Sičuano provincijos gamta

Sičuanas yra pietų Kinijos provincija. Jos sostinė – Čengdu. Tai įspūdingos gamtos vietovė, kurios vakarų pusėje gražieji ir garsieji Himalajai. Šiaurinėje dalyje yra Činlingo kalnai, o pietų pusėje gražios kalnuotos Junnano teritorijos. Čia yra daug vertingų gamtos objektų, kurie gausiai lankomi turistų ištisus metus.

421081700 1398544501

Wolong gamtinis rezervatas

Wolong gamtiniame rezervate gyvena per 4 tūkstančius įvairių rūšių gyvūnų, tačiau ši vieta populiarumą įgavo dėka čia veisiamų ir auginamų didžiujų pandų. Būtent čia gyvena trečdalis visų pasaulyje išlikusių pandų. Jos visuomet žavėjo savo grožiu, todėl ir lankytojų čia niekuomet netrūksta. Didžioji panda yra neoficialus Kinijos simbolis. Jos tapo daugeliui kinų labai svarbios. Pandos vaizduojamos įvairiose vietose nuo pašto ženkliukų iki kino filmų. Bendras Wolong gamtinio rezervato plotas užima 200 tūkstančių hektarų, o tam, kad prižiūrėti visus čia gyvenančius gyvūnus pasamdyta virš 1000 kinų šeimų.

pandastation22 wolong-panda-base4

Jiuzhaigou kanjonas

Unikalus Jiuzhaigou kanjonas yra draustinis. Jis yra nuo Čengdu miesto nutolus 400 kilometrų. Jiuzhaigou kanjonas lankytojams tapo prieinamas tik nuo 1972 metų, nes teritorija buvo sunkiai prieinama iki to laiko. 1982 metais ši vieta buvo paskelbta nacionaliniu parku ir įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šiame kanjone yra 9 tibetiečių kaimeliai, iš kurių net 7 iki šiol gyvena žmonės. Pastaruoju metu šių kaimelių gyventojai uždirba iš turizmo. Bendras Jiuzhaigou kanjono plotas užima 600 kvadratinius kilometrus. Daugiau kaip pusė viso šio didžiulio ploto yra miškai, bambukų augimvietės, laukinės gėlės ir vaistažolės. Čia galima sutikti ir retų gyvūnų, tarp kurių yra pandos ir auksinės beždžionės. Parko lankytojus ne mažiau sužavės ir 108 ežerai, kurių vanduo visiškai švarus ir skaidrus. Jiuzhaigou kanjonas yra išties įspūdinga vieta, kurioje vyrauja gamtos harmonija.

jiuzhaigou_wcth11-640x425 1_jiuzhaigou_valley_wu_hua_hai_2011b

Perlų krioklys

Dar viena įspūdinga vieta esanti Sičuane – Perlų krioklys. Jis yra Jiuzhaigou kanjone, kuris yra gamtos rezervatas ir nacionalinis parkas. Čia yra labai daug gražių vietų ir objektų, o vienas iš lankomiausių ir gražiausių yra Perlų krioklys. Jis išties įspūdingas. Krioklys yra kelių lygių kaskadų, o tai suteikia jam dar daugiau grožio. Aplink supanti gamta sukuria rojaus kampelio įspūdį. Įspūdingai krioklys atrodo rudenį, kuomet medžiai pakeičia spalvą ir vandenyje atsispindi geltona, raudona ir oranžinė spalvos.

810945296

Beždžionių rezervatas

Beždžionių rezervatas yra įkurtas Emei kalne. Tai turistų pamėgtas gamtos objektas, kurį kasmet aplanko daugybė turistų. Rezervatas buvo įkurtas 1998 metais siekiant apsaugoti ir išsaugoti retas tibetietiškas makakas. Šiuo metu šioje teritorijoje suskaičiuojama apie 1200 gyvūnų. Vietinės beždžionės labai draugiškos, jos mielai bendrauja su rezervato lankytojais ir tuo stebina visus čia atvykusius. Taigi, gražios nuotraukos su jomis – garantuotos. Tiesa, lankytojams draudžiama maitinti gyvūnus.

mt-emei-natural-ecology (1) mt-emei-natural-ecology

Emei kalnas

Garsusis Emei kalnas kartu su šalia esančiais trimis kalnais yra šventa vieta, kurioje vyrauja budistų tikėjimas. Pirmoji budistų šventykla ant kalno buvo pastatyta 1 amžiuje. Tai buvo Dešimties tūkstančių metų šventykla. Vertinga relikvija laikoma Samantabhadra dievybė ant dramblio statula. Ji buvo sukurta 9–10 amžiuje. 20 amžiuje ant Emei kalno jau buvo suskaičiuojama daugiau kaip 100 šventyklų. Deja, daugelis iš jų nukentėjo revoliucijos metu. Iki mūsų dienų išliko apie 20 šventyklų. Į jas galima patekti dviem pėsčiųjų takais ir pakilti telekabina. Reikėtų paminėti svarbų faktą – kelionė pėsčiomis į Emei kalno viršūnę trunka 2–3 dienas, taigi ne kiekvienas gali įveikti tokią kelionę pėsčiomis. Šiuo metu ši vieta labai populiari tarp turistų, nes čia gausu tiek lankytinų objektų, tiek ir yra puiki galimybė pasigrožėti gamta. Taip pat ne mažiau populiari vieta ir tikintiesiems, juk tai šventa vieta.

100003488609 峨眉山2

Huanglong vietovė

Huanglong yra istorinė ir labai vaizdinga vietovė šiaurinėje Sičuano dalyje. Ji yra greta Minšano kalnagūbrio. Čia kasmet atvyksta daugybė keliautojų, kurie žavisi gamtos grožiu. Huanglong vietovė garsėja įvairių spalvų vandens telkiniais, gražiais miškais, kalnais ir karštosiomis versmėmis. Verta paminėti ir tai, kad ši vieta nuo 1992 metų priklauso UNESCO pasaulio paveldo sąrašui. Čia yra ir daug retų bei nykstančių gyvūnų rūšių. Teritorija užima 1830 kvadratinių kilometrų plotą, kuriame daug gamtos objektų, kurie sužavės šios vietovės lankytojus.

huanglong-sichuan 67173427

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą