Verti dėmesio Indijos turgūs

Indijos turgūs garsėja tarp turistų. Tai vieta, kurioje ne tik įsigysite įvairų prekių, bet ir pamatysite iš arti indų gyvenimą, prekybą bei kultūrą. Turguose randamos ne tik maisto prekės, bet ir drabužiai, avalynė, įvairūs aksesuarai ir žinoma – suvenyrai. Ieškodami ko nors pigaus ir įdomaus būtinai ateikite į vieną iš populiarių vietų – turgų.

IMG_1172indian-markets-panjim

Anjuna flea blusų turgus

Anjuna flea blusų turgus labai lankoma vieta. Šimtai pardavėjų čia susirenka parduoti įvairias prekes. Turgus turi ilgametę istoriją. Šioje vietoje prekyba vyksta nuo musulmonų laikotarpio. Kokybiškų prekių kiekis yra labai įvairus, nes kartais galima rasti daug tokių daiktų, o kartais daugiau niekam nereikalingų niekučių. Tačiau ieškantys pigių suvenyrų neliks nusivylę. Jų čia tikrai daug. Labai daug dirbinių, kurie pagaminti vietinių gyventojų rankomis. Žinoma, rasite ir tokių, kurie atvežti iš svetur. Jeigu dievinate arbatas, tai Anjuna flea blusų turgus ta vieta, kurioje rasite didžiulį jos pasirinkimą. Taip pat ir įvairių indiškų prieskonių, tad tuščiomis tikrai neišeisite.

3499635649_6e55582d59Spices for sale at the Anjuna Flea Market, Goa, India

Mapusa turgus

Nedidelis Goa miestelis Mapusa garsėja savo turgumi. Žinoma, čia gausu ir lankytinų vietų, tačiau ši prekybos vieta taip pat patenka tarp jų. Verta paminėti, kad visas miestelis tapęs tarsi vientisas turgus. Daugelyje gatvelių rasite prekyvietes su įvairiomis prekėmis, kurias siūlo įsigyti vietiniai pardavėjai. Turistams ši vieta itin patinka. Penktadieniais čia vyksta didžiulė prekyba. Prekiauti pradedama dar saulei nepatekėjus, todėl verta anksti atsikelti ir ateiti į turgų. Daugybė įvairių spalvų daiktų taip ir vilioja juos įsigyti. Turguje galima nusipirkti šviežių vaisių ir daržovių, prieskonių, arbatų, audinių, suvenyrų ir kitų daiktų. Vienas iš būtiniausių pirkinių – milžiniško dydžio Moira bananai.

goashoppingshopbotgoa

Arpora naktinis turgus

Goa esančiame Arpora miestelyje yra garsiausias naktinis turgus šiame regione. Jame sujungtos dvi pramogos – apsipirkimas ir linksmybės. Taigi, jeigu net ir nesiruošiate nieko pirkti, tai bent jau ateikite pamatyti iš arti, kaip atrodo indų linksmybės. Arpora naktinis turgus lankytojų laukia kiekvieną šeštadienį nuo 18 valandos iki pat vėlyvos nakties. Jame rasite viską, ko tik reikia nuo tradicinės indų aprangos iki garsiausių pasaulio gamintojų prekių. Turguje susijungia rytų ir vakarų kultūros. Norintys lauktuvių ras įvairius vietinių gamintojų gaminius, kurių kiekvienas individualiai pagamintas. Išalkus galima pasirinkti vieną iš daugelio šalių gaminamų patiekalų, kurie siūlomi daugybėje prekyviečių. Be to, turgaus aikštelėse jus pasitiks šviesų ir muzikos šou, kurį veda didžėjai. Jeigu reikia dar pramogų, tai  užeikite į vieną iš čia esančių barų ar naktinį klubą.

arpora-saturday-night-market-images-photos-510bb58283145002dc859cad2362115028_e76c5785a4

Žuvų turgus

Žuvų turgus randamas Goa regione esančioje Siolim gyvenvietėje. Į čia atvyksta labai daug pirkėjų. Tai vienas iš žinomiausių žuvimi prekiaujančių turgaus vietų visame regione. Jis randamas šalia Čapora upės esančio tilto. Darbo laikas priklauso nuo laimikio gausos, bet įprastai čia prekyba vyksta rytais nuo 6 val. iki 10–11 val. ir vakarais nuo 17 val. Jums ryklio ar tuno? Čia rasite daugelio žuvų rūšių. Taip pat jūros gėrybių mėgėjai neliks nusivylę prekių asortimentu. Čia gausu kalmarų, krevečių ir aštuonkojų bei kt. Kainos šviežios žuvies ir jūros gėrybių pakankamai geros net ir varganai gyvenantiems vietiniams gyventojams. Nepamirškite, tai – turgus, todėl būtinai derėkitės dėl kainų.

_FISH_MARKET_2_1535270g

Centrinis turgus

Indijos sostinėje esantis Centrinis turgus randamas netoli nuo Naujojo Delio geležinkelio stoties nedidelėje gatvelėje. Tai labai keista vieta, tačiau labai populiari. Pirkėjų gausa tarsi skruzdėlyne esančios skruzdėlės, kurios eina pirmyn ir atgal. Prieš ateidami į čia nusiteikite ne itin maloniems vaizdams, nes šiukšlių ir purvo čia itin daug, tačiau nepaisant to pamatyti šią betvarkę tikrai verta, juk tai dalis šios šalies kultūros. Prekių pasirinkimas išties gausus. Čia rasite tiek indiškų suvenyrų, tiek ir rusiškos degtinės. Taip pat ir maisto, kurį galima valgyti nebijant problemų su virškinimu. Be to, jei ieškote pigios nakvynės, tai šioje gatvelėje yra nakvynės vietos viešbučiuose ir svečių namuose, kuriuose kainos itin palankios tiems, kurie nori sutaupyti. Centrinis turgus tapo ta vieta, iš kurios daugelis keliautojų pradeda savo kelionę po šią šalį.

Paharganj_main_bazaar7294519824_58967d85df_z

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą