Bolivaras

Bolivaro valstija yra didžiausia Venesueloje. Jos administracinis centras – Siudad Bolivaras. Didžioji dalis teritorijos yra Gvianos plokščiakalnyje, kuris garsėja tepui. Tai unikalūs stalakalniai. Šiaurine Bolivaro teritorija teka graži Orinoko upė. Čia vyrauja savanų augalai ir tropiniai miškai. Nuostabi gamta, daugybė įdomių ir gražių lankytinų objektų bei puikus klimatas traukia turistus pažinti šias vietoves.

Bolívar1Bolívar2

Siudad Bolivaras

Siudad Bolivaras – Bolivaro valstijos administracinis centras. Dėmesio vertas istorinis miesto centras, kuriame stovi išlikę kolonijinio laikotarpio statiniai. Miesto lankytojus žavi gražūs parkai, senamiestis ir katedra. Taip pat čia stovi senasis gubernatoriaus namas ir buvusio kalėjimo pastatas. Siudad Bolivare esančiame oro uoste stovi atrestauruotas D. Angelo sraigtasparnis. Jis 1937 metais atrado Angel krioklį. Be to, iš čia organizuojamos įvairios ekskursijos po Bolivaro valstijų teritoriją.

Siudad BolivarasKatedrala v sredièu Ciudad Bolivarja

Kanaimos nacionalinis parkas

Pietryčių Venesueloje Kanaimos nacionalinis parkas užima 30 tūkstančių kvadratinių kilometrų. 1962 metais įkurtas parkas yra antrasis pagal dydį Venesueloje. Dėl čia esančių tepui jis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Žymiausias tepui – Roraima kalnas ir Aujantepui. Nuo pastarojo krenta įspūdingas Ancheilo krioklys. Verta žinoti, kad Kanaimos nacionalinio parko teritorijoje gyvena vietiniai indėnai. Susisiekimas šioje parko teritorijoje vyksta pėsčiomis, lėktuvais ar kanojomis. Nors jame kasmet apsilanko tūkstančiai lankytojų, tačiau čia išlaikoma laukinė gamta.

canaima-parque-nacional-venezuelaCanaima-avion

Angel krioklys

Angel krioklys – įspūdingas gamtos kūrinys. Turistams siūloma skrydžio metu apžiūrėti ne tik apylinkes, bet ir krioklį. Tik iš čia atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai. Krioklio viršūnėje yra įsikūręs nedidelis indėnų Kanaima kaimelis. Jame yra nedidelis oro uostas, iš kurio vyksta skrydžiai. Netoliese yra ir kiti kriokliai, tačiau Angel krioklys pranoksta viską. Tai puiki vieta gamtos mylėtojams ir adrenalino mėgėjams. Čia siūlomos ir ekstremalios pramogos. Šis nuostabus krioklys, daugelio lankytojų nuostabai, buvo atrastas tik 1937 metais. Tai neįtikėtina.

angel1saltaAngel falls

Vėžlio kalnas

Vėžlio kalnas yra Kanaimos nacionaliniame parke. Jis siekia 2700 metrų aukščio. Apsidairius aplink lankytojus pakeri nuostabus kraštovaizdis su kalnais, upėmis, kriokliais. Daugelis šią vietą vadina prarastu pasauliu. Vėžlio kalnas žinomas kaip unikalus gamtos darinys, kuris susiformavo per tūkstančius metų. Jo neįprasta forma traukia turistus, o pavadintas Vėžlio kalnu jis buvo ne be reikalo. Juk jis iš tiesų primena vėžlio kiautą.

Turtle mountainTurtle mountain1

Karoni upė

Karoni upė yra dešinysis Orinoko upės intakas. Prasideda gražioji upė Gvianos plokščiakalnyje. Jos aukštutinis baseinas priklauso Kanaimos nacionaliniam parkui. Upės dėka susiformuoja daugybė gražių krioklių, kurių vidutinis aukštis siekia apie 40 metrų. Šalia Karoni upės yra įkurtas Siudad Bolivaras. Čia yra didžiausias uostas. Taip pat turistai šią upę žino ir dėl joje esančio Angel krioklio, kuris savo dydžiu Venesueloje niekam nenusileidžia.

Caroni_river_Venezuelacaroni

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą