laikotarpiu būna blogas matomumas.

El MistiEl_Misti_Volcano_and_Arequipa,_Peru

Santa Catalina vienuolynas

Santa Catalina vienuolynas yra svarbiausia lankytina vieta. 1580 metais ant senojo inkų vienuolyno griuvėsių pastatytas vienuolynas iki pat 1970 metų atliko savo misiją. Tai Peru kolonijinės epochos pavyzdys. Seinos dekoruotos piešiniais ir freskomis. Santa Catalina vienuolynas užimantis 20 tūkstančių kvadratinių metrų ploto yra tarsi atskiras miesto kvartalas. Jį sudaro daug gatvelių ir kiemelių. Čia saugoma 17 amžiaus drobių kolekcija, kuriose vaizduojamos biblinės scenos.

Santa Catalina vienuolynasSanta Catalina vienuolynas1

Colca kanjonas

Colca kanjonas manoma, kad susiformavo tekant to paties pavadinimo upei. Tai leido šių apylinkių gyventojams plėtoti žemdirbystę. Visos šios kalnų sistemos ilgis siekia 100 kilometrų. Aplink galima pamatyti vulkanus, kurių aukštis siekia net 6 kilometrus. Turistai visada nuraminami, kad jie jau seniai yra neaktyvus. Colca kanjono gylis yra nuo 1000 iki 3000 metrų. Verta žinoti, kad jis yra antras pagal dydį kanjonas visame pasaulyje. Viena iš žinomiausių Colca vietų yra Kondoro kryžius. Čia galima išvysti nuostabius paukščius – kondorus ir jų skrydžius per kanjoną.

colca-canyonCondor_flying_over_the_Colca_canyon_in_Peru

Pampa Canahuas Nacionalinis parkas

Ne tik gamtos mylėtojus sužavės Pampa Canahuas Nacionalinis parkas. 1979 metais paskelbtas draustiniu, parkas kasmet sutraukia tūkstančius lankytojų. Ši nuostabi vieta yra beveik 4 kilometrų aukštyje. Draustinio teritorija yra ypatingai saugoma. Pampa Canahuas Nacionalinis parkas didžiuojasi tuo, kad čia gyvena vikunijos. Tai kupranugarių šeimos žinduoliai, kurių ypatingai šiltas ir storas kailis.

pampacanahuas1

CHACU_~1

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą