Pekino muziejai

Pekinas – Kinijos sostinė, kurioje gyvena per 17 milijonų gyventojų. Čia išvystyta pramonė bei transportas. Turistus į šį didžiulį miestą vilioja galimybė pažinti kitokią kultūrą ir pamatyti įdomiausias lankytinas vietas. Dažnai į keliautojų sąrašą patenka Pekino muziejai, kurių čia tikrai gausu.

vue_pekinMINOLTA DIGITAL CAMERA

Arbatos muziejus

Kinija daugeliui neatsiejama nuo arbatos kultūros. Pekine esantis Arbatos muziejus lankytojus kviečia atverti duris į pažinimo pasaulį. Šis gėrimas gaminamas įvairiais būdais, o rūšių yra dar daugiau. Kinijoje arbata nėra tik gėrimas. Tai kur kas daugiau. Šiam gėrimui skiriama daug dėmesio. Tai tradicijos, kurios buvo puoselėjamos per daugelį amžių. Arbata čia ne tik gėrimas, kuris suartina, bet ir stiprina sveikatą. Pekine esančiame Arbatos muziejuje lankytojai susipažins su arbatos gėrimo tradicijomis, jos paruošimu ir rūšimis. Ekspozicijoje galima pamatyti senovinius ir modernius servizus.

Chinese_tea_set_and_three_gaiwan

Pekino vaškinių figūrų muziejus

Pekino vaškinių figūrų muziejus yra vienas iš didžiausių visoje Kinijoje. Jame pristatoma Min dinastijos istorija. Ekspozicijos salėse lankytojai gali susipažinti su istorijos herojais. Visi eksponatai pasižymi tikroviškumu. Tai puikiai atliktas menininkų darbas. Be Min dinastijos atstovų vaškinių figūrų yra kitos pasaulio įžymybės. Pekino vaškinių figūrų muziejus yra gausiai lankoma vieta, kurioje galima puikiai praleisti laiką ir iš arti apžiūrėti įžymybių bruožus.

A student, center, sitting on a mock-up of the royalty chair, looks at a wax figure of Britain's Queen Elizabeth II, while others take souvenir photos, at the Madame Tussauds Museum in Beijing, China Friday, Sept. 19, 2014.  Scottish voters have resoundingly rejected independence, deciding to remain part of the United Kingdom after a historic referendum that shook the country to its core. (AP Photo/Andy Wong)

myzei-madam-tusso-3

Nacionalinis Kinijos muziejus

Pačiame Pekino centre stovi Nacionalinis Kinijos muziejus. Duris lankytojams jis atvėrė 1959 metais. Šiame pastate yra iškart du muziejai: Kinijos revoliucijos ir Nacionalinis Kinijos istorijos. Jie sujungti 2003 metais. Visas pastatas buvo rekonstruojamas ir nuo 2011 metų lankytojai gali apsilankyti naujai atgimusiame muziejuje su gausybe eksponatų. Čia galima pamatyti per 620 tūkstančių eksponatų. Kai kurios relikvijos yra senesnės nei 5 tūkstančius metų. Lankytojai vaikščiodami po muziejaus sales susipažins su priešistorinėmis vertybėmis. Taip atras ir mūsų laikų eksponatus. Nacionalinis Kinijos muziejus yra labai gausiai lankomas.

National-Museum-of-ChinaNational_Museum_of_China_foyer_2011_08_02

 

Senovės keramikos dirbinių muziejus

Netoli nuo Da Guan sodo yra įkurtas Senovės keramikos dirbinių muziejus. Patys seniausi eksponatai yra iš neolito amžiaus. Verta paminėti ir tai, kad tai privatus muziejus. Visi eksponatai surinkti iš pačių įvairiausių Kinijos kampelių. Čia eksponuojami įvairūs keramikos dirbiniai, kurie itin vertingi. Lankytojus žavi ir tai, kad Senovės keramikos dirbinių muziejuje yra tik autentiški dirbiniai, tai reiškia, kad čia nėra kopijų.

museum_of_ancient_pottery_civilizationae0ebe3fa167505e5ad5001ec949f81b1358887107

 

Gamtos istorijos muziejus

Gamtos istorijos muziejus yra pats populiariausias visoje Kinijoje. Nuo 1951 metų jis įkurtas didžiuliame pastate. Plotas užima 24 tūkstančius kvadratinių metrų. Lankytojams galima apsilankyti tik 8 tūkstančių kvadratinių metrų erdvėje. Labai turtinga muziejaus eksponatų gausa. Čia suskaičiuojama per 200 tūkstančių įvairiausių eksponatų. Salėse, kurios skirtos lankytojams galima pamatyti paleontologinius pavyzdžius. Didžiausio dėmesio sulaukia akmenyse likę dinozaurų skeletai. Ne prasčiau atrodo ir ornitologų kolekcija. Gamtos istorijos muziejus populiariausias šalyje dėl įdomios ekspozicijos.

Beijing_Museum_of_Natural_History_exterior_2010_Sep_04beijing-museum-of-natural-history1

Kinijos geologijos muziejus

Pekine esantis Kinijos geologijos muziejus buvo įkurtas praėjusio šimtmečio pradžioje. Salės užima daugiau kaip 11 tūkstančių kvadratinių metrų ploto, dėl to jis tapo vienas iš didžiausių visoje Azijoje. 2004 metais Kinijos geologijos muziejus buvo atrestauruotas ir pastatytos papildomos ekspozicijoms skirtos salės, kuriose dabar saugomi nauji eksponatai. Šiuo metu čia yra per 200 tūkstančių eksponatų, kurie apima skirtingas geologijos mokslo sritis. Lankytojai atras ir brangakmenių kolekciją. Vertas dėmesio pats didžiausias kalnų krištolas, kuris sveria 3,5 tonos. Taip pat čia yra saugomi dinozaurų ir senovės žmonių skeletai išlikę akmenyse. Kinijos geologijos muziejus yra labai įdomus lankytojams, tad čia netrūksta ir užsienio turistų.

dz1Img214663448Kinijos mokslo ir technologijos muziejus

Kinijos mokslo ir technologijos muziejus sudarytas iš dviejų padalinių. Pirmasis yra pastate, kuriame įsikūrė 1988 metais. Čia esančiose ekspozicijos salėse lankytojai supažindinami su senovės Kinijos technologijomis, tarp kurių yra ir senoviniai astronominiai prietaisai, kompasai ir kt. Kitas padalinys įkurtas pastate, kuriame lankytojai gali lankytis nuo 2000 metų. Čia yra šiuolaikinių technologijų eksponatai. Vienas iš daugiausia dėmesio sulaukiančiųjų – didžiulis Visatos modelis. Taip pat gausu tokių eksponatų, kurie paaiškina šiuolaikines technologijų teorijas. Čia galima pažiūrėti ir įdomius filmus apie technologijas.

Beijing_science_and_technology_museum_14_Aug_20101228889535

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą