Kingstonas

Jamaikos sostinė Kingstonas yra didžiausias salos miestas ir sostinė. Taip pat jis pagrindinis Karibų jūros uostas. Į jį kasmet atplaukia tūkstančiai turistų. Kingstoną supa kalnai ir skalauja Karibų jūros vanduo. Pramogos, lankytinos vietos, gamta ir draugiški vietiniai gyventojai svetingai pasitinka visus. Be to, tropinis klimatas itin tinkamas atostogoms.

Kingston-Skyline-1024x682Kingston-Jamaica

Karališkasis botanikos sodas

Karališkasis botanikos sodas įkurtas 1862 metais ant Šv. Marijos kalvos. Jame auga daugiau kaip 4 tūkstančiai įvairių rūšių augalų. Per daugelį metų sodas išgražėjo ir šiuo metu čia galima pamatyti pačius rečiausius Jamaikos salos augalus. Lankytojams gidai pasakoja apie salos augmeniją, kaip ji vystėsi, keitėsi ir plėtėsi. Karališkasis botanikos sodas labai mėgstamas vietinių gyventojų. Čia susirenka gamtos mylėtojai, kurie vertina ramų poilsį, o turistams čia galimybė pažinti retus augalus ir pasigrožėti salos gamta.

Castleton-Gardens-631OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Šv. Katerinos bažnyčia

Šv. Katerinos bažnyčia 17 amžiuje buvo pastatyta Kingstono mieste. Tai puikus architektūrinis šedevras atspindintis klasicizmo ir viduramžių stilius. Šv. Katerinos bažnyčia laikoma vienu iš seniausių ir unikaliausių statinių ne tik mieste, bet ir visoje Jamaikos saloje. Verta paminėti, kad visi norintys pamatyti bažnyčią, bus maloniai nustebinti, nes ji puikiausiai išsilaikė iki mūsų dienų. Lankytojai įžengę į vidų išvys interjerą, kuris dekoruotas įvairiais elementais, kurie suteikia prabangos įspūdį. Čia saugomos ir labai vertingos ikonos, raižyto medžio dirbiniai ir altorius.

The Church of St. Catherine

Karališkieji rūmai

Kingstono centre, Miesto aikštėje, stovi Karališkieji rūmai. Šis istorinis statinys puikiai žinomas iš 1962 metų pirmojo filmo apie Džeimsą Bondą. Kadaise jis buvo svarbus politinis ir kultūrinis centras, o šiuo metu jame yra įkurtas muziejus. Karališkieji rūmai yra puikus kolonijinio laikotarpio architektūros pavyzdys. Žvilgsnius traukiantis baltas fasadas, originalios puošybos detalės, o viduje prabangus interjeras: gobelenai su auksu, prabangūs baldai, kilimai.

King's House

Liberation parkas

Liberation parkas yra nuostabaus grožio gamtos oazė. Jo teritorijoje stovi garsioji Kingstono skulptūra. Įžengus į parką lankytojus pasitinka nedidelis fontanas, o einant takeliais į parko gilumą, pačiame centre stovi didelis fontanas, kuris džiugina visus lankytojus. Liberation parkas atidarytas 2002 metais ir labai greitai tapo pagrindiniu traukos centru. Esant geram orui čia galima rengti iškylas.

Liberation Park in Kingstonkingston-emancipation-park04

Charles Maritime fortas

Charles Maritime fortas yra istorinė vertybė. Šiuo metu jame yra įkurtas muziejus, tad kiekvienas apsilankęs galės ne tik pasigrožėti senuoju fortu, bet ir sužinoti jo istoriją. Čia pasakojama Jamaikos jūros istorija. Kadaise jame buvo įkurtas Britų karališkasis jūrų laivynas. Tarp įvairiausių eksponatų lankytojai gali apžiūrėti ir didelius senojo forto modelius, ir laivus. Charles Maritime fortas mėgstama vieta, kurioje galima ne tik lankytis muziejuje, bet ir po ekskursijos pasivaikščioti po apylinkes. Čia labai gražu.

Fort Charles Maritime MuseumFort Charles Maritime Museum1

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą