Salta

Šiaurės vakarų Argentinoje yra Salta miestas. Jis įsikūręs gražioje vietoje – Andų papėdėje. Tai miestas, kuris garsus senovine ispaniška architektūra ir nuostabiais kraštovaizdžiais. Salta ne be reikalo laikoma vienu iš gražiausių šalies miestų. Sausas ir šiltas klimatas su lankytinomis vietomis vilioja turistus pažinti šias vietas iš arčiau.

salta Apples-FrameSalta-Argentina-1

Liepos 9–osios aikštė

Liepos 9–osios aikštė – pagrindinė Saltos aikštė. Iš visų pusių ją supa svarbūs pastatai su nuostabiais fasadais. Iki šiol ši vieta laikoma miesto centru. 1582 metais kurta Liepos 9–osios aikštė matė daugybę istorinių įvykių. Ji pavadinta Nepriklausomybės dienos t.y. liepos 9 garbei. Atėjus pasivaikščioti į aikštę maloniai nudžiugins augalija. Gražiausiai atrodo egzotinės palmės.  Visą teritoriją puošia ir gražios skulptūros, o aikštės centre stovi Chuano Antonio Alvareso garbei pastatytas paminklas su 14 mūzų, kurios simbolizuoja provincijas. Naktimis ši vieta tampa gatvės muzikantų pasirodymų vieta.

9_de_Julio_Salta9_de_Julio_Salta.jpg1

San Francisko bazilika

San Francisko bazilika yra svarbi turistinė lankytina vieta. Tai puikus kolonijinės architektūros pavyzdys, kuris buvo pradėtas statyti 1625 metais. Šiuo metu San Francisko bazilika priklauso nacionalinių paminklų sąrašui. Šalia bazilikos stovi ir vienuolynas. Jis garsėja savo architektūra ir vidaus prabanga. Ypatingo dėmesio vertas 1789 metų marmuro altorius. Tikintieji pasakoja, kad viduje esanti Dievo motinos ir Jėzaus Kristaus statulos turi stebuklingų gydomųjų galių. Todėl į San Francisko baziliką plūsta ne tik smalsūs turistai, bet ir žmonės, kuriems reikia pagalbos ir kurie nori pasveikti nuo įvairiausių ligų.

Iglesia-y-Convento-San-Francisco-Salta-ArgentinaIglesia San Francisco

Saltos miesto kapitolijus

Saltos miesto kapitolijus, dar vadinamas Įstatymų rūmais, yra gražus architektūrinis paminklas, kuris simbolizuoja Argentinos perėjimą iš kolonijinio į naująjį laikotarpį. Pastatas stovi priešais kitą svarbų statinį – Teismo rūmus. Juos skiria Liepos 9–osios aikštė. Saltos miesto kapitolijus buvo pradėtas statyti 1901 metais. Architektūra išsiskiria daugybe dekoratyvinių elementų gausa. Fasadas puoštas akmeninėmis sparnuotų liūtų skulptūromis, balkonais ir didžiulėmis arkomis. Įžengus į kapitolijaus vidų nustebsite pamatę daug statulų, kolonų ir lodžijų.

Palacio de la LegislaturaPalacio de la Legislatura2

Miesto rotušė

Miesto rotušė Saltoje yra puikiai išsilaikęs kolonijinio laikotarpio architektūros pastatas. Jame įkurtas Šiaurės istorijos muziejus, kuriame yra daug įdomių eksponatų. Pirmajame aukšte lankytojai ras požemines urnas, papuošalus, ginklus. Čia supažindinama su šio regiono gyventojų gyvenimo būdu ir istorija. Viršutiniuose aukštuose yra kolonijinio laikotarpio paroda. Taip pat Miesto rotušėje yra eksponatai, kurie supažindina su miesto istorija, vystymusi ir architektūra.

SONY DSCMuseo Histórico del Norte2

De Lerma slėnis

Saltos provincijos centre yra De Lerma slėnis. Jis laikomas ekonominiu ir turistiniu centru. Slėnyje yra daug svarbių lankytinų objektų. Čia turistai lankosi muziejuose, bažnyčiose, taip pat apžiūri architektūros paminklus ir renkasi kelionėms pėsčiomis maršrutus. Jame gražus kraštovaizdis, kuriuo galima gėrėtis iš bet kurios slėnio vietos.

de lermaDe Lerma slėnis

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą