Keliaujam po Tauragės apskrities apylinkes

Vidurio vakarų Lietuvoje esančioje Tauragės apskrityje kelionių įspūdžių ištroškę keliautojai turi iš ko rinktis: istorinės pilys, senieji parkai, nuostabi gamta, pažintiniai takai ir pramogos. Pažintį su Tauragės apskrities apylinkėmis pradedame nuo Tauragės miesto, kuris yra visos apskrities centras.

R_AkutaitisGediminokapokalnas

Tauragė

Atsinaujinęs miestas mielai sutinka visus savo svečius. Jo centre stovi Tauragės pilis. 1844 metais buvo pradėta statyti tam, kad atliktų pasienio muitinės paskirtį. Šalia esanti miesto aikštė daugelį metų yra mėgstama miesto gyventojų susitikimų vieta. Atvykus į Tauragę verta ateiti ir į naujai įkurtą parką prie Jūros upės. 2011 metais šalia istorinio Hanzos kelio buvo įgyvendinta unikali idėja, kurios tikslas parko lankytojus supažindinti su baltų tikėjimu. Parke pamatysite senosios kultūros simbolius: saulę, mėnulį, žaltį ir kt.

Taurages-pilis

file51571897_6411b673

parkas taurage

Taurų nuotykių parkas

Taurų nuotykių parkas esantis Tauragėje yra didžiausias visoje Žemaitijoje. Čia patiks visiems, kurie nori aktyviai praleisti laiką ir patirti nepamirštamų įspūdžių. Norintys kažko neįprasto gali rinktis nakvynę medyje.

tauru parkas

Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas

Sustojus Tauragė – Jurbarkas 17-ame kilometre galima susipažinti su Viešvilės valstybiniu gamtiniu rezervatu. 1,8 kilometro ilgio pažintinis takas nuves iki įspūdingos Artosios aukštapelkės (kartais vadinama Didžiąja plyne, pelke), kuri užima 1072 hektarus žemės ploto. Griežtai saugoma teritorija leis pasijusti laukinės gamtos dalimi.

Viesviles-valsty

Panemunės pilis

Ant srauniojo Nemuno kranto Skirsnemunės seniūnijoje (Jurbarko raj.) stūkso viena iš garsiausių visos šalies pilių – Panemunės pilis. Jos istorija prasideda nuo 1604 metų, kuomet vengrų kilmės dvarininkas Jonušas Eperješas pradėjo statyti rezidencinę pilį. Renesanso stiliaus architektūros paminklą supa penki tvenkiniai, o čia esančiame parke, kuris pradėtas formuoti XVII amžiuje, pamatysite du pilkapius. 2013 metų gegužės mėnesį restauruota Panemunės pilis ir toliau džiugins lankytojus garsiausio tuometinio architekto Petro Nonharto sukurto architektūros paminklo grožiu, ir istorija.

panemunes20pilys

panemunes pilis

Raudonės pilis

Dešiniajame Nemuno krante praeivių žvilgsnius traukia XVI amžiaus Raudonės pilis. Raudonėje (Jurbarko raj.) esantis renesanso ir neogotikos stiliaus architektūros statinys šiuo metu pritaikytas Raudonės pagrindinės mokyklos poreikiams. Verta paminėti, kad turistams galima pakilti į pilies bokšto apžvalgos aikštelę. Iš čia atsiveria nuostabi panorama į Nemuną. O šiaurinėje pilies pusėje nepamirškite pasigrožėti nedideliu pilį primenančiu malūnu.

malūnas

Raudonės pilies parkas

Po pažinties su Raudonės pilies istorija keliaujame į šalia esantį Raudonės pilies parką, kuris įtrauktas į seniausių Lietuvos parkų dešimtuką. Jis buvo įkurtas XVIII amžiuje iš prieš tai buvusio XVI amžiaus parko. Vaikščiojant vingiuotais takeliais pamatysite vieną iš storiausių Lietuvos kaštonų, kurio skersmuo siekia 1,3 m., seniausią parko ąžuolą ir Šaulių aikštę, kuri tarpukario metais garsėjo kaip Lietuvos šaulių susirinkimų vieta. Einant toliau prieisite įsimylėjėlių ir draugų kompanijų pamėgtas vietas – Meilės ir Draugystės kalnus. Skroblų alėja nuves iki apžvalgos aikštelės, kuri įrengta ant Beždžionkalnio.

Raudones_Park_1_650x430

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą