Briuselis

Briuselis šiuo metu yra vieningos Europos simbolis. Tai didžiausias Belgijos miestas ir sostinė, kurioje kasmet apsilanko daugybė įvairių šalių turistų. Šis miestas turi be galo įdomią istoriją ir architektūrą.

Belgijos sostinė padalinta į dvi dalis, kurios skirstomos į Žemutinį ir Aukštutinį miestą. Visame mieste Jūsų laukia įdomi pažintis su muziejų kolekcijų eksponatais, rūmais ir parodomis. Šis nuostabus miestas yra ne tik kultūros ir politikos centras Belgijoje, bet ir visoje Europoje.

brussel

Grand – Place aikštė

Briuselio centre esanti Grand – Place aikštė (dar vadinama Grote Markt) yra centrinė miesto aikštė, kuri yra įsikūrusi dešiniajame Senos upės krante. Tai turistų ir miesto gyventojų pagrindinė susitikimų vieta. Aikštėje galima apžiūrėti Miesto rotušę, daug 17 amžiaus išlikusių pastatų ir pasėdėti jaukiose kavinėse. Verta paminėti, kad Grand – Place aikštė yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Ne veltui ji yra labiausiai lankoma turistų vieta.

grand-place-at-night Flower display at Brussels Grand Place

Besišlapinančio berniuko skulptūra

Turistų traukos centru tapusi Besišlapinančio berniuko skulptūra yra simbolinis Briuselio orientyras. Iš bronzos pagaminta nedidelė skulptūrėlė vaizduoja mažą berniuką, kuris šlapinasi į baseiną. Norėdami pamatyti originalią Besišlapinančio berniuko skulptūrą turėtumėte vykti į Didžiojoje aikštėje esančius Karaliaus rūmus.

800px-Manneken_Pis_Brussel

Mini Europos parkas

Briuselis vadinamas Europos Sąjungos sostine. Jame verta apsilankyti Mini Europos parke, kuris kartais vadinamas Bruparck. Dauguma eksponatų yra surinkti iš 80 Europos Sąjungos miestų. Čia išvysite svarbiausius šių miestų paminklus ir pastatus, kurių kopijos sukurtos atvaizduojant tikruosius eksponatus. Čia išgirsite ir Big Beno varpų skambesį, pamatysite Venecijos gondolas ir išbandysite bulių kautynes.

brupark

brupark2

Briuselio Parlamento kvartalas

Briuselio Parlamento kvartalas yra Europos Sąjungos politinis centras. Šiuo metu jis dar vadinamas Europos kvartalu. Apsilankius Belgijos sostinėje būtina atvykti į šį kvartalą. Jis garsus tuo, kad jis turi ryškiausią Europos Sąjungos pastatą – Europos Parlamentą. Jo viduje dirba daugiau kaip 700 išrinktų Europos Parlamento narių. Europos Parlamentas yra įsikūręs Tarptautinio kongreso pastate, kuris yra Leopoldo parke. Darbo dienomis čia išvysite minias žmonių, bet švenčių dienomis ir savaitgaliais Briuselio Parlamento kvartalas Jus pasitiks ramybe.

euparlAP2908_468x307

Sts. Michel et Gudule katedra

Gotikos stiliaus Sts. Michel et Gudule katedra yra pagrindinė šventovė Belgijos sostinėje. Ji mena daugybę istorinių ir politinių įvykių, juk jos statybos truko net tris šimtmečius. Nuostabioji katedra žavi savo architektūra. Joje rengiamos ne tik pamaldos, bet ir koncertai, kurie sutraukia daugybę lankytojų.

Penkiasdešimtmečio parkas

Penkiasdešimtmečio parkas yra visuomeninis parkas Briuselyje. Jis garsėja kaip Belgijos sostinės laisvalaikio ir poilsio oazė. Vaikščiojant vingiuotais parko takeliais pamatysite ir kitas lankytinas vietas. Vienas iš įdomesnių – Karo muziejus, Meno muziejus ir Automobilių muziejus. Penkiasdešimtmečio parko centre stovi didinga Triumfo arka.

arka

Kakavos ir šokolado muziejus

Šokoladu garsėjantis miestas kviečia apsilankyti Kakavos ir šokolado muziejuje. Lankytojai turi išskirtinę galimybę pamatyti kaip gaminamas šokoladas, išgirsti įdomią istoriją ir paragauti bei įvertinti belgišką šokoladą.

brussels-chocolate

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą