Merida

Merida yra seniausias Pietų Amerikos miestas. 1558 metais įkurtas miestas yra vakarų Venesueloje šalia Andų kalnų ir Čiamos upės. Ji paskelbta Meridos valstijos sostine. Čia gerai išvystytas turizmas, todėl jie mieste randa visas reikiamas paslaugas. Nepraleiskite progos pamatyti miestą iš paukščio skrydžio. Meridoje yra aukščiausia pasaulyje oro tramvajaus linija (dar vadinama keltuvu arba telekabina).

Meridamerida-Venezuela-South-America-Merida

Meridos Kordiljera

Šiaurės vakarų Venesueloje yra Meridos Kordiljera. Tai kalnagūbrių grupė esanti Andų kalnų sistemos dalis. Meridos Kordiljera driekiasi iš pietvakarių į šiaurės rytus. Aukščiausia jos dalis – Siera Nevada de Meridos masyvas. Čia galima pakilti į 4981 metro aukščio Bolivaro viršukalnę. Ištisus metus kalnų viršūnes dengia sniegas. Taip pat čia galima rasti ir daug ežerų su tyru vandeniu. Kalnuose yra įrengta pati ilgiausia telekabinos trasa. Ja galima keliauti iš Meridos miesto į Bolivaro viršukalnę.

Mountain Range of the Cordillera de MeridaMountain Range of the Cordillera de Merida2

Bolivaro viršukalnė

Bolivaro viršukalnė – aukščiausia Venesuelos viršukalnė. Visą jos viršūnę dengia ledynai. Iki 2006 metų buvo manoma, kad ji aukštesnė, tačiau pasinaudojus šiuolaikinėmis technologijomis buvo nustatytas 4981 metro aukštis. Viršukalnė priklauso Siera Nevada de Meridos masyvui ir Nacionaliniam parkui. Bolivaro vardas suteiktas pagerbti Simono Bolivaro vardą. Jis buvo Pietų Amerikos išvaduotojas, kovotojas už nepriklausomybę. O pačioje viršukalnėje stovi Simono Bolivaro paminklas. Į šią vietą organizuojamos ekskursijos, kurių metu laukia neįtikėtini nuotykiai ir puikūs gamtos vaizdai.

Bolivar Peakruta-bolivar-hendrick-sanchez-16

Pakaraimos kalnai

Pakaraimos kalnai yra Gvianos plokščiakalnyje. Kalnai driekiasi apie 400 kilometrų iš vakarų į rytus. Jos aukščiausias taškas – Roraima kalnas. Kalnų viršūnėse auga žaliuojanti augalija ir ištisus metus jų nedengia ledynai. Organizuojamos ekskursijos į Pakaraimos kalnus, kurių metu galima pamatyti gražiausias vietas.

SANYO DIGITAL CAMERA

Telekabina „Telerifiko de Merida“

Telekabina „Telerifiko de Merida“ turi ne tik pačią ilgiausią trasą, bet ir yra pati aukščiausia lynų trasa pasaulyje. Jos statybos buvo pradėtos 1958 metais. Visi norintys pakilti ir iš paukščio skrydžio pamatyti ne tik Meridą, bet ir apylinkių kalnus, turi ateiti į Meridos centrą. Iš čia prasideda kelionė su keltuvu į kalnus. Kelionė trunka net 2 valandas. Iš Meridos telekabina keleivius gabena į Andus, o po to į Espejo kalną. Telekabina „Telerifiko de Merida“ yra viena iš populiariausių turistų lankytinų objektų.

Cableway Telerifiko de Merida

Nacionalinis Los Nevados parkas

Nacionalinis Los Nevados parkas yra Meridos valstijoje. Labiausiai šiame parko kraštovaizdyje išsiskiria Andų kalnų viršūnių grožis, kurių kasmet atvyksta pamatyti tūkstančiai lankytojų. Nacionalinis Los Nevados parkas turi tankius miškus, akmeninius takelius ir kolonijinio laikotarpio kaimelį. Jame kadaise gyveno ispanų konkistadorai. Visas parko grožis atsiveria iš 3 tūkstančių metrų aukščio, todėl nusiteikite šiam žygiui. Turistams siūloma kilti telekabina arba leistis į organizuojamą kelionę džipais.

Los-Nevados-National-park-Los-Nevados-National-Park

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą