Trinidadas

Kubos centre esantis Trinidadas yra nuostabioje gamtos apsuptyje – Eskambrajaus kalnų papėdėje. Jis yra vienas iš didžiausių šalies miestų ir tabako centras bei svarbus turistinis miestas. Trinidadas garsėja unikaliais kolonijinių laikų architektūros statiniais. Miesto svečių laukia pasivaikščiojimas akmenimis grįstomis gatvelėmis. Galima apžiūrėti baroko stiliaus architektūros pastatus, senovinius rūmus, bažnyčias ir aikštes. Taip pat Trinidadas su netoliese esančiu „Indėnų slėniu“ yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

TrinidadTrinidadas

Mayor aikštė

Mayor aikštė – pagrindinė Trinidado aikštė. Čia kasdien apsilanko tūkstančiai lankytojų. Apsidairius aplink galima pamatyti istorinius ir architektūrinius statinius. Aikštėje stovi Šv. Trejybės bažnyčia, kurios viduje saugoma medinė 18 a. Jėzaus Kristaus skulptūra. Šalia jos stovi Brunet rūmai. Jie buvo pastatyti 1812 metais. Apatinėje Mayor aikštėje stovi žavus geltonos spalvos namas, kurio pagrindinis puošybos elementas – medinis balkonas. Name įkurta meno galerija.  Taip pat vaikščiojant aikšte galima apsilankyti Šv. Pranciškaus vienuolyne.

Mayor Mayormayor plaza-

El Cubano gamtos parkas

El Cubano gamtos parkas yra Trinidade, vos 5 kilometrus nutolęs nuo miesto centro. Tai nuostabus miškas su dar nuostabesniu kriokliu ir upe, egzotiškais medžiais ir kitais augalais. Čia turistams organizuojami įvairūs maršrutai ir ekskursijos. Taip pat lankytojų patogumui čia yra baseinai ir stovyklavietės. Taip pat galima leistis į pažintinį maršrutą su žirgais. O visi išalkę gali užsukti į restoraną. Nors jis ir nedidelis, bet labai jaukus, o maistas stebina netgi ir gurmanus.

CubaT_bridge_ElCubanoParkNature park El Cubano

Manaka Isnagi bokštas

Manaka Isnagi bokštas yra netoli nuo Trinidado. Šioje teritorijoje 19 a. gyveno apie 350 vergų, kurie dirbo vietinėse cukranendrių plantacijose. Bokštas buvo savininko stebėjimo vieta, iš kurios jis apžvelgdavo didžiulius žemės plotus. Jos architektūra unikali. 7 dalys ir kiekviena iš jų atspindi vis kitokį stilių. Trys pirmosios turi kvadrato formą, o likusios keturios – aštuonkampio. Pakilus į 45 metrų aukštį galima pamatyti neįtikėtinų vaizdų.

Manaka Isnagi Tower

Cantero rūmai

1827 m. Trinidade iškilo Cantero rūmai. Tai gražus neoklasikos stiliaus statinys, kuriame yra išraiškingi frontonai, figūros, statulos. 20 a. pradžioje prabangiuose rūmuose buvo eksponuojama Istorijos muziejaus kolekcija. Šiuo metu kiekvienas lankytojas gali ne tik iš išorės pasigėrėti nuostabiais rūmais, bet ir pamatyti vidaus prašmatnumą, sienų ir lubų tapybą, meno kūrinius bei baldus.

Cantero rūmaiCantero rūmai1

Ingenios slėnis

Trinidado apylinkėse esantis Ingenios slėnis buvo svarbiausias cukraus tiekėjas pasaulio šalims, o šiuo metu čia yra tarsi muziejus po atviru dangumi. Iš 75 cukraus fabrikų 19 a. liko tik 12. Jis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Per visą slėnį yra nutiesti geležinkelio bėgiai. Kadaise juo buvo gabenamas cukrus, o dabar važiuojant traukiniu šiuo keliu galima pamatyti visą Ingenios slėnį.

Valle de los Ingeniosvalle-de-los-ingenios

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą