Gojanija

Gojanija miestas yra Brazilijos vidurio vakaruose. Ji – Gojaso valstijos sostinė. Miestas įkurtas pagal planą 1933 metais. Pirmiesiems jo pastatams būdingas dekoratyvinis meno stilius, tik vėliau buvo pradėtos statybos aukštą architektūrinę vertę turinčių pastatų. Šiuolaikiškas miestas patiks ne tik dėl architektūros, bet ir dėl kultūros, gamtos grožio ir tradicijų. Puikus klimatas ypatingai teigiamai vertinamas turistų, kurie nori puikiai praleisti savo atostogas Brazilijoje lankantis įvairiuose miestuose ir miesteliuose.

goiania1Goiânia

Serra Dourada parkas

Kalnuotoje vietovėje įkurtas Serra Dourada parkas turi daugybę aukštų medžių. Jų dėka sukuriama puiki ekosistema. Ypatingai grynas oras yra viena iš svarbiausių priežasčių čia apsilankyti. Serra Dourada parkas yra saugomas valstybės, todėl bet kokia pramoninė veikla tiek jo teritorijoje, tiek ir šalia jo yra uždrausta. Taip pat čia galima rasti ir didžiuosius kaktusus, kurių aukštis siekia net 4 metrus. Nuostabiai gražių orchidėjų mylėtojai čia pamatys kelias išskirtines jų rūšis. Visur, kur tik apsidairysite, matoma gamta pakeri visus parko lankytojus.

Serra Dourada parkasSerra Dourada parkas1

Fazenda Babilonia

Daugiau kaip 200 metų Fazenda Babilonia stovi nepaliesta laiko. Tai ne tik istorinis, bet ir architektūrinis paminklas. Gojaso valstijoje esanti fazenda mena vergų laikotarpį. 1800 metais pastatytas kompleksas, kuriam priklausė ir cukraus fabrikas, amatų dirbtuvės ir vergų gyvenamosios patalpos. Nuo 1997 metų Fazenda Babilonia tapo atvira visiems, norintiems pažinti istoriją bei tradicijas. Lankytojai čia gali apsilankyti veikiančioje galvijų fermoje, Senovės muziejuje, bažnytėlę ir vergų gyvenamąsias patalpas.

Fazenda Babilonia1Fazenda Babilonia

Šv. Antonijaus sveikatingumo kompleksas

Šv. Antonijaus sveikatingumo kompleksas yra labai populiari vieta skirta eko turizmui. Čia viskas apgalvota iki smulkmenų, todėl puikus poilsis ir pramogos garantuotos: baseinai skirti suaugusiems ir vaikams, upės ir vandens telkiniai atgaivins nuo karščio, vaikų žaidimų aikštelės. Taip pat yra specialios vietos rengti iškylas ir kepti kepsnius. Mėgstantiems aktyvų laisvalaikį yra įrengtos sporto aikštelės. Šv. Antonijaus sveikatingumo kompleksas patinka ne tik vietiniams gyventojams, bet ir miesto svečiams. Čia puiki vieta pailsėti ir atgauti jėgas gryname ore.

Health Complex of St. AnthonyHealth Complex of St. Anthony1

Conde dos Arcos rūmai

Conde dos Arcos rūmai daugelį metų buvo skirti Gojanijos miesto valdžios administracijai. 17 amžiuje pastatytas pastatas šiuo metu yra svarbus architektūrinis ir istorinis paminklas menantis daugybę įvykių. Nedidelis vieno aukšto balto fasado statinys pasitinka pro dideles arkos formos juodojo medžio duris. Įžengus į vidų pamatysite saugojamus senovinius baldus, paveikslus ir interjero detales. Jeigu viešėsite vakare ar naktį, tai būtinai ateikite prie Conde dos Arcos rūmų, kuriuos sutemus apšviečia gražus apšvietimas.

Conde dos Arcos Palace

Šv. Mergelės Rozarijos bažnyčia

Šv. Mergelės Rozarijos bažnyčia – senovinė Gojanos bažnyčia. Ji yra didžiausia šiose apylinkėse. Ant uolos pastatyta šventovė pasižymi gražiu išorės ir vidaus dekoru. Viduje stovintis baroko stiliaus altorius suteikia prašmatnumo įspūdį. Šiuo metu ji neprarado savo populiarumo.

brazil-pirenopolis-church-of-our-lady-of-the-rosary

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą