Vina del Maras

Čilės centre, Valparaiso regione, esantis Vina del Maras yra pramogų ir turizmo miestas. Jis garsus gražiais paplūdimiais ir naktinių pramogų gausa. Čia daugybė kazino, naktinių klubų, barų. Vina del Maras taip pat vadinamas „miestu – sodu“, dėka subtropinio klimato, gražių kraštovaizdžių ir daugybės palmių. Čia galima aplankyti parkus, muziejus ir baltojo smėlio paplūdimius.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVina del Mar2

Wulff pilis

Wulff pilis yra pagrindinė vieta, kurioje lankosi į Vina del Marą atvykę turistai. Tai svarbiausias lankytinas objektas. Pilis ant jūros skardžio buvo pastatyta 1881 metais. Nors iš pradžių tai buvo gyvenamasis namas, tačiau 1917 metais vykdant rekonstrukcija buvo pastatytas bokštas, kuris buvo sujungtas tiltu su pastatu. Nuo tada Wulff pilis buvo nupirkta miesto valdžios ir įkurtas Čilės karinis jūrų muziejus. Nuo 1995 metų Wulff pilis gavo Nacionalinio istorinio paminklo statusą. Istorija, architektūra ir aplink esantis kraštovaizdis stebina lankytojus.

Wulff CastleWulff Castle1

Nacionalinis botanikos sodas

Nacionalinis botanikos sodas užima daugiau kaip 60 hektarų žemės ploto. Dėka šio sodo Vina del Maras dažnai vadinamas „miestu – sodu“. Sode auga daugiau kaip 3 tūkstančiai įvairių augalų tarp kurių galima pamatyti tiek vietinius, tiek ir egzotinius augalus. Taip pat čia auga nacionalinis šalies augalas – daugiametė lijana. Be gražių augalų čia gyvena ir nuostabūs paukščiai. Nacionalinis botanikos sodas yra puiki vieta ramiems pasivaikščiojimams gražioje gamtoje.

The National Botanic Gardenjardin-botanico-nacional

Vina del Maro uostas

Vina del Maro uostas nuo seno labai svarbus vietiniams gyventojams. Visas pagrindinis miesto eksportas ir importas vyksta šioje zonoje. Tai didžiulis uostas, kuriame kasdien vyksta darbai. Verta paminėti, kad Vina del Maro uostas yra pats didžiausias Čilėje. Iš šio uosto kasdien išplaukia ir į jį atplaukai ne tik krovinius gabenantys laivai, bet ir turistiniai kruizai. Visi atvykę į šį miestą gali ateiti pasivaikščioti Vina del Maro uoste ir pamatyti koks jis gražus.

Port Vina del MarPort Vina del Mar1

Sotomayor aikštė

Centrinė Vina del Maro Sotomayor aikštė yra miesto simbolis. Joje yra dvi pagrindinės lankytinos vietos: Čilės karinis jūrų laivynas ir Ramiojo vandenyno herojams skirtas paminklas. Vietiniai gyventojai labai didžiuojasi savo kariniu jūrų laivynu, todėl tai atsispindi ir jų architektūroje. Pagal planą šis pastatas turėjo pranokti Prancūzijos valdžios rūmus. Šiuo metu didžiulis pastatas rodo, kad šalyje iki šiol svarbiausia karinio jūrų pajėgos yra Vina del Maro mieste.

Sotomayorplaza-sotomayor1

Renaca paplūdimys

Renaca paplūdimys yra pats garsiausias Vina del Maro paplūdimys. Jis yra šiaurinėje miesto pusėje ir šiltuoju metų laiku tampa pagrindiniu turistų traukos centru. Visa teritorija suskirstyta į 5 dalis. Čia yra kalva su puikiu vaizdu nuo jos ir nusileidimu prie jūros. Aktyviausia yra šiaurinėje paplūdimio dalyje. Čia daugiausia namų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir viešbučių.

renacarenaca beach

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą