Barakoa

Pietryčių Kuboje yra Barakoa. Tai miestas apsuptas kalnų ir kakavmedžių plantacijų. Kiekvienais metais vis sparčiau plėtojamas turizmas. Daugeliui šalies gyventojų jis yra labai svarbus ne tik kaip turizmo ir šokolado pramonės vieta, bet ir kaip pirmoji šalies sostinė. Baracoa yra seniausias Kubos miestas. Manoma, kad kuomet 1492 metais šią vietą pasiekė Kristupas Kolumbas, naujas gubernatorius įkūrė gyvenvietę.

baracoaBaracoa1

Manuelio Fuenteso tabako fabrikas

Daugeliui Kuba asocijuojasi su tabaku ir cigaretėmis. Atvykus į ją Barakoa mieste galima apsilankyti Manuelio Fuenteso tabako fabrike. Jis stovi netoliese nuo centrinio skvero, kur stovi katedra. Lankytojams siūloma ekskursija, kurios metu supažindinama su tabako istorija, jo auginimu, gamyba ir pardavimu. Manuelio Fuenteso tabako fabrikas iki šiol gamina kokybišką tabaką, kuris eksportuojamas į daugelį pasaulio valstybių. Nors jame dirba ne itin daug darbuotojų, tačiau pamatyti KAs vyksta jo viduje tikrai bus labai įdomu.

Tabako fabrikas

Assumption soboras

Senosios buveinės vietoje pastatytas Assumption soboras. Jo istorija siekia Barakoa miesto įkūrimą, kuomet čia valdė pirmasis gubernatorius Diegas Velaskesas, o Barakoa buvo Kubos kolonijos sostinė. Kiekvienais metais vis daugiau turistų atvyksta į šį miestą. Kartu vis labiau populiarėja susidomėjimas senove, architektūra ir istorija. Todėl sobore apsilanko vis daugiau lankytojų. Viduje yra labai vertingas kūrinys – Kryžius. Pasak legendos, šį kryžių pastatė pats Kristupas Kolumbas, kuomet atplaukė prie dabartinio Barakoa.

Assumption Baracoa-1312ARAssumption soboras

Barakoa turgus

Barakoa turgus traukia ne tik vietinius miesto gyventojus, bet ir turistus. Šis turgus lankytojus stebina parduodamomis prekėmis. Daugelio nuostabai čia parduodama tik tai, kas užaugo Kuboje. Ne veltui Kuba vadinama vaisių rojumi, nes tuo įsitikinti galima atvykus į turgų. Čia galima rasti guavų, marakujos, papajų, guanabos ir kitų skanių vaisių. Žinomas turgaus prekystaliai nukrauti ir bananais, apelsinais, ananasais. Jeigu išalkote ar norite paragauti retų vaisių, tai Barakoa turgus yra tam tinkama vieta.

Farmers Market Baracoamarket-to-cook-baracoa

La Musa dirbtuvės

Apie Kubos meną sklando daugybė pasakojimų. Jis turi savitą stilių su kuriuo galima susipažinti Barakoa mieste esančioje La Musa dirbtuvėse. Tai ne tik dirbtuvės, bet ir galerija bei prekybos vieta, kurioje galima įsigyti patikusius meno kūrinius ar papuošalus. Visi Kuboje gaminami meno kūriniai yra labai spalvingi ir įdomūs, neįprasti europiečiams. Taip pat jie turi išskirtinius šio miesto meno gamintojų bruožus.

la Musa Taller la Musa

El Yunque kalnas

Už 7 kilometrų nuo Barakoa yra El Yunque kalnas. Savo forma jis primena priekalą, o pavadinimas, išvertus iš ispanų kalbos reiškia priekalą. El Yunque kalnas siekia 575 metrus aukščio, o ilgis 1125 metrus. Užlipus į viršų galima pasivaikščioti 461 kvadratinių metrų plote. Iš čia atsiveria puiki panorama į apylinkes ir Barakoa miestą bei to paties pavadinimo įlanką. El Yunque kalnas yra paskelbtas Nacionaliniu Kubos paminklu.

aa3El0YunqueBaracoa

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą