Havana

Havana – nuostabiosios Kubos sostinė. Ji didžiausias miestas Karibų salose. Istorija, vietinių gyventojų papročiai, lankytinos vietos, šiltas klimatas ištisus metus ir pramogos pakeri visus jos lankytojus. Juk Havana yra vienas seniausių Vakarų pusrutulyje įkurtas europiečių miestas. Nepraleiskite progos pasivaikščioti jos senamiesčiu. Jis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

habana-41LaHabana_Gerry_Pacher

Katedros aikštė

Katedros aikštė yra viena iš penkių didžiausių senosios Havanos dalies aikštė. Iš pradžių ji vadinosi Pelkės aikšte, nes daugelį amžių šioje vietoje vis susidarydavo didžiulė bala. Tik 18 amžiuje, pastačius, Šv. Kristoforo katedrą, ji buvo pervadinta. Visų nuostabai Katedros aikštė iki šiol išlaikė puikią istorinę architektūrą. Todėl čia pamatysite daug istorinių pastatų ir puikiai praleisite laiką.

Catedral_Plaza_de_la_(Havana)_2OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Royal Force pilis

Rytinėje Havanos dalyje stūkso Royal Force pilis. Tai pati seniausia pilis ne tik Kuboje, bet ir Lotynų Amerikoje. Ji buvo pradėta statyti 1577 metais. Pagrindinė jos funkcija buvo saugoti nuo priešų, o šiuo metu ji yra nuostabus architektūrinis paminklas.  Pilies apvaliojo bokšto viršuje stovi Havanos simbolis – La Giraldilo skulptūra. Ji buvo gubernatoriaus žmona, kuri iš šio bokšto laukė sugrįžtant savo vyro, o kuomet nesulaukė – mirė nuo širdies skausmo. Royal Force pilyje yra įkurtas Jūrų muziejus. Jame saugomi įvairūs daiktai, rasti jūroje ir apylinkėse.

Castle of the Royal Force1Castle of the Royal Force

„Legendario“ romo fabrikas

Havanoje yra „Legendario“ romo fabrikas, kuriame gaminamas puikios kokybės alkoholinis gėrimas. Verta žinoti, kad Kuboje šis gėrimas laikomas moterišku gėrimu, nes jo stiprumas siekia iki 30 laipsnių alkoholio. Nepaisant to, kiekvienas atvykęs į šią salą turi bent paragauti šio romo, kuris laikomas vienu iš svarbiausių alkoholinių gėrimų Kuboje. „Legendario“ romo fabrikas buvo įkurtas 1945 metais. Turistams tai puiki galimybė susipažinti su romo gaminimu. O pagrindinė vieta, į kurią nori patekti visi lankytojai – parduotuvė. Joje galima įsigyti geriausių gėrimų.

romo fabrikasromo

Vieja aikštė

Vieja aikštė reiškia senąją aikštę. Ji buvo įkurta 1559 metais ir iki šiol joje kasdien šurmuliuoja minios žmonių. Aikštė yra pati didžiausia senojoje miesto dalyje, todėl joje nuolat organizuojami įvairūs renginiai ir šventės. Ją puošia 1796 metų fontanas su miesto herbu. Vieja aikštė iš visų pusių apsupta istorinių ir architektūrinių statinių. Aikštės lankytojai čia gali rasti jaukią kavinukę ir joje skaniai pavalgyti grožintis aikšte.

vieja cuba-plaza-Vieja-Plaza-Havana

Didysis Havanos teatras

Didysis Havanos teatras yra pagrindinis miesto kultūros centras. Taip pat tai nuostabus architektūrinis paminklas. 1838 metais pastatytas pastatas iki šiol stebina savo grožiu.  Verta paminėti, kad Didysis Havanos teatras yra vienas iš didžiausių visame pasaulyje. Per visą jo gyvavimo istoriją šioje scenoje pasirodė garsiausi pasaulio atlikėjai. Jeigu ir neiti į teatro vidų, tai užtenka ir iš išorės pasigrožėti jo didingumu.

gran_teatroGran Teatro de la Habana

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą