Orvidų sodyba

orvidu sodyba

Jeigu savo poilsio oazei dažnai renkatės gamtą, atviro lauko muziejus, kuriuose galite ne tik išvysti dar niekur nematytų dalykų, tačiau ir ramiai pasivaikščioti bei pakvėpuoti grynu oru, tuomet Orvidų sodyba esanti Žemaitijoje yra būtent tai ko ieškote. Daug eksponatų, grynas miškų išvalytas oras ir smagus pasivaikščiojimas būtinai pavers jūsų dieną daug prasmingesne.

Orvidų sodyba yra įsikūrusi Gargždelės kaime, netoli Salantų ir buvo įkurta vienuolio Kazimiero Orvido, kuris 1973 metais grįžęs iš kariuomenės pradėjo puoselėti savo seną svajonę ir po truputį kurti visą šia sodybą. Pradėjęs pirkti akmenis ir gludinęs juos savo meniniais sugebėjimais ji pamažu įgyvendino savo seną svajonę. Akmenų tašymas buvo jo kartų kartos palikimas, kurį pradėjo senelis, po to perėmė jo tėvas ir galiausiai jis pats – todėl akmenų gludinimas pagal savo poreikius jam nebuvo naujiena. Vis dėlto, Sovietų valdžiai nepatiko religijos propagavimas, todėl draudė toliau kurti parką ir planavo jį visiškai sunaikinti, tačiau atkaklus užsispyrimas ir ėjimas užsibrėžto tikslo link davė savų rezultatų, kurie leidžia mums šią sodybą išvysti iki šių dienų.

fb-kv154843

Pagrindinis sodybos tikslas buvo ramybės oazė kiekvienam čia atkeliavusiam. Šioje sodyboje yra netgi įkurta trikampės formos dvasinis centras, tačiau nors pats Orvidas ir buvo krikščionių vienuolis, tačiau šį dvasinį centrą statė su mintimi, kad joje vietos galėtų rasti visas pasaulyje religijas išpažįstantys žmonės. Taip pat, dar būdamas gyvas Orvidas į šią sodybą priiminėjo įvairius narkomanus, benamius ir kitus visuomenės atstumtus žmones, kuriems stengdavosi padėti grįžti į normalų gyvenimą. Nors norai ir buvo geri, tačiau iš Vilniaus buvo atsiųstas laiškas, kad sodyba privalo būti nugriauta, tačiau kaip bebūtų keista, pati Sovietų valdžia išgelbėjo šią sodybą. Netgi tuometinis prezidentas Gorbačiovas buvo atvykęs į šią sodybą ir jo dėka mes čia galime apsilankyti iki šiol.

Geriausia tai, kad palyginus kainą su patirtais dienos įspūdžiais yra visai nedidelė. Vos po porą eurų žmogui, o moksleiviams bei pensininkams taip pat yra taikomos penkiasdešimties procentų nuolaidos. Graži augmenija, grynas oras, išsaugotas Žemaitijos kraštovaizdis bei neregėtas menas padarys įspūdį netgi ir patiems išrankiausiems. Pasinerkite ir jūs į gamtos apsuptą atviro lauko meno muziejų, kuriame veiklos ras tiek vaikai, tiek suaugę, o puiki aura jaučiama visur abejingo nepalinks nė vieno čia apsilankiusio žmogaus.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą