Lima

Lima yra Peru sostinė. Tai pagrindinis šalies kultūros, ekonomikos ir administracijos centras. 1535 metais ispanų kolonistai įkūrė Limą. Istorinis centras priklauso UNESCO pasaulio paveldo sąrašui. Visam Limos kultūros paveldui didelę įtaką turėjo indėnų gentys. Taip pat ir senovės Inkų imperija, o 1–7 a. pr. m. e. šiose žemėse klestėjo Limos kultūra. Tokioje svarbioje istorinėje vietoje turistai ras daugybę įdomių ir gražių lankytinų vietų.

Lima-PeruLima-Peru-shopping-mall

Meilės parkas

Meilės parkas yra viena iš populiariausių Limos lankytinų vietų. Būtent čia visi įsimylėjėliai mėgsta ne tik ateiti pasivaikščioti, bet ir stebėti saulėtekį. Tai puikus parkas, kuris turi nuostabią panoramą į vandenyną. Šiuo vaizdu galima mėgautis bet kada. Svarbiausia parko teritorijoje esanti skulptūra „Bučinys“, įamžina besibučiuojančią įsimylėjėlių porą. Kiekvienais metais per Šv. Valentino dieną šalia jos vyksta ilgiausio bučinio konkursas. Apsidairius po visą teritoriją galima pamatyti sienas iš mozaikų, ant kurių išgraviruotos frazės apie meilę.

meiles parkasmeilės parkas

Fontanų parkas

Fontanų parkas kiekvienais metais sutraukia tūkstančius turistų. Tai vienas iš didžiausių fontanų kompleksų visoje Pietų Amerikoje. Šis parkas įtrauktas į Gineso rekordų knygą. 1929 metais atidarytas Fontanų parkas sudarytas iš 13 skirtingų fontanų, kurie naktimis apšviečiami skirtingomis spalvomis. Kiekvienas fontanas atlieka skirtingas funkcijas, pavyzdžiui, Stebuklingojo fontano srovė pakyla į 80 metrų aukštį, o Fantazijos fontanas keičia spalvas pagal muziką. Taip pat verta paminėti, kad kasdien šiame parke vyksta lazerių šou.

Magic-Water-Circuit-Parque-Reserva-Lima-Peru-Magic-Water-Circuit-Parque-Lima-Peru-

San Francisko vienuolyno katedros katakombos

Po 1674 metų krikščionys baigė statyti garsų architektūrinį kompleksą. Statybų metu naudoti akmenys buvo imami iš po vienuolyno esančios žemės, o šioje vietoje susiformavus tuščiai erdvei buvo įkurtos San Francisko vienuolyno katedros katakombos. Iš kaulų buvo sudedamos įvairios paslaptingos geometrinės formos. Katakombose yra salės, kuriose buvo išbandymų ir kankinimų vieta netikintiems. Šie painūs labirintai sujungia Vyriausybės rūmus su kitomis bažnyčiomis. San Francisko vienuolyno katedros katakombos ypatingai traukia smalsius lankytojus, kurie nori pamatyti šiurpiausias Limos vietas.

san-francisco-catacombscatacombs Peru-Lima-

Naftos muziejus

Limoje įkurtas Naftos muziejus buvo įkurtas tam, kad supažindintų jaunąją kartą su naftos gavyba ir panaudojimu. Jo dėka nuolat rengiami įvairūs ekologiniai renginiai. Tai labai populiarus muziejus, ne tik tarp Peru gyventojų, bet ir tarp turistų. Naftos muziejus yra Legendos parke. Įėjimas į muziejų yra nemokamas, o reikia susimokėti tik už įėjimą į parko teritoriją.

oil museum

San Martin aikštė

Istorinėje Limos miesto dalyje esanti San Martin aikštė yra viena iš lankomiausių. Nuo 1988 metų ji priklauso UNESCO pasaulio paveldo sąrašui. Aikštės centre galima pamatyti Hose de San Martin paminklą, kurio dėka Peru iškovojo nepriklausomybę. Aplink daug istorinių pastatų, kino teatrų, kavinių. Taip pat čia puikiai sutvarkyta aplinka.

 San Martin aikštėSan Martin aikštė 1

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą