Paslaptingiausi Tailando urvai

Tailandas žinomas keliautojams ne tik dėka kontrastingosios sostinės Bankoko ar daugybės šventyklų. Verta dėmesio ir nuostabi šios egzotiškos šalies gamta. Visais amžiais žmones traukė paslaptingi gamtos reiškiniai ir dariniai. Ne išimtis ir urvai. Tailande yra pakankamai daug tokių paslaptingų vietų, kuriose yra įvairūs urvai. Jie gausiai lankomi tiek turistų, tiek ir šalies gyventojų.

cave-lake_2315904kdsc04163

Vikingų urvas

Vikingų urvas yra svarbiausia lankytina Phi Phi salos vieta. Čia yra išlikę senoviniai žmonių piešiniai ant sienų. Jie puikios būklės ir sukelia daug klausimų apie tuos, kurie čia gyveno. Būtent dėl šių piešinių urvas buvo pavadintas Vikingų vardu. Juose galima pamatyti laivus su smailomis laivo priekinėmis dalimis. Jie primena vikingų laivus, todėl taip ir buvo praminti. Visi sienų piešiniai susiję su vandeniu ir laivais. Deja, į urvo vidų turistai negali įžengti. Jį galima apžiūrėti iš išorės. Tai suteikia paslaptingumo šiai vietai. Iki šiol čia išlikęs aukojimo ritualas. Vietiniai gyventojai prie urve esančio stalagmito atneša aukoti kregždes. Toks paslaptingas ritualas užtikrina jiems sėkmę.

phuketblog19Thailand_Phi_Phi_Is_Viking_Cave_4813_1

Phung Chang urvas

Phang Nga provincijoje yra legendomis apipintas Phung Chang urvas. Viena iš pagrindinių teigia, kad urvas susiformavo nuo dramblio, kurio pilvas buvo perpjautas ir matėsi skrandis. Pasak legendos šis gyvūnas tapo vietinio fermerio auka. Laukiniai gyvūnai ištrypė jo laukus, o jis pamanė, kad tai dramblių darbas ir paskerdė nekaltą gyvūną. Krisdamas dramblys suformavo kalvą, o jo skrandis tapo urvu. Į urvą galima patekti per vakarinį arba rytinį įėjimus, tačiau turistams naudojamas tik vakarinis. Tam, kad patekti į vidų reikia plaukti vandeniu ant bambukinio plausto. Likusi ekskursijos dalis vyksta sausuma. Susižavėjimo objektais tampa urvo viduje esantys stalaktitai ir stalagmitai, kurie sukuria įvairias paukščių ir gyvūnų formas. Sienos padengtos perregimu akmens sluoksniu ir patekusi šviesa į urvo vidų sukuria vaivorykštės spalvų žaismą.

69639329pung-chang1

Suwan Ku Ha urvas

Suwan Ku Ha urvas yra puikiai žinomas Phang Nga provincijoje. Jo viduje yra įrengta budistų šventykla, kurioje stovi didžiulė Budos statula. Čia visuomet gausu ne tik turistų, bet ir tikinčiųjų vietinių gyventojų. Urvas yra kalnų masyve. Prieš įeinant į vidų pasitinka turistinės prekyvietės skirtos suvenyrams ir kitiems niekučiams. Taip pat galima pasėdėti ir pasigrožėti aplink supančia gamta. Verta perspėti, kad šalia Suwan Ku Ha urvo visuomet labai daug beždžionių. Įžengus į paslaptingą urvą pamatysite 15 metrų gulinčio Budos statulą. Be jos, yra ir daugiau šiai dievybei skirtų statulų.

suwan-khua-phang-ngamonkey-cave-temple

Tham Lot urvas

Viena iš lankytinų vietų yra Tham Lot urvas. Tai priešistorinė vieta, kuri duoda darbo vaizduotei. Jos dydis nenuspėjamas. Sakoma, kad į gylį ji nueina bent kelis kilometrus, tačiau iki šiol tiksliai to nežinoma. Tiesa, taip toli turistų neleidžia, tačiau to ką pamatysite ekskursijos metu tikrai pakaks. Pažintis su šia vieta prasideda nuo plaukimo vandeniu. Po to iš vienos urvo salės į kitas einama pėsčiomis. Žinoma, kad viskas vyksta su gido palyda. Jis visur lydi turistus šviesdamas šviestuvais. Kai kurios salės siekia iki 80 metrų aukščio. Urvo viduje teka šaltiniai, galima pasigrožėti stalagmitais ir stalaktitais. Taip pat galima išsigąsti, nes čia gyvena šikšnosparniai ir yra senai palaidotų vietinių gyventojų kapavietės.

atsisiųstiTham Lot Cave

Khao Mai Kaew urvas

Khao Mai Kaew urvas yra pačiame Ko Lanta salos centre. Tai paslaptinga labirintų sistema iš gražiųjų stalagmitų ir stalaktitų. Tam, kad patekti į jos vidų reikės pereiti mišką, o pats įėjimas į urvą yra nedidelė anga. Kai kuriems tai sudaro keblumų. Vis dėl to, kuo toliau eisite į vidų, tuo platesni praėjimo takai bus. Ten atrasite nuostabų požeminį ežerą, kuriame netgi galima maudytis. Į Khao Mai Kaew urvą galima eiti tik su gido palyda.

140810811.6LqUfGo0finally-inside-we-made

Tham Pla urvas

Žuvų arba Tham Pla urvas yra apie 17 kilometrų nuo Mei Hong Son. Urvas yra gražiame parke. Ten kur iš kalno išteka šaltinis galima pamatyti daugybę žuvų. Virš urvo yra Šventojo statula, kuri saugo žuvis plaukiojančias šiuose vandenyse. Turistai gali jomis žavėtis ir šerti specialiu pašaru.

NP196T1P311431219451_bf457f7909

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą