Lajų takas

laju takas

kelias i lajų taką

Turbūt nėra nė vieno lietuvio, kuris nebūtų skaitęs vieno garsiausių lietuviškų kūrinių „Anykščių šilelis“, kuriame visas gražiausias Anykščių kraštovaizdis atsiveria tarsi ant delno, o skaitant apie nuostabią augmeniją tarytum pats gali užuosti visus skirtingus augalus ir išgirsti kiekvieną čiulbantį paukštelį. Dabar jūs turite galimybę iš tiesų viską išvysti tarsi ant delno bei patirti dar nepatirtų įspūdžių, kurie ilgam išliks atmintyje. Anykščių regioniniame parke įsikūrė Lajų takas, kuris supažindins ne tik su Anykščių kraštovaizdžiu, tačiau ir įdomiais istoriniais momentais, pavyzdžiui ant kokio medžio pasikorė Jezų Kristų išdavęs Judas. Taigi, jūs ne tik pabūsite gryname ore, pamatysite kvapą gniaužiančių vaizdų, tačiau ir praplėsite savo žinias iš ties įdomiais ir neeiliniais faktais.

Medžių lajų tako lankytojams yra parengta valandos trukmės pažintinė programa, kurioje bus trylika stotelių, o vienoje susipažinsite su Puntuko akmeniu. Keturioliktoje stotelėje jūs pasieksite apžvalgos bokštą, iš kurios išvysite visą Anykščių kraštovaizdį tarsi iš paukščio skrydžio, todėl galite neabejoti, kad nuostabių įspūdžių antplūdis yra garantuotas. Taip pat verta paminėti, kad visus gidus apmokė geriausias šilelio kraštovaizdžio žinovas Sigutis Obelevičius, tad informacija, kuri bus jums suteikta tikrai nebus laužta iš piršto.

laju_takas6

Šis medžių lajų tako kompleksas yra pirmasis Baltijos šalyse, kuriame yra takas, besitęsiantis 300 metrų 21 metro aukštyje nuo žemės paviršiaus. Taip pat yra apžvalgos bokštas, kuris nuo žemės paviršiaus yra nutolęs netgi 34 metrų aukštyje ir informacijos centras. Veiklos bei nuotykių čia ras tiek dideli, tiek maži, o kartą apsilankius norėsis grįžti dar ir dar. Lajų takas tapo tikra sensacija, o šį faktą įrodo ne tik didelis žmonių srautas iš visos Lietuvos, tačiau ir daug lankytojų iš įvairių užsienio valstybių.

Geriausia tai, kad visas pasivaikščiojimas yra visiškai nemokamas, tačiau norint leistis į pažintinę kelionę kartu su gidu, kaina yra keturi eurai. Moksleiviams, studentams bei pensinio amžiaus žmonėms yra taikomos nuolaidos, todėl sumokama suma yra tikrai palyginti menka su tuo, kokius vaizdus pamatysite bei kokius įspūdžius patirsite. Taip pat, norėdami paremti ne tik medžių lajų tako kompleksą, bet ir kitas lankytinas vietas, galite įsigyti penkias dienas kainuojantį lankytojo bilietą, kuris tekainuoja vieną eurą. Jeigu patinka gamta ir grynas oras, norite pažvelgti į viską iš paukščio skrydžio, sužinoti daug įdomių dalykų bei patirti neišdildomų įspūdžių, lajų takas yra kaip tik tai ko ieškote.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą