Kuršių nerijos nacionalinis parkas – viena iš įstabiausių vietovių visoje Lietuvoje

kursiu nerija

Turbūt kiekvienas klaipėdietis žino ir yra buvęs, atrodo visai arti, tačiau ne itin lengvai pasiekiamoje vietoje – Kuršių nerijoje. Kodėl sakau, kad tai nėra lengvai pasiekiama? Galbūt tai nuskambės kvailai, tačiau norint ten patekti reikia keltis su keltu, tai trunka apie 10 – 15 minučių, tačiau laukimas eilėje ir pats plaukimas atima laiko skubantiems. Tačiau mūsų nuomonė yra tokia, kad važiuojant į Kuršių neriją gali skubėti tik tie, kurie ten skuba darbo ar kitais reikalais. Tai reto grožio vietovė – Kuršių nerijos nacionalinis parkas yra vienas iš garsiausių parkų visoje Lietuvoje. Tai yra labiausiai lankoma ir saugoma teritorija visoje Lietuvoje. 2000 metais ši vietovė buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šis nacionalinis parkas taip pat yra įtrauktas į Europos saugomų teritorijų tinklą - ,,Natura 2000‘‘. Šia programa yra siekiama išsaugoti nykstančias gyvūnų rūšis, taip pat retas augalų rūšis – tai būdinga visos Europos biologinei įvairovei.

Kaip atsirado Kuršių nerija? Siaura ir ilga smėlio juosta pradėjo formuotis prieš maždaug 5000 metų, iš vandens pernešto smėlio ir vėjo perpustyto smėlio. Skamba labai paprastai? Taip, tai galbūt ir yra paprastai susiformavęs žemiškas reiškinys, tačiau dabar tai susiformavo į reto grožio vietovę, kurią lanko labai daug turistų, nepriklausomai nuo jų tautybės – į šią vietą keliauja dauguma į mūsų šalį atvykusių kitataučių turistų, kuriems šis nacionalinis parkas palieka labai gerus atsiminimus. Tokią Neriją, kokia yra ji dabar – sukūrė gamta ir žmonės. XV – XVII amžiuje pajudėjus smėlio kopoms, buvo užpustyti visi kaimai – liko vienintelis kelias – juos visus atstatyti. Žmonės, kurie ir toliau norėjo matyti tokį įstabų grožį tai ir padarė.

kursiu nerija _1kursiu nerija foto

Yra tokių žmonių, kurie paklausia, kuo tai skiriasi nuo kito nacionalinio parko Lietuvoje? Atsakymas yra labai paprastas – žmogus, užduodantis šį klausimą nėra buvęs nei viename Lietuvos nacionaliniame parke. O į klausimą, kuom išsiskiria šis nacionalinis parkas, būtų galima atsakyti taip – Kuršių nerijos nacionalinis parkas išsiskiria reto grožio kraštovaizdžiu, savita augalija ir gyvūnija. Norint gerai praleisti laiką šioje vietoje, galite pasitelkti puikią transporto priemonę – dviratį. Nors ši transporto priemonė labiau pritaikyta keliaujantiems šiltuoju metu laiku, tačiau nenusivilsite ten nuvykę ir žiemą. Visi Lietuvos nacionaliniai parkai, kaip ir šis – skleidžia savitą grožį visais metų laikais.
Apibendrinant, galima teigti, kad žmogus, kuris gerai jaučiasi gamtoje, mėgaujasi jos teikiamu grožiu, būtinai turėtų nuvykti į šį nacionalinį parką, pasimėgauti švarutėliu jūros vandeniu ar užlipti į Parnidžio ir Sklandytojų kopas.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą