Pafoso architektūra

Pafosas – pietvakarių Kipro miestas. Jis laikomas graikų meilės ir grožio deivės Afroditės mitine gimtine. Per daugelį šimtmečių čia buvo pastatyta daugybė architektūros statinių, kurie dabar labai vertingi. Taip pat verta paminėti, kad Pafosas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Paphos_ROW288486645_20100522PaphosCyprus)

Pafoso tvirtovė

Didinga Pafoso tvirtovė buvo pastatyta valdant Aleksandrui Makedoniečiui. Per daugelį metų ji ne vieną kartą buvo apgriauta ir vėl atstatoma. Kadaise Pafoso tvirtovės gynybinė siena driekėsi per beveik visą įlanką tokiu būdu apgaubdama miestą ji saugojo nuo priešų. Šiuo metu statinio pagrindinė salė yra galerija. Čia kasdien apsilanko tūkstančiai turistų. Pakilus ant tvirtovės stogo atsiveria įspūdinga panorama. Jeigu kelionę į Pafosą planuojate rudenį, tai atvykę rugsėjo mėnesį, tuomet galėsite pamatyti kaip priešais tvirtovę esančioje aikštėje švenčiamas Afroditės festivalis.

Fort_pafos

Agia Solomoni katakombos

Agia Solomoni katakombos yra viena iš svarbiausių Kipro krikščionių tikėjimo bažnyčių. Viduje galima rasti požeminį grotą. Čia saugomi pelenai šventosios, kuri mirė, tam, kad atpirkti nuodėmes. Įėjimą į požemius saugo medis, kuris kaip manoma pildo norus. Jums tereikia atsistoti šalia jo ir sugalvoti norą. Agia Solomoni katakombose galima rasti dar vieną stebuklą. Čia esantis tyro vandens šaltinis, pasak tikinčiųjų, gydo akių ligas.

agia_solomoni-101515Agia Solomoni Catacombs

Kato Paphos archeologijos parkas

Viena iš lankomiausių Pafoso vietų – Kato Paphos archeologijos parkas. Kato Paphos yra senovinis miestas, kuris buvo rastas Pafoso mieste, kasinėjimo metu. Visi lankytojai čia turi išskirtinę galimybę pasivaikščioti po senovinį miestą ir pamatyti savo akimis kaip viskas atrodė. Kato Paphos archeologijos parko teritorijoje yra katakombos, kapavietės, namai. Čia stovi Dioniso šventykla, kuri gerai išsilaikė. Vaikščiodami šioje įspūdingoje vietoje atkreipkite dėmesį į mozaikas. Jos įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kato Paphos archeologijos parkas – vieta, kurią būtina aplankyti atvykus į šį miestą.

Paphos_Archaeological_Park_(8010202146)

Odeonas

Odeonas – viena iš svarbiausių Pafoso lankytinų vietų, kurią būtina aplankyti architektūros gerbėjams. Tai senovinis romėnų teatras, kuris stovi netoli nuo Dioniso šventyklos. Odeonas buvo pastatytas 2 amžiuje. Jame vienu metu galėjo būti 1200 žiūrovų. Tik 1973 metais senovinis teatras buvo aptiktas ir atrestauruotas. Dabar lankytojai gali pamatyti 12 eilių Odeoną ir įvertinti jį ne tik kaip istorinį bei architektūrinį paminklą. Senoviniame teatre nuolat organizuojami įvairūs kultūriniai renginiai.

Paphos_Odeon

Karališkosios kapavietės

Pafose yra didžiulis nekropolis – Karališkosios kapavietės. Nors pasak pavadinimo čia turėjo būti laidojami karaliai, tačiau tai netiesa. Čia buvo laidojami vietiniai aristokratai. Pavadinimas suteiktas dėl viduje esančios prabangos ir dydžio. Pirmoji kapavietė čia buvo įrengta 3 a. pr. m. e. Kai kurios iš jų papuoštos kolonomis ir įspūdingomis freskomis. Karališkosios kapavietės turi apie 100 kapų. Tai labai svarbi vieta, kurioje iki šiol atliekami archeologiniai tyrinėjimai.

karaliskosios kapavietes

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą