Velykų sala

Velykų sala – viena iš labiausiai lankomų paslaptingų pasaulio salų. Ji yra pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje, kuri priklauso Čilei. Salos plotas – 163,6 kvadratinių metrų, o joje gyvena apie 4 tūkstančiai gyventojų. Velykų sala visame pasaulyje garsėja tuo, kad joje yra išlikę daugiau kaip prieš 500 metų rapanajų sukurti moajai. Tai akmeninės skulptūros, kurios kartu baugina ir žavi jų stebėtojus. Jeigu atvyksite sausio pabaigoje ar vasario mėnesio pradžioje, tai galėsite dalyvauti kasmetiniame tradiciniame „Rapanajų festivalyje“.

velyku sala1velyku sala2

Moajų paminklai

Moajų paminklai yra monolitinės akmeninės skulptūros. Tai labiausiai lankytinas Velykų salos objektas. Iš viso saloje jų priskaičiuojama per 600. Taip pat čia galima rasti ir daug nepabaigtų gaminti skulptūrų. Sprendžiant iš jų galima manyti, kad jų gamyba buvo nutraukta staiga. Iki šiol stebinančių skulptūrų paskirtis nėra išaiškinta, tačiau manoma, kad tai simbolizavo protėvius. Moajų paminklų gamyba buvo ilgas ir sudėtingas procesas. Jų gabenimui buvo naudojami mediniai rąstai, kurie kaip manoma buvo pagrindinė išnykusių miškų priežastis.

MoaiMoai1

Ana Te Pahu urvas

Didžiulis Ana Te Pahu urvas yra saugomas Papa Nui Nacionaliniame parke. Tai dar viena paslaptinga vieta, kuri traukia salos lankytojus. Kadaise šiame urve gyveno vietiniai gyventojai, kuriems tai buvo puikus prieglobstis. Ana Te Pahu urvas ypatingas tuo, kad jis yra pats didžiausias Velykų saloje. Nors lankytojai tikisi urvo viduje išvysti nepakartojamus vaizdus su stalaktitais, tačiau taip nėra, nes urvas susiformavo lavos dėka. Kai kurie kiti šios salos urvai iki šiol yra pripildyti vandens ir į juos negalima patekti.

Sector Ana Te Pahu2Sector Ana Te Pahu

Rano Raraku vulkanas

Užgesęs Rano Raraku vulkanas esantis Velykų saloje mėgstama turistų vieta. Pavojaus nekeliantis vulkanas suformavo gražų kraštovaizdį. Jo aukštis siekia 150 metrų. Jeigu pakilsite į pačią Rano Raraku vulkano viršūnę, tai pamatysite krateryje susiformavusį ežerą. Daugelį metų šis vanduo buvo labai svarbus vietiniams gyventojams. Taip pat iš čia atsiveria nuostabi panorama į Moajų skulptūras.

Rano Raraku vulkanasRanoRaraku Volcn

Caleta Anakena paplūdimys

Didžioji dalis Velykų salos pakrantės yra uolos, į kurias atsimuša bangos. Tačiau čia galima rasti ir puikų bei gražų Caleta Anakena paplūdimį. Tai yra vienas iš nedaugelio paplūdimių, kuriame leidžiama maudytis. Nors jis pakeri lankytojus savo grožiu, tačiau ne mažiau svarbi ir jo istorija. Caleta Anakena paplūdimys buvo karvedžio Rapa Nui rezidencija. Jo garbei čia pastatytas paminklas.

Caleta Anakena paplūdimysCaleta Anakena paplūdimys1

Au bout du Monde restoranas

Apsilankius Velykų saloje būtina susipažinti ir su šios salos virtuve. Tai geriausia padaryti Au bout du Monde restorane. Čia iš esančios terasos atsiveria nuostabus vaizdas, vakarais galima stebėti polineziečių šokius bei klausytis jų muzikos. Au bout du Monde restoranas patiks ir romantikos pasiilgusioms poroms, nes čia vakarais galima stebėti kaip į vandenyną leidžiasi saulė.

restaurant_au_bout_du_monde-bigpacific-ocean-view

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą