Santjagas

Santjagas – Čilės sostinė ir didžiausias šalies miestas. Svarbiausias pramonės ir turizmo centras. Miestas įsikūręs prie Mapočo upės aliuvinėje lygumoje. Iš visų pusių jį supa kalnai. Švelnus klimatas primena Viduržemio jūros klimatą, o visi čia atvykę tą pačią dieną gali slidinėti kalnuose ir maudytis okeane. Tai kontrastinga gamta, kuri žavi keliautojus ir patraukli vieta turistams praleisti atostogas ir pažinti Čilės kultūrą bei tradicijas.

santiago_de_chile_9_galleryfullSantiago,_Plaza_de_Armas,_Santiago_de_Chile2

Don Melchor aikštė

Don Melchor aikštė yra netoli nuo Concha y Toro vyno ūkio. Aikštė pavadinta garsaus Čilės vyno gamintojo Melchor Concha y Toro vardu. Nors aikštė nėra tokia didelė kaip dauguma kitų Santjago miesto aikščių, tačiau ji yra populiariausia tarp keliautojų. Ji garsėja tuo, kad iš čia atsiveria nuostabi panorama į Don Melchor vynuogynus. Taip pat šalia yra vienas iš seniausių miesto parkų. Pasivaikščiojimas Don Melchor aikšte bus puiki pradžia pradėti pažintį su Čilės sostine.

Don Melchor Square

Concha y Toro vyno ūkis

Čilės vynai žinomi visame pasaulyje, todėl atvykus į šalies sostinę būtina atvykti į Concha y Toro vyno ūkį. 1883 metais įkurtas ūkis daugelį metų pelnė geriausio vyno vardą. Tuo pačiu metu čia buvo pradėtas formuoti nuostabus parkas ir pastatytas namas. Senojo namo stilius ir sodai sukuria gražų kraštovaizdį. Lankytojams siūloma ekskursija po Concha y Toro vyno ūkį, kurios metu pamatysite kaip auga vynuogės, kaip gaminamas ir kur laikomas vynas. Visas vynuogynas užima 444 hektarus žemės ir turi didžiausius plotus Chardonnay vynuogių.

Concha y Toro vyno ūkisConcha y Toro vyno ūkis1

San Cristobal kalnas

San Cristobal kalnas Santjage yra mėgstama vietinių gyventojų vieta. Čia visų laukia puikūs pasivaikščiojimai gėrintis nuostabiais panoraminiais vaizdais. San Cristobal kalnas siekia 860 metrų, o jo viršūnėje stovi Šv. Marijos statula, kuri yra miesto globėja. Taip pat kalno viršūnėje yra apžvalgos aikštelė. Aplink San Cristobal kalną įkurtas parkas, kuriame yra botanikos sodas, zoologijos sodas ir vynų muziejus. Pakilti į viršų galima tiek keltuvu, tiek ir važiuojant automobiliu.

San Cristobal kalnas 1San Cristobal kalnas

Forestal parkas

Santjago centre yra didžiulis Forestal parkas. Pasivaikščiojimas parke leis pasijusti tarsi būtumėte kur nors toli nuo miesto šurmulio. Supanti gamta ir didelis parko plotas puikiai tinka poilsiui. Alėjose auga bananmedžiai, o tarp jų stovi Lotynų Amerikos poeto Rubeno Dario ir Kristupo Kolumbo statulos. Beveik kiekvieną dieną Forestal parke vyksta įvairūs kultūriniai ir šventiniai renginiai.

Forestal parkasEL-PAR~1

Prezidento rūmai

1805 metais buvo pastatyti Prezidento rūmai. Architektūra atspindi neoklasikinį stilių ir yra puikus 18 amžiaus klasikinių statinių pavyzdys. Kadaise rūmai buvo naudojami kaip La Moneda – Monetų rūmai. Šiuo metu Prezidento rūmai yra oficiali Čilės prezidento rezidencija. Nepaisant to, nuo 2003 metų dalis rūmų yra atviri lankytojams, kurie nori susipažinti su rūmų istorija.

Palacio_de_la_Moneda_desde_el_airePalacio de La Moneda

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą