Vašingtonas

Šalia Atlanto vandenyno įkurta Jungtinių Amerikos Valstijų sostinė Vašingtonas, Kolumbijos apygarda, yra viena iš svarbiausių pasaulio vietų į kurią nukreiptas pasaulio dėmesys. Jis buvo įkurtas 1790 metais pirmojo JAV prezidento Džordžo Vašingtono garbei, o po dešimtmečio paskelbtas sostine. Tai politikos centras, kuris savo svarbumu traukia turistus iš įvairiausių šalių.

washington-night-skylinefilename-dc1-jpg-thumbnail0

Baltieji rūmai

Populiariausia vieta Vašingtono mieste yra Baltieji rūmai. Tai oficiali Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento rezidencija ir viceprezidento biuras. Kasdien juose apsilanko per 5 000 lankytojų. Šiuo metu rūmų pastate yra 132 kambariai, o naudingas plotas sudaro 5100 kvadratinių metrų. Planuojant ekskursiją rekomenduojama iš anksto užsiregistruoti.

White_House_Washingtonwhitehouse_oval_608

Kapitolijus

Vašingtono centre, ant Kapitolijaus kalvos stūkso baltos spalvos Kapitolijus. Tai Kongreso rūmų pastatas, kuriame rengiami JAV federalinės įstatymų leidžiamosios valdžios susirinkimai. Neoklasikinio stiliaus statinys žymus ne tik savo paskirtimi, bet ir tuo, kad miesto architektas uždraudė statyti aukštesnius pastatus negu Kapitolijus. Dėl šios priežasties Vašingtone nėra į dangų besistiebiančių dangoraižių.

capitol,capitol

Nacionalinė alėja

Vašingtono centre esanti Nacionalinė alėja yra didžiulis kompleksas įvairiausių paminklų ir muziejų. Alėją sudaro kryžiaus formą, o centre stovi Vašingtono paminklas. Visa zona suskirstyta į dalis, kuriose galima apžiūrėti įvairius istorinius ir architektūrinius objektus. Tarp jų yra įkurti parkai ir muziejai.

mall nationalNational-Mall-and-Memorial-Parks-Washington-DC

Vašingtono paminklas

Vašingtono paminklas, dar vadinamas Vašingtono obelisku, stovi vakarinėje Nacionalinės alėjos dalyje. Šis statinys skirtas įamžinti pirmojo Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Džordžo Vašingtono atminimą. Jis žymus tuo, kad yra aukščiausias pasaulyje statinys iš akmens ir aukščiausias pasaulio obeliskas. Iš marmuro, granito ir smiltainio pagamintas Vašingtono paminklas siekia 169 metrus aukščio.

Obelisk20WashingtonInside-Washington-Monument-Obelisk

Linkolno memorialas

Nacionalinėje alėjoje stovi Linkolno memorialas. Tai paminklas šešioliktojo JAV prezidento Abraomo Linkolno garbei. Savo architektūra jis primena dorėnų šventyklas. Įžengus į vidų išvysite didžiulę sėdinčio Abraomo Linkolno skulptūrą.  Taip pat atminimo lentoje yra dviejų garsių Linkolno pasakytų kalbų užrašai. Linkolno memorialas yra įtrauktas į nacionalinį istorinių vietų registrą.

Lincoln_Memorial_Washington_DCwashington-dc-lincoln-memorial-s

Nacionalinis gamtos istorijos muziejus

Nacionalinis gamtos istorijos muziejus yra vienas iš labiausiai lankomų Vašingtono muziejų į kurį įėjimas nemokamas. Jis yra nacionalinėje alėjoje. Muziejaus ekspozicijoje galima apžiūrėti augalų ir gyvūnų, fosilijų, mineralų ir akmenų, net ir meteoritų eksponatų. Taip pat laukia įdomi pažintis su žmonijos kultūros istorija.

Natural-History_2256natural-history-museum-washington-dc

Jungtinių Amerikos Valstijų botanikos sodas

Netoli Kapitolijaus įkurtas Jungtinių Amerikos Valstijų botanikos sodas nuo 1820 metų džiugina miesto gyventojus. Šiuo metu jame auga daugiau kaip 60 tūkstančių augalų. Verta paminėti, kad kai kurie iš jų yra per 165 metų. Jungtinių Amerikos Valstijų botanikos sodas turi didžiausią oranžeriją visose valstijose, kuri užima 85 tūkst. kvadratinių metrų ploto. Joje auga įvairiausių klimato zonų augalai.

Botanic_Garden_usa Conservatory_mainimgbotanic-garden-supreme-co

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą