Šilalės kūlis

silales kulis

Tikriausiai, kad niekam nėra paslaptis, o taip pat ir nekyla abejonių, skaitant mintį, jog mūsų kraštas nuo seno garsėjo agrikultūrinėmis veiklomis, žemės ūkio kultūra, vykdomu itin kruopsčiu ir skupulingu darbu, bei neįtikėtinai kokybiška, išauginama produkcija. Kitaip tariant, lietuvių tauta nuo seno buvo siejama su žemės ūkio darbais, tačiau dėl to mūsų tautiečiai tik didžiuodavosi - visi puikiai žinojo, ką sugebame šioje srityje, kaip mylime tai, ką darome, o puikiausia esą tai, kad situacija praktiškai išliko nepakitusi iki šių dienų.

Vis dėlto, reikėtų pastebėti tai, kad laikui bėgant, keičiantis įvairiausioms technologijoms, natūralu, kad ne vien tik naudojamos priemonės, tačiau taip pat ir metodikos ženkliai pasikeitė. Paprasčiausiai, kadangi vyksta įvairiapusiška revoliucija, kadangi rinkos reikalauja efektyvesnės pasiūlos, jog būtų galima patenkinti susidariusią paklausą, natūralu, kad tradiciniai būdai, infrastruktūra, kalbant apie žemės ūkio veiklas, buvo pakeisti unikaliomis sistemomis, transporto priemonėmis, kurios negali būti lyginamos.

Be viso to, Šilalės kūlis išsiskiria ne vien tik tradicine ūkine veikla primenančiomis vietovėmis, tačiau taip pat ir trimis, dėmesio vertais, akmenimis - aukuro, dubenėtasis bei kūlio. Kuo gi pastarieji lankytini objektai esą išskirtiniai? Kaip ir būtų galima pradėti nuo tos minties, jog kiekvienas iš jų Lietuvos sąrašuose užima pakankamai pagarbias vietas, o labiausiai išsiskiria kūlio, esantis penktoje vietoje, pagal dydį. Būtų galima akcentuoti ir tai, kad akmenys esą unikalus ne vien tik, kad savo dydžiu, tačiau taip pat ir sudedamosiomis dalimis - pavyzdžiui, tas pats kūlio akmuo esą susidedantis iš granito, kuris yra itin vertinamas bei pripažįstamas, kaip materialinė medžiaga.

Kalbant apie likusius du, būtų galima atsižvelgti į tai, kad dubenėtasis akmuo bei aukuro esą pagoniškos šventyklos palikimas. Tie asmenys, kurie nuoširdžiai domisi mūsų kultūros palikimais, kuriems įdomi ne vien tik, kad dabartinė, bei labiausiai paplitusi religija, tačiau ir ta, kuri buvo daugiau, nei aktuali mūsų protėviams, kaip patrauklų lankytiną objektą, tikrai, kad privalo įtraukti šią vietovę. Puikiausia yra tai, kad Žemaitijoje gyvenantiems asmenims apsilankyti Šilalėje esą itin patogu, priešingai, nei vykti pasižiūrėti didžiausio Lietuvoje akmens - puntuko.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą