Palangos botanikos parkas

gintaro muziejus

Gamtos, kultūros bei istorijos mėgėjai pagaliau gali susiburti į vieną vietą, kuriame sau įdomių vaizdinių pamatys kiekvienas. Palangos botanikos parkas jums pasiūlys viską: neapsakomo grožio pajūryje esantį botanikos sodą, Tiškevičių rūmus, kuriame yra įsikūręs gintaro muziejus, Birutės kalną bei kitus kultūrinius aspektus, kurių neišvysite niekur kitur.

Visu prima reikėtų pradėti nuo to, kad čia yra įsikūręs nuostabus botanikos parkas su nuo seno natūraliai augančiu pušynu. Grafo Tiškevičiaus prašymu parką atvyko suprojektuoti vienas garsiausių pasaulyje to meto architektas prancūzas Edouardas Francua Andre kartu su savo sūnumi. Jie kelias vasaras iš eilės atvykdavo į Palangą, kurioje vadovavo visiems botanikos parko darbams. Jiems taip pat talkino garsus apželdintojas iš Belgijos Buyssen’as de Coulon’as. Parko sėkmę bei unikalumą lėmė ne tik architekto talentas, tačiau ir neeilinė vietovė. Parke yra priskaičiuojama apie 370 žolinių augalų rūšių, virš 500 medžių, krūmų ir vijoklių rūšių. Nors parkas per savo gyvavimą iškentė daug: abu pasaulinius karus, didįjį Palangos gaisrą ir kitas nelaimės, tačiau iki šiol parkas yra puoselėjamas, o daugeliui lankytojui tai suteikia išskirtinį poilsį gamtos apsuptyje.

gintaro-muziejus2

Taip pat botanikos parke yra Tiškevičių rūmai su jame įrengtu gintarų muziejumi. Būtent čia galite pamatyti didžiausią Lietuvoje gintarą – saulės akmenį. Muziejuje pamatysite ne tik didžiulį gintarų eksponatų kiekį, tačiau taip pat galėsite susipažinti ir su Tiškevičių giminės istorija, sužinosite apie jų įtaką Lietuvos ir Palangos raidai, asmeninius nuopelnus ir įvairias gyvenimo subtilybes. Taip pat netoli rūmų išvysite didžiulę Kristaus statulą, galėsite pasivaikščioti ant Birutės kalno ir pamatyti koplyčią, kuri yra apipinta daugybės legendų apie Birutės ir kunigaikščio Kęstučio meilę.

saules akmuo

Palangos botanikos sode tikrai yra ką nuveikti, o kad patirtumėte visus įmanomus įspūdžius, vargu ar jums užteks vienos dienos. Įėjimas į patį botanikos sodą yra visiškai nemokamas, todėl už grožėjimąsi unikaliu bei kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu su gausybe augmenijos jums mokėti nereikės. Įėjimas kainuoja tik į gintarų muziejų, tačiau kaina tikrai nėra didelė – vos po du eurus. Moksleiviams, studentams, pensininkams ir neįgaliems žmonėms yra taikomos penkiasdešimties procentų nuolaidos. Nepraleiskite puikios progos ne tik pasivaikščioti gryname ore, išpuoselėtame parke, bet ir įgauti daugybę įdomios edukacinės medžiagos. Tiškevičių išpuoselėtas botanikos sodas – tarsi rojaus kampelis, kuriame savąjį aš atranda kiekvienas, o kartą apsilankęs dar ne kartą sugrįši.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą