Prie Temzės ir Keneto upių santakos 8 amžiuje buvo įkurtas Redingas. Pietų Anglijoje esantis miestas garsėja Jungtinėje Karalystėje, kaip didžiausią miestelio statusą turinti gyvenvietė. Keliautojai atranda ne tik svarbų technologijos bei prekybos centrą, bet ir daug gražių bei įdomių lankytinų vietų. Pažintis su Redingu ilgai išliks atmintyje.
Redingo miesto rotušė
Redingo miesto rotušė buvo pastatyta 1897 metais pačiame miesto centre. Tai žymus architektūros paminklas, kuris įtrauktas į turistinius maršrutus. Iš šiaurinės pusės ji ribojasi su Šv. Joano ligoninės pastatu, o iš pietinės su Šv. Lorenso bažnyčia. Raudonų plytų rotušė yra puikus gotikos stiliaus pavyzdys. Virš jos į dangų stiebiasi bokštas su laikrodžiu. Būtent jis laikomas svarbiausiu šio miesto orientyru, todėl nenuostabu kodėl šis statinys toks populiarus tarp turistų. Viduje yra, ne kaip daugeliui įprasta miesto valdžios kabinetai, o kultūros erdvė. Čia yra nauja koncertų salė, muziejus ir biblioteka. Labiausiai dėmesio verti vargonai, kuriuos koncertų salėje pastatė 1882 metais. Norintys patekti į vidų nebūtinai privalo eiti į muziejų ar biblioteką. Jūs galite apsilankyti čia veikiančioje kavinėje.
Caversham Court parkas
Viešasis Caversham Court parkas yra įkurtas šiaurinėje Redingo pusėje Temzės ir Keneto upių santakoje. Verta paminėti, kad ši teritorija priklauso Šv. Petro bažnyčiai, kuri patenka į saugomų istorijos ir gamtos paveldo sąrašą. Parko istorija prasidėjo 1660 metais, kuomet čia buvo įkurti sodai. Tačiau tik nuo praėjusio amžiaus trečiojo dešimtmečio jis tapo atviras visiems, kurie čia norėjo apsilankyti. Ne tik gražus kraštovaizdis pakeri lankytojus. Einant Caversham Court parko takeliais galima apžiūrėti daugybę istorinių statinių: dviejų aukštų 1663 metų sodo pavėsinė ant krantinės, dekoratyvias sieneles ir terasas, kurios čia jau nuo 19 amžiaus vidurio.
Redingo abatijos vartai
Redingo abatijos vartai yra unikalus Jungtinės Karalystės architektūros paminklas. Tik stebuklo dėka jie išliko stovėti iki mūsų dienų, nes greta esančios abatijos liko tik runos primenančios apie istorinį statinį. Tai galėjo nutikti ir šiems istoriniams vartams. Abatijos vartai buvo pasatyti 12 amžiuje. Jie buvo pats mažiausias įėjimas į vienuolyną, pro kurį patekdavo ne visi norintys, nes pro juos praėjusius galima buvo patekti į vienuolyno koplytėlę. 1861 metų rekonstrukcijos metu buvo suteiktas gotikos stilius. Šiuo metu Redingo abatijos vartai yra dalis Miesto muziejaus komplekso.
Šv. Džeimso bažnyčia
Šv. Džeimso bažnyčia yra Romos katalikų šventovė, kuri stovi Redingo miesto centre greta Abatijos runų. Kartu su jomis sudaromas istorinis kompleksas. Ji stovi nuo 1837 metų ir iki šiol nepraranda savo populiarumo tarp tikinčiųjų, kurių mieste netrūksta. Normandų architektūros stilius suteikia žavesio ir tampa traukos objektu architektūros gerbėjams. Kasmet daugybė turistų atvyksta pamatyti, kaip iš tiesų atrodo šis unikalus statinys, kuris yra įtrauktas į Jungtinės Karalystės Grade architektūros ir istorijos paminklų sąrašą. Šiuo metu Šv. Džeimso bažnyčia yra vienas iš lankomiausių Redingo miesto objektų.
Forbury sodai
Redinge yra daug gražių gamtos kampelių. Vienas iš jų – Forbury sodai. Juos lankytojai randa eidami į Redingo abatijos kiemą. Tai labai populiarus sodas, kuriame kasdien apsilanko tūkstančiai lankytojų. Taip pat į jį kasmet atvyksta daugybė miesto svečių. Juk čia nuo 19 amžiaus tris kartus per metus vyksta mugės. Pasivaikščiojimas po Forbury sodus neprailgs, nes galėsite grožėtis nuostabiai sukurti kraštovaizdžiu. Čia labai daug gražių ir įvairiaspalvių gėlių, krūmų ir medžių. Architektūros gerbėjai ras ir skulptūrų, kurios sodui suteikia išskirtinumo. Forbury sode mėgsta pasivaikščioti ne tik vietiniai miesto gyventojai, bet ir svečiai.
Aukštasis tiltas
Aukštasis tiltas yra seniausias Redingo miesto tiltas, kuris nutiestas per Keneto upę. Šį architektūros statinį rasite miesto centre. Jis yra įtrauktas į Jungtinės Karalystės Grade architektūros ir istorijos paminklų sąrašą. Štai kodėl jis toks populiarus tarp turistų. Nors iš pradžių jis buvo iš medinės konstrukcijos, tačiau dėka besiplečiančių prekybinių ryšių šiame mieste suklestėjo prekybininkai. Tuomet miesto valdžia nusprendė, kad vietoj medinio reikia statyti iš akmens. Tai daug tvirčiau, nes reikėjo transportui judėti per Keneto upę.
Parašykite komentarą